תותח חימום חשמלי, הפתרון לחורף חם בגינה

החלום הביתי של מרביתנו כישראלים הוא לרוב בית פרטי גדול עם גינה פורחת ורחבה, בית בו אפשר להתענג לרווחה בשעות הפנאי עם בני המשפחה והחברים, ליהנות מארוחת בוקר או ערב טובה, לראות את הילדים או הנכדים משחקים, לשתול צמחים, לטפח את הגינה ולהרגיש שיש לנו פיסת טבע קטנה, פיסת אלוהים קטנה משלנו.

חלומות אלו בהחלט מתבקשים ואף אידיאליים כל עוד השמש מפציעה וזורחת בשמיים, אך מה קורה באותה תקופה בה היא לא? – כן, לא נחדש הרבה אם נאמר כי הבעיה המרכזית עם גינה פרטית היא בזמן שיש תקופות בהן לא ניתן לשבת ולבלות בה, בעיקר כמובן כשמדובר בימי חורף קרים, בייחוד אם  מדובר על שעות הערב הקרירות למדי ונטולות השמש. אך האם זה אומר שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמו לשבת ולארח בגינה בתקופה הזאת ונהנה ממנה רק עם בוא השמש?

בהחלט לא, כיום ישנן מגוון פתרונות חדישים ומתקדמים אשר בעזרתם נוכל יכולים ליהנות מבילוי נעים וחמים בגינה גם כשהטמפרטורות יורדות בחוץ – אחד הפתרונות המועדפים ביותר בעיניי מרבית אנשים המקצועי בתחום ריהוט הגן והגינה, הוא תותח החימום החשמלי. מדובר במוצר המעניק פתרון קלאסי לחימום הגינה ובכלל לשאר במקומות ציבוריים שונים. כך למשל השימוש בתותחי החימום נהוג מאוד במבנים מסחריים רבים כמו גני אירועים, בתי קפה, מסעדות ועוד בשטחים הפתוחים שבהם, לצד שימוש בשאר מערכות מיזוג אוויר וכן מזגנים מתאימים בשאר האזורים הפנימיים.

היתרונות והפתרונות

תותח החימום החשמלי הוא למעשה דגם תנור שנראה כמו מין תותח קטן, ולו ישנו מיכל סולר בגדלים שונים (בהתאם לגודל המבנה של התנור) אותו ניתן למלא בקלות רבה. התותח בעבודתו מפזר חום על פי שעונים דיגיטליים שאנחנו יכולים לכוון בעזרתם את עוצמת החימום, מהירות הפיזור ומשך זמן החימום. ישנם כיום דגמים חדישים המשלבים טיימרים ייחודים שמאפשרים לנו לקבוע מראש כמה זמן אנחנו נצטרך להשתמש בתנור, על פי מה הצרכים האישיים והייחודים שלנו.

תותח החימום החשמלי כפתרון האידיאלי לחימום בגינות ושאר מקומות פתוחים כיוון ש:
ראשית, זהו מוצר חדיש ואיכותי אשר עובד ומפזר חום מהר ובצורה יעילה יותר.
מדובר במוצר חשמלי חסכוני יותר לעומת התנורים הרגילים והמוכרים – הוא צורך פחות חשמל ועלות השימוש בו נמוכה במספר שקלים מעלות שימוש במערכות חימום אחרות.
כמו כן זהו מכשיר בטיחותי מאוד בשל אופן פעולתו, מה שאומר שגם אם מדובר בבית שיש בו ילדים קטנים ניתן להשתמש בו בצורה בטוחה.
בנוסף מדובר במכשיר מאוד נוח לתפעול ולשימוש. הוא למעשה עומד על קנה מיוחד, לא דורש הכנה מיוחדת לפני שימוש, וניתן לניידו ולהפעיל אותו בכל מקום.
לבסוף הוא גם מכשיר ידידותי לסביבה, שמנצל את האנרגיה בצורה מקסימאלית ויעילה.

 

לפני שאתם רוכשים תותח חימום חשמלי, חשוב מאוד לבחון את גודל המכשיר שאתם רוצים לרכוש, יש לבחון אותו ביחס לשטח הישיבה בגינה וביחס לשטח הכולל. במידה ולא מספיק לכם מכשיר אחד, מומלץ לרכוש שני מכשירים ולהציב אותם במרחק מה אחד מהשני. כמו כן יש לבחון את אופי השימוש במכשיר ועד כמה הוא משוכלל ומתאים לצרכים שלכם על מנת שתוכלו ליהנות מחורף חם.