שדרוג הגינה בשיטת עשה זאת בעצמך

גינה מטופחת היא הזמנה לשעות של הנאה, בילוי ושהיה רגועה, אירוח של חברים או ארוחה שקטה עם המשפחה, ומקור בלתי נדלה לרגעים מהנים וקסומים. ובכל זאת, הדגש על כל אלו נשען על העובדה שהגינה שלכם אכן מטופחת.

רוב הגינות יכולות ליהנות משדרוג זה או אחר, נגיעות קטנות אך מדויקות שיהפכו אותן למזמינות, ייחודיות ונעימות לשהות, וגם הגינה שלכם יכולה להפוך מהר מאוד לגינת החלומות שלכם, בהוצאה מינימלית, ובהרבה הנאה.

שדרוג הגינה שלכם בשיטת עשה זאת בעצמך מעולם לא הייתה פשוטה ומעניינת יותר, והנגישות הגבוהה לחומרים פשוטים ורעיונות מעוררי השראה יגרמו לכם לחשוב, לתכנן ולהוציא לפועל את הרעיונות שלכם כדי להגשים את הגינה שלכם בקרוב.

הזדמנויות לשדרוג הגינה:

פסיפס – אחד הדברים היצירתיים, המעניינים, הצבעוניים והמספקים ביותר הוא יצירת פסיפס. כל שתצטרכו הוא לבחור קיר או חלק ברצפה, לרכוש אריחים צבעוניים, ולהתחיל לעבוד כיד הדמיון הטובה.

רכשו אריחי פסיפס, או פשוט אריחים צבעוניים ושברו אותם בפטיש. בעזרת דבקים ייעודיים להדבקת אריחים הדביקו בצורה רנדומלית או עם תכנון של ציור (עדיף, במקרה זה, לצייר מראש על הקיר), ותקבלו מיד שדרוג יוצא דופן לגינה.

אדנית פרחים – פרחים הם עוד דרך להוסיף אופי וצבע לגינה, ובנייה של אדנית פרחים יפה על בסיס רהיט ישן, קופסת עץ, ואפילו לבנים שמצאתם, מאפשרת לכם לקבל אדנית יפה במהירות ובקלות.

אם בניתם אדנית אטומה או שאטמתם אותה מבפנים עם יריעת ניילון שחורה (לרכישה בכל חנות חומרי בניין ומשתלה) תוכלו לרכוש או למצוא בד יפה ולעטוף אותה ביצירתיות, ואפילו לעשות גם עליה פסיפס, ולהמשיך את הקו הקיים. מלאו אותה בפרחים עונתיים יפים, קחו כמה צעדים אחורנית, והתבוננו בהשראה שאדנית אחת יכולה לתת.

להרגיש בנוח, לשבת בנוח

המראה של הגינה זה דבר אחד, והנוחות הפיסית היא דבר אחר, שניהם חשובים באותה המידה לפחות. לכן, מומלץ לשים לב גם לפרטים הקטנים בפינת הישיבה שלכם.

עיצוב פינת זולה – לפי האופי שלכם ואופי הגינה שלכם, פינות זולה בשיטת עשה זאת בעצמך יכול להוביל אתכם לזולה בסטייל מרחצאות רומיים – אלגנטי, בדים לבנים, ספסלים שיזוף לבנים ונוחים, או לכיוון הנונשלנטי יותר, עם כריות פוף ו”לונגי” מהודו. כך או כך, עיצוב פינה שכזו פשוט, נגיש ונוח, ודורש רק רכישה של סוג הרהיטים שתרצו בו, ומשחק עם המיקום.

נדנדת עץ – לחובבי שיטת עשה זאת בעצמך, המכורים באמת, בנייה של נדנדת עץ הוא אחד מהפרויקטים המתקדמים אך הנגישים. לאלו מכם שאוהבים לעצב אך פחות לחתוך, לקדוח, להבריג ולבנות, הרי שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של נדנדות עץ נוחות ומעוצבות במחירים נגישים מה שמאפשר לכם לשדרג את הגינה שלכם ברגע אחד, גם ביופי, גם אופי וגם בנוחות השהייה.

 

מעבר לכך, משחקים עם תאורה, שלטים מעוצבים, צבעים, סלעים יפים ומזרקות גינה, ועוד לא מעט אלמנטים יכולים לשדרג את הגינה שלכם בקלות, במהירות ובצורה מרשימה שתפתיע גם אתכם.