שילוב תאורת גן על אדניות בחצר

עיצוב הגינה הוא משימה למהנה עבור בעלי בתים צמודי קרקע ומאפשרת להם ליהנות ממגוון רב של עיצובים לצד אלמנטים עיצוביים הקיימים בתחום זה, ונציין כי יש לא מעט. בתהליך עיצוב הגינה חשוב לשים דגש על נושא התאורה, כיוון שגינה ללא תאורה מרשימה יכולה להיות משמימה, ולעומת זאת גינה עם תאורה נכונה יכולה להקנות לחלל מראה מעניין במיוחד. שילוב תאורה בגינה מתחיל מבנייה נכונה של תשתיות, ולכן עוד בתהליך תכנון הגינה יש צורך לשים לב לנושא זה, הרי וודאי לא תרצו בתחום הבנייה להתחיל לשבור קירות כדי לחבר תשתיות לצורך התאורה.

אחד הטרנדים האחרונים בתחום עיצוב הגינה ותאורת הגן הוא – שליבו של תאורה ממוקדת שהיא לרוב מנורות לדים או ספוטים בתוך אדניות, אם זה אדניות עץ, מבטון וכו’. המטרה של התאורה היא לאפשר נראות מוצלחת של האדניות והפרחים והצמחים הנמצאים בהן גם בשעות הלילה, כך שהמראה המתקבל הוא פסטורלי מושלם. כמו כן, ניתן לשלב תאורה ממוקדת על הריהוט לגינה, וכך להרוויח אור מיוחד גם על הריהוט כמו – על נדנדות, על מיטת השיזוף, על ערסלים, ספסלים, פינות ישיבה וכו’.

להיעזר במומחים בתחום

בחירת תאורת חוץ היא לא עניין של מה בכך ודורשת שימת לב לפרטים מסוימים על מנת לקבל גינה מושלמת. לתאורת הגן יש השפעה רבה על הנראות המתקבלת בשעות הערב כאשר הכל מחשיך בחוץ, ולכן לא פלא כי אנשים רבים שמים דגש על בחירת תאורה המתאימה לאופי חלל הגינה. כיום ניתן למצוא יועצי תאורה המתמחים במתן ייעוץ ללקוחות, הם ממש מגיעים לגינות פרטית עוד בשלב התכנון שלבם ומייעצים ללקוחות היכן לשלב תאורה כדי לקבל חלל מואר ויפה בשעות הלילה. חשוב לציין כי ניתן לקבל את ייעוץ זה גם בגינות קיימות, במיוחד אם התאורה מראש לאת תוכננה כראוי, כך שתוכלו לשדרג את הגינה ולהקנות לכם חוויה מהנה בכל יום מחדש.

אילו מנורות ניתן לשלב בגינה?

 

תאורה לגינה נחלקת לכמה סוגים, יש את התאורה מרכזית הממוקמת בפינת הישיבה ויש תאורה המיועדת יותר לנוי ובמטרה להאיר את הצמחים והדשא. תאורה מרכזית יש לבחור עוצמתית, כזאת שתאפשר לכם לשבת בצורה נוחה בפינת הישיבה במקרה של אירוח בני משפחה וחברים לארוחות חגיגיות או לטקס “על האש” המסורתי. את שאר האלמנטים בגינה ואת תאורת הנוי תוכלו למצוא במגוון רב של עיצובים, עוצמות וצבעים שיוכלו להקנות לחלל אוויר מעניינת כמו – מנורות לד, מנורות שקועות בתוך החומה בחצר או בשלבי המוביל לגינה, מנורות לד בגוון ירוק או אדום ליצירת אווירה פסטורלית, שילוב של מנורות תלויות בקירות, מנורה שתאיר את שביל הכניסה, עמודי תאורה דקורטיביים, מנורות שקועות ברצפה ונראה כי הרשימה עוד ארוכה, כך שנותר לכם רק לבחור.