5 סיבות לשדרוג הגינה באמצעות סוכך זרועות

מזג האוויר בחוץ נפלא ועושה חשק לאכול ארוחת צהריים היום דווקא בחוץ עם תאורה טבעית. אבל, מה לעשות – לפעמים השמש חמה מדי, ומגע ישיר של קרניה בראש או בעור הידיים הופך את החוויה הנפלאה של ארוחה בגינה לסיוט. בדיוק בגלל זה הומצא סוכך הזרועות. אז למה כדאי לנו לשדרג את הגינה ולהוסיף את הסוכך לצדי הבית?

1. שיזוף הדרגתי ללא מגע של שמש

אין כמו האפשרות להשתזף בחוץ בזמן קריאת ספר או שיחה קלילה בטלפון עם חברה בגינה הביתית. השילוב של השמש החמה עם משקה קר יכולים להשאיר אותנו שעתיים-שלוש בחוץ, אבל ידוע שמגע ישיר עם השמש לאורך זמן מסכן את העור שלנו. סוכך מתאים מעל הראש יכול להפוך את השיזוף להדרגתי, ואנו מקבלים את כל היתרונות של השמש מבלי להישרף ומבלי לפגוע בעור.

2. הגינה הופכת לחדר עבודה או לימוד נוח בכל מזג אוויר

לא משנה מה החזאי אמר אתמול בלילה בטלוויזיה – לפטיו סוככים יש פתרון אחד שמתאים לכל מזג אוויר. בקיץ, ניתן להשתמש בסוככי זרועות לכל סוגי ההצללה. בסתיו, סוכך הזרועות מאפשר לנו להמשיך וליהנות מהאוויר הצח בחוץ, גם עם תחילתו של הגשם הראשון, כאשר הסוכך משמש להגנה מפני טיפות גשם קל. בחורף ניתן לקפל אותו, ובאביב ניתן לבחור אם אנחנו רוצים אותו מעלינו או שלא. כך הגינה הופכת לעוד חדר בבית, עם האווירה השקטה של ניחוח דשא ושל ציוצי ציפורים לזמן לימוד או לעבודה בכיף מהבית.

 

3. עם כל שדרוג אסתטי ערך הבית עולה

שדרוגים שונים שאנו מבצעים בבית, וגם בגינה, מעלים את ערכו של הבית בעתיד. גם אם איננו מתכננים כרגע למכור את הבית, מומלץ לבצע את השינויים כך שישתלבו עם העיצוב הכולל. סוכך זרועות מעוצב בצבע המתאים לצבע ריהוט הגן שלנו, יכול להוות תוספת מרעננת לכל גינה. בסופו של דבר, מדובר בשדרוג פשוט במחיר אטרקטיבי, שיחזיר את מחירו פי עשרות מונים בעתיד, כשנציג את הגינה לראווה בפני קונים פוטנציאליים. הסוכך גם שומר על הדשא במצב מעולה, מה שמוסיף למראה הגינה ולאטרקטיביות שלה.

 

4. סוכך נותן לילדים זמן נוסף בחוץ

אחד מזיכרונות הילדות המשותפים לילדים רבים באקלים הישראלי הוא משחק בגינה – אם בגינת הבית או בגן ציבורי. האוויר הצח, השימוש באור היום הטבעי והאפשרות לשחק בחול, ללמוד לקרוא בפעם הראשונה, או לשחק במשחקי קופסא עם הילד של השכן – כל אלה יכולים להתרחש בגינה. אחת מהנקודות השליליות בחוויה יכולה להיות השהייה הבלתי מוגנת תחת השמש הקופחת כשעושים את זה, ואפילו הילדים רצים מהגינה חזרה למזגן. סוכך זרועות פשוט מעל הראש מוסיף עוד קצת זמן של טבע בחוץ, גם לילדים שלנו.

 

5. כי כולם כבר הבינו שזה כדאי

הבט ימינה – לשכן יש סוכך. הבט שמאלה – לשכנה יש גם שמשייה וגם סוכך. נכון, גם לבית ממול יש אחד. אז מה עושים? מתקשרים לפטיו סוככים – וממחר, שהשכנים יסתכלו בקנאה על הגינה שלנו. הפעם הדשא שלנו ירוק יותר.