שילוב הסוכך בעיצוב הגינה

בעלי בתים רבים יעידו כי המקום שהם הכי אוהבים בבית הוא הגינה. אפשר בהחלט להבין את החיבה לגינה וכאשר משקיעים בה- למשל מוסיפים ערוגות מרשימות, חלוקי נחל, פינת קפה, נדנדה, דשא טבעי או דשא סינטטי, בריכה קטנה ויפה, דק מרשים וכו' היא יכולה להפוך למקום קסום בו ניתן לשבת, לנשום אוויר ולהירגע.

הגינה היא השילוב המושלם בין הבית הנעים והחוץ והיא יכולה לשמש למטרות רבות- אפשר לתלות ערסל או להציב פינת ישיבה ולקרוא ספר, אפשר לשמוע מוסיקה, אפשר לשחק עם הילדים או בעלי החיים, אפשר להזמין חברים ובני משפחה, אפשר לערוך מסיבות ומפגשים חברתיים ועוד אך כדי שיהיה ניתן ליהנות מכל הפעילויות הללו בכל חודשי השנה- בקיץ החם בו החום עשוי לפגוע ברהיטים, לפגוע בצמחיה וליצור תחושת תשישות ובחורף הקר והגשום יש להתכונן מבעוד מועד ולרכוש אמצעי הגנה מפני מזג האוויר- או במילים אחרות- לרכוש סוכך.

 

רוצים לרכוש סוכך? מהן האפשרויות שעומדות בפניכם?

כיום ניתן לבחור בין מגוון סוגי סוככים שמתאימים לגינות וליהנות במשך כל חודשי השנה.

להלן כמה מסוגי הסוככים:

*סוכך קבוע- את הסוכך הקבוע לא ניתן להזיז. מדובר על סוכך חזק שעמיד בפני מזג האוויר. השילדה של הסוכך הקבוע עשויה מאלומיניום חזק ואל חלד. במידה ותרכשו סוכך קבוע תוכלו ליהנות מסוכך מרשים ויפה שיחזיק מעמד למשך זמן רב.

*סוכך מסילות- סוכך מסילות הוא סוכך מתקפל, חזק, עמיד מאוד בפני רוחות ומספק הגנה מלאה מפני רטיבות וגשם.

*סוכך זרועות- סוכך יעיל ועמיד בפני מזג אוויר סוער ומזג אוויר חם. מדובר על סוכך דינאמי- ניתן לסגור ולפתוח אותו בהתאם לצורך.

*סוכך בעיצוב אישי- ניתן לקבל שירות ממעצבי פנים ואדריכלים מנוסים ולהתאים את הסוכך למרחב ולצרכים האישיים של בני הבית- בעלי המקצוע יתאימו את העיצוב של הסוכך, את צבע הבד, יוכלו להדפיס דוגמאות ואף להוסיף אביזרים נלווים כמו למשל: עמוד רוח שאפשר לעגן עם משקולת או ברצפה, חיישן רוח שסוגר את הסוכך כאשר יש רוח חזקה וניתן לוויסות בהתאם למיקום הסוכך, שלט שמגיע ל- 40 מטר וכולל תדר רדיו ועוד.

*סוכך חשמלי- הסוכך החשמלי הינו פופולארי ביותר משום שהוא נוח לשימוש, מספק הצללה ומסוגל להתמודד עם מזג אוויר חם או מזג אוויר סוער וקר. הסוכך פועל על ידי מנגנון חשמלי  כך שניתן להפעיל אותו באמצעות שלט ואפשר להתקין אותו בכל המרחבים. משום שהמנוע שלו חזק ומתקדם הוא יכול להחזיק מעמד למשך זמן רב.

*סוכך מרקיזה- סוכך מרקיזה הינו סוכך וותיק ביותר. הסוכך מתקפל, איכותי ויעיל. ניתן להשתמש בסוכך בכל עונות השנה משום שהוא עמיד בפני רוחות, גשמים ושמש חזקה.

אל תוותרו על הסוכך

סביר להניח ששמתם לב לשינויים שחלו במזג האוויר במהלך השנים האחרונות- השינויים הללו מתרחשים בישראל ובמקומות שונים בעולם- נראה כי מזג האוויר הפך להיות קיצוני מבעבר. השינויים מתרחשים בעקבות ההתחממות הגלובלית שנובעת מפליטת גזי חממה- ההתחממות גורמת לתופעות רבות, ביניהן: עליית פני הים, אופן פיזור המשקעים, שינויים בכמות המשקעים, בצורות, שיטפונות, הוריקנים ועוד, לשינויים אלו יש השפעות רבות- הם משפיעים על החקלאות, על כמות המים, עשויים לגרום להכחדת בעלי חיים מסוימים, לפגוע בבריאות הציבור ועוד. כיום, עלתה המודעות בנוגע למצב ומופעל לחץ על הפוליטיקאים במטרה שיחוקקו חוקים שיפחיתו את השימוש באנרגיה מתכלה ויחליפו אותה באנרגיה חלופית- דבר שיפחית את כמות הפליטה של גזי החממה.

כל התהליכים הללו מגדילים את הצורך במציאת פתרונות יעילים שיגנו על האדם וסביבתו. אחד הפתרונות הללו הוא שימוש בסוכך אשר מספק הגנה בפני מזג אוויר קיצוני באמצעות הצללה. הסוכך יכול להפחית את הטמפרטורות בכ- 1-2 מעלות, האוויר תחתיו נעים יותר ,קרינת השמש מופחתת ובימי גשם הוא מונע רטיבות ומספק הגנה בפני זיהום.

סוכך אחד וכל כך הרבה יתרונות

 

 אם אתם מעוניינים לרכוש סוכך לגינה תוכלו ליהנות ממגוון אפשרויות ולהתאים את הסוכך לעיצוב הבית, לעיצוב החצר ולצרכים האישיים של בני הבית- הסוכך יגרום לשהות בחוץ להיות נעימה יותר, ישמור על בריאותכם ויתרום למראה הגינה.