לשדרג את הגינה בתקציב שפוי

כולנו רוצים שתהיה לנו גינה חלומית. אבל מה עושים כשהגינה ממש רחוקה מלהיראות כזו, ובאותה נשימה ההוצאות החודשיות רבות, ואין לנו ממש תקציב להשקיע בה? קבלו כמה עצות עיצוביות לשיפור חזות הגינה, בלי לקחת הלוואה מהבנק.

לחולל נפלאות בכל גינה עם תאורה, ריפוד ותחזוקה

התאורה הנכונה יכולה לחולל פלאים בכל חלל: היא בונה אווירה, מסיטה את תשומת הלב אל עבר אזור ספציפי במרחב, יכולה להשפיע על התחושות שיהיו לנו בחלל מבחינה אנרגטית, ואף הופכת לאלמנט עיצובי שגם מכניס לחלל עוד טאץ’ ייחודי. קנו כמה גופי תאורה מדליקים לגינה, ועם רדת החשכה כאשר תדליקו אותם, הגינה שלכם כבר תקבל טוויסט אלגנטי.

מערכת ישיבה לגינה שנראית ישנה, שהריפוד שלה בלוי ושחוק ושדהה ממנו כל הצבע, עלולה להטביע חותם שלילי למדי על הגינה. מדובר בפריט די מרכזי בגינה, וכאשר הוא אינו במיטבו, בלשון המעטה, כל הגינה יכולה לקבל מראה עייף ומרוט. אז מה עושים? במקום להחליף את כל הריהוט בתקציב יחסית גבוה, פשוט מרפדים מחדש את הכיסאות או את מערכת הישיבה הקיימת. תתפלאו לגלות שרק החלפת הריפוד מכניסה המון אור ותחושה של רעננות לגינה שלכם. כיום ניתן למצוא מגוון עצום של ריפודים יפהפיים בהתאמה מלאה לסוגים השונים של כיסאות ומערכות ישיבה לגינה. בזכות ההיצע הרב הזה, תוכלו למצוא את הריפוד שייתן מענה מדויק לצרכים שלכם.

כסחו את הדשא, גזמו את השיחים וגרפו את כל העלים היבשים הפזורים בגינה והמקנים לה מראה כאוטי ולא אסתטי. עבודות תחזוקה קלות בגינה, שגם לא יעלו לכם שקל, יכולות לשדרג אותה במידה משמעותית. מעבר לכך, השקיעו כמה שניתן בצמחייה הקיימת או באחת חדשה. פרחים צבעוניים משדרגים מיידית כל חצר, אפילו הפשוטה ביותר; וצמחים ירוקים שחלקם אף מטפסים, בהחלט יקנו תחושה של כמעט יער טרופי.

חפצי נוי בגינה יוסיפו לה נגיעות עיצוביות מחודשות, יהפכו אותה מיוחדת יותר ויזרימו אליה את האופי שהיה עד כה חסר בה. מתקן למטריות, מתלים מעוצבים עם ווים ועציצים או אדניות לא עולים הרבה כסף, אך הם ישפרו את חזות הגינה עשרות מונים. לחובבי החפצים ה”כבדים” יותר, מומלץ אף לקנות פסלונים של “גמדי גינה” (Garden Gnomes), המוסיפים מגע של עליצות והומור בכל פינה בה הם צצים.

פתרונות הצללה הם חלק בלתי נפרד מגינות פרטיות, ובייחוד כאשר מדובר בישראל שטופת השמש והחום. מי שזוכה ליהנות מבעלות על גינה או חצר פרטית, לא ירצה לפספס אף יום שמש של ישיבה ושריצה בחוץ. אבל כדי להגן על עצמנו מהחום ומהקרינה המזיקה, כדאי מאוד להציב בגינה את פתרונות ההצללה הנחוצים. שמשייה מעוצבת לא רק תהפוך את מראה הגינה לשיקי, צבעוני, מלא חיים ושובבי יותר, אלא גם תשרת אתכם נאמנה בימים שטופי שמש וחמים. פתרונות נוספים ומעוצבים יותר יכולים נוע מפגודות מבד מסוכך ועד פרגולות שלמות, גזיבו ועוד.

 

עם קצת יצירתיות ומעוף, והעיקר – עם עלויות שפויות – תוכלו לחולל בגינה שלכם מהפך דרמטי. בין שזו התאורה ובין שאלו הם פריטי הריהוט והחפצים האחרים, הגינה שלכם יכולה להפוך מסתם מרחב חיצוני שאין בו יותר שימוש, לחצר מלכים שתוכלו להתגאות בה ושתיהנו לבלות בה את זמנכם הפנוי.