שילוב ריהוט חוץ כבר בשלב תהליך עיצוב גינות פרטיות

הקמת גינה בעידן המודרני היא בהחלט משימה מורכבת הדורשת תכנון יסודי, בעיקר אם הגינה מיועדת למקום מפלט קסום משגרת היום יום ולאירוח בני משפחה וחברים. כיום ישנם אלמנטים רבים שניתן להוסיף לגינה, ובניהם ריהוט חוץ פרקטי ומעוצב הדומה בהחלט לרהיטים אותם משלבים בעיצוב הפנים, ממש כמו ריהוט רגיל, אך עשוי מחומרים העמידים לפגעי מזג האוויר. בשל הדומיננטיות של ריהוט החוץ ותרומתו לאווירה ולנוחות בגינה, חשוב מאוד לקחת בחשבון את נושא עיצוב גינות פרטיות כשלב ראשון, בין אם מדובר על הקמת גינה חדשה מאפס או שיפוץ כללי של הגינה. למה? משום שתכנון מראש יוכל להקנות תוצאה סופית מרשימה ותחושה שהריהוט חלק אינטגראלי מהגינה.

אפשרות לשילוב ריהוט חוץ קבוע

את ריהוט החוץ לעיצוב הגינה ניתן לחלק לשתי קטגוריות, האחת היא קטגוריה של ריהוט חוץ המציעות חברות העוסקות בתחום, והאופציה השנייה היא בניית ריהוט חוץ קבוע כגון ספסלים קבועים המחוברים לרצפה, מטבחי חוץ, פינות שאנטי קבועות, פתרונות הצללה כמו פרגולות וסוככים ועוד. אם תבחרו בריהוט חוץ קבוע לגינה או בשילוב בין השנים תוכלו להגיע לתוצאות מרשימות ביותר בתום הקמת הגינה.

איך בוחרים את ריהוט החוץ?

מיקום אטרקטיבי – ישנה חשיבות רבה בבחירת מיקום אטרקטיבי עבור ריהוט חוץ, הן מבחינת כיווני האוויר והן מבחינת כיוון השמש. הרעיון הוא לבחור את הכיוון הנוח ביותר, כלומר אם ברצונכם לשהות בשעות הצהריים בגינה, כדאי לבחור מיקום בו השמש נעלמת בצהריים, וההפך.

פתרונות הצללה – ריהוט חוץ יכול להיות מרשים ויפה, אך ישיבה על מיטות שיזוף או מערכות ישיבה מפנקות תחת השמש הקופחת יכולה להיות סיוט של ממש, ולכן כדאי לדאוג מבעוד מועד לפתרון הצללה מתאים שיאפשר לכם לשבת בנוחות רבה על ריהוט החוץ. האופציות הן בניית פרגולה מעץ, סוככים, גזיבו ועוד.

בחירת ריהוט איכותי – איכות במקרה של ריהוט חוץ היא לא מילה גסה, חשוב מאוד לבחור בריהוט איכותי העמיד לפגעי מזג האוויר, הרי לבל נשכח כי הריהוט נמצא זמן רב תחת השמש הקופחת וחשוף ללחות, מי גשמים ורוחות. כיום ניתן למצוא מגוון חומרים איכותיים מהם עשויים הריהוט כמו עץ מלא, ראטן, אלומיניום ועוד.

ריהוט המתאים לאופי המשפחה – ישנם סוגים שונים של ריהוט חוץ אותם ניתן לשלב כבר בשלב תכנון ועיצוב הגינה, אך יש צורך להתאים את הריהוט בקפידה לאופי המשפחה ולתרבות האירוח שלה. אם מדובר במשפחה מורחבת או משפחה שאוהבת לארח, יש לבחור בריהוט חוץ גדול המכיל מקומות ישיבה מרובים לטובת נוחות מושלמת. תוכלו לרכוש שולחן נפתח ומערכות ישיבה גדולות במיוחד המכילות מספר רב של מקומות.

לסיום, בעת תכנון הגינה, כדאי להוסיף פינה מפנקת שתאפשר לכם לקבל מקום מפלט קסום משגרת היום יום כמו נדנדה, ערסל, מיטת שיזוף ועוד.