פרגולת עץ לגינה - איך בוחרים ומה חשוב לדעת?

קיימות מספר אפשרויות המשמשות כפתרון הצללה בגינה, בחצר או במרפסת. אחת מהן, הנחשבת לאהודה והמקובלת ביותר היא הקמת פרגולות עץ. פרגולת עץ מומלצת לגינה או לחצר מכיוון שהיא מתאימה מבחינה עיצובית וגם בשל יתרונות נוספים, עליהם נפרט בהמשך. אם נתייחס לעיצוב, חשוב להתאים את הפרגולה לסביבה – והרי שבגינות ובחצרות, המוטיב העיקרי הוא הטבע. העץ הוא חומר גלם טבעי ולכן הוא משתלב נהדר בחצרות וגינות.

סוגי פרגולות עץ לגינות / מרפסות

ישנן דוגמאות רבות של פרגולות עץ, למעשה ניתן להקים פרגולה לפי דרישה ספציפית של הלקוח בהתייחס לעיצוב ולמראה שלה. חשוב כמובן להתייחס לא רק לבקשת הלקוח אלא גם לתנאי השטח. כלומר, לבדוק מה גודל החלל בו אמורה להיבנות פרגולה. במרפסות קטנות רצוי להתקין פרגולה לא גדולה גם כן, אשר תתאים מבחינה אסתטית אך גם מבחינת הנוחות. קיימות כיום פרגולות תלויות, אלו פרגולות שאין להם "רגליים".

כלומר, הפרגולה מותקנת על גבי קיר בסיס של החצר או המרפסת. על מנת לבנות פרגולת עץ תלויה, יש לקבל אישור ממהנדס מוסמך אשר ערך בדיקה מקיפה ווידא כי אכן אופציה זו מתאימה לכם. במרפסות וגינות גדולות ורחבות, נהוג להתקין פרגולת עץ אשר נבנית על גבי קורות עץ. פרגולות אלו מעניקות לחצר מראה חמים ונעים, כיף לארח תחתיהן, הן משתלבות נהדר עם כל סוגי הריהוט ומעניקות תחושה ביתית.

האם ניתן לבנות פרגולת עץ לבד או שצריך לפנות לחברה לבניית פרגולות?

כמו ברוב התחומים, גם בעולם הפרגולות יש לא מעט חברות שמעידות כי הן עוסקות בבניית פרגולות עץ. עם זאת, חשוב לבחור בחברה מקצועית, בעלת מוניטין וותק – אשר תבצע את עבודת הבניה באופן מוקפד ונכון. חשוב להקפיד על בחירה של אנשי מקצוע מיומנים אשר ידעו כיצד לבנות את הפרגולה כראוי. הפרגולה היא מבנה בפני עצמו, שוקלת לא מעט וחשוב שבנייתה תעשה באופן נכון – כך יהיה ניתן למנוע סכנה ותקלות בטיחותיות.

יש שבוחרים לבנות את הפרגולה לבד אך רצוי לומר שוב כי עבודה זו איננה מתאימה למי שאין לו ניסיון בכך. בנייה בעץ היא אכן תחביב ידוע אך כשמדובר בבניית פרגולה רצוי לבצע את העבודה עם בעל מקצוע שיודע ומכיר את כל הדגשים. כוכב הגינה הינה חברה מומלצת לבניית פרגולות עץ אשר מציעה בין היתר גם ריהוט עץ לגינה ולחצר כגון : ספסלים, נדנדות, מיטות שיזוף, פינות זולה ועוד.