שילוב עץ בעיצוב הבית והגינה

העץ הולך ותופס היום חלק בעיצובים רבים, הן בתוך הבית והן מחוצה לו. אחת התכונות הבולטות בעיצוב המשלב עץ, היא יכולתו להעניק מראה יוקרתי ואלגנטי וכן האפשרות לשלבו עם מגוון טקסטורות וגוונים שונים.

שילוב דק בגינת הבית

שילוב דק בעיצוב הגינה הפרטית מקובל כיום יותר מבעבר. במקום להשאיר את כל השטח הגינה טבעי, מטופל בצמחייה הדורשת תחזוקה מרובה וכמויות מים גדולות, ניתן לבחור חלק מסוים שירוצף באמצעות דק.

אם טרם בדקתם לעומק את כל הקשור לנושא, אולי תופתעו לגלות כי קיימים סוגי דקים שונים וכי הדבר אינו עוד מוצר מותרות שמחוץ להישג ידכם.

באופן כללי ניתן לומר כי הברירות העיקריות הן בין התקנת דק סינטטי לבין התקנת דק מעץ טבעי, כמו למשל דק איפאה. שתי בקטגוריות מציגות יתרונות לצד חסרונות מסויימים, אך הבחירה צריכה להיות מונעת בעיקר משיקולי נוחות, תקציב ואופי בעלי הבית.

בעוד הדק הסינטטי מעניק עמידות גבוהה ויציבה לאורך שנים, יש הטוענים כי אינו מעניק את התחושה החמימה לגינה כמו הדק העשוי מעץ טבעי. 

דק מעץ טבעי משתלב באופן הרמוני ומושלם בגינת הבית ומסייע להענקת האווירה הכפרית בלב המבנה, תוספת נעימה מאוד בבית עם גינה עירונית למשל.
יחד עם זאת, הדק הטבעי דורש תחזוקה מחייבת יותר, הוא דורש טיפול תקופתי נגד פגעי מזג האוויר, שדווקא הדק הסינטטי אינו נתון להם כמעט בכלל.

חשוב לדעת כי דקים מעץ ניתן לייצר מסוגי עצים שונים, אשר להם מחיר, מראה ותכונות שונים. טרם ההחלטה על סוג העץ הנבחר לדק, כדאי לבדוק מה הם ההבדלים ומה משמעויותיהם לגביכם.

דרך נוספת לשילוב עץ במבנה

אם אתם אנשים של עץ אך דק אינו הבחירה המתאימה עבורכם דווקא, תוכלו לייצר את התחושה הכפרית המבוקשת באמצעים נוספים.
פרגולות מעץ למשל יכולות להיבנות בגינתכם ולהעניק הצללה וכן מאפיין עיצובי מעניין, תחושה כפרית ואווירה חמימה לעיצוב הגינה, גם אם ביתכם ממוקם בלב העיר.

כמו הדק, גם הפרגולה נבנית מסוגי עצים שונים וכן בעיצובים מגוונים כך שניתן יהיה להתאים את העיצוב ההולם ביותר לגינה הספציפית שלכם.
חשוב לדעת כי כיום בניית פרגולה מצריכה קבלת אישור מהרשות המקומית במקומות רבים ולכן כדאי לברר מה הם התנאים והמגבלות הקיימים לפני שמתחילים בעבודת ההקמה.

אופציה נוספת לשילוב עץ בעיצוב הבית והגינה היא בניית מדרגות עץ בבית. גרם מדרגות מעץ במרכז הבית מעניק גוון נוסף, תחושה כפרית וחמימה, עומק עיצובי  ועמידות לאורך שנים. כמו המדרגות, כך ניתן גם לבחור בחיפוי קירות בעץ. בין אם בחדר מסוים או רק על קיר אחד או על קיר חיצוני התוחם את הגינה למשל –  ניתן להעניק כך מראה כפרי ויוקרתי לחדר וליהנות מלוק ייחודי שמתכתב עם עיצוב הגינה שלכם.

 

שילוב עץ בעיצוב הבית, בין שבחללים פנימיים או חיצוניים, עונה על טעמים וסגנונות מגוונים ורחבים, הוא משמש למטרות רבות בעיצוב וכמעט תמיד עושה את העבודה נאמנה – על מנת להבטיח את הנאתכם ממוצר העץ שאתם עומדים לרכוש, וודאו כי אתם יודעים כל מה שנחוץ לדעת על אופן תחזוקתו, המאמץ הכרוך בכך, עלויות – אם ישנן ותכיפות הטיפול הנדרש. כל אלו יאפשרו לכם לקבל החלטה מודעת וימנעו אי נעימויות בעתיד.