תכנון בריכות שחייה לגינה

הקמת בריכת שחייה היא לא עסק כל כך פשוט

בריכת שחייה פרטית היא אחד מסימני היוקרה שיש בעולם כולו. גם כאן בישראל כמו מקומות אחרים בעולם בריכת שחייה בבית משמעותה כסף רב שהושקע ואיכות חיים ברמה אחרת. עם זאת, תכנון בריכת שחייה לקויה יכולה לעלות ביוקר ואנחנו נתחרט על כך למשך שנים ארוכות. בריכת שחייה צריכה להתאים לבית כולו ולא לכל בית תתאים אותה בריכה, וגם בריכות שנראות יוקרתיות מאוד לא בטוח שיתאימו לחצר שלנו. בקמת בריכה פרטית יש צורך להתחשב במספר אלמנטים כאשר תכנון לא נכון יכול להוביל לתוצאה הפוכה בדיוק מהסיבה לשמה רצינו להקים את הבריכה והיא הנאה צרופה בעיקר בקיץ החם בישראל.

להתאים את הבריכה באמצעות מעצב

לפעמים אנחנו מנסים בעצמנו להגיע לתשובות שקשה מאוד לפתור. בכל מה שקשור בעיצוב, לא משנה כמה נתאמץ תמיד עדיף לשמוע חוות דעת נוספת. חוות דעת כאלו יכולות להיות משמעותיות ביותר כיוון שבסופו של דבר יש כמה עיניים וכמה דעות ובעיקר כדאי לשמוע מה יש למעצב להגיד על העניין. אם כבר משקיעים כמה אלפי שקלים טובים עבור בניית בריכת שחייה חדשה מומלץ מאוד לקרוא למעצב שיעלה עוד סכום פעוט ביחס להשקעה הזו כדי שיעזור לנו לתכנן את הבריכה בצורה נכונה.

להתחשב בכל הקריטריונים העיצוביים

·         כל סוג בריכה אחר יכול לפגוע בעיצוב הגינה ולכן יש צורך לבצע התאמה מלאה. אם אתם מקימים בית חדש המשימה מעט יותר פשוטה כי אז אפשר לתכנן את כל הגינה ביחס לבריכה וההרמוניה תהיה מושלמת. לעומת זאת תכנון של בריכה על גינה קיימת שכבר יש בריהוט וריצוף מסוים יכולה להגביל אתכם יותר אלא אם כן תכריזו על שיפוץ טוטאלי שכחלק ממנו מוקמת על הבריכה.

 

·          כשמתכננים בריכה יש צורך להתאים אותה בגודל. לא כל בריכה יכולה להיות גדולה גם אם בחצר יש מקום כיוון שהשוליים שלה צריכים להיות במרחק סביר מהבית כדי לאפשר הליכה בטוחה מסביב וכדי לאפשר שימוש נוסף בשטח הגינה שהוא לא רק בריכה. הבריכה יכולה להיות אטרקציה מעולה אך בסופו של דבר אנחנו רוצים שטח נוסף כדי להניח מערכת ישיבה וריהוט נוסף שיכול לשרת אותנו ואולי גם פינה קטנה להשתזף.

 

·         גודל הבריכה נקבע לפי גודל החצר וכך יכול להיות שגם סוג הבריכה יוגבל. ישנן בריכות שקועות לצד בריכות עליות ומי שירצה בריכה עילית יצטרך חצר גדולה יותר. בריכה עלית היא בריכה מוגבהת כך שלא תמיד היא תיראה טוב בגינות קטנות. הבריכה יכולה להיראות כמו מדרגה ענקית א וגוש בטון באמצע הגינה ולשימוש כזה צריך למצוא פתרון יצירתי בדמות בריכה קטנה יותר או בריכה מעץ עדין שישתלב היטב בצורה טבעית.

להתחשב בריהוט בחצר

אם השקעתם כסף רב בריהוט איכותי ועמיד לחצר תמשיכו עם הקו הזה ותעצבו את הבריכה באותה צורה. אם יש לכם ריהוט מברזל תוכלו להקים בריכה עם צבעים שיכולים להיות דומים או לפחות שישתלבו איתם נהדר. אם יש לכם ריהוט גן מעץ בעיצוב טבעי בריכה מעץ יכולה להיות הפתרון הטוב ביותר. ההתחשבות בריהוט ובאלמנטים שיש לכם בגינה יהיו קריטיים מאוד ואסור לזלזל בהם.

ריהוט שמתאים לבריכה

 

אם אתם מקימים בריכת שחייה חדשה תוכלו להשקיע עוד סכום כסף מסוים כדי לרכוש גם ריהוט שיתאים אליה. הריהוט לבריכה יכול להיות מעט שונה כמו למשל כסאות שיזוף או שמשיות וכך תוכלו לשבת על דופן הבריכה וליהנות משמש חמה ומים קרים. יש בריכות שמגיעות עם ריהוט מותאם וכדאי לברר לגבי זה.