איך רצפת דק תשפר פלאים את חזות הגינה שלכם?

עיצוב הינו מרכיב חשוב מאוד ביצירת הגינה שלכם. יתר על כן, באמצעות עיצוב עדין, מתוחכם ומקורי ניתן לנצל בצורה מיטבית את השטח העומד ברשותכם ולהפיק ממנו מגוון פינוקים: שבילים לטיולים, פינות ישיבה, שערים לחלקים פנימיים, בריכה בלב הגינה, פינות משחקים לילדים, ועוד. אחד האלמנטים החשובים שמעצבים מנצלים באופן קבוע ליצירת מכלול אסתטי ופרקטי כאחד – זה רצפת דק.

כיצד ריצוף עץ משתלב בגינות נוי?

מעצבי נוף משתמשים בייחודיות של רצפת דק עץ להעשרת המראה והפרקטיות של גינות מזה זמן רב. הדבר מתאפשר באמצעות יצירת שבילים, התאמה של מבנה הדק לכל גודל וצורה של גינה, למשל, כאשר מדובר בגינה צרה, ניתן ליצור שביל באמצע, ובצדדים לשתול צמחי נוי או פרחים. גם הגינה הקטנה ביותר מקבלת מראה יוקרתי כאשר משלבים בה רצפה עשויה מעץ.

יתרון משמעותי נוסף בשימוש ברצפה זו, הוא בטיחות ונוחות בהליכה בגינה. לא עוד אדמה ואפר בנעליים, או סכנה למעוד על אבן כלשהי. הגינה מחולקת בצורה ברורה לאזורים המיועדים להליכה, ואלה שבהם מגדלים צמחים, פרחים, שיחים ועצים.

רעיונות לעיצוב עם רצפת דק עץ

 

1.      יצירת אזור שיזוף – מציאת נקודה שבה יש שמש בשעות אחר הצהריים (השעות בהן מומלץ להיחשף לשמש), בניית דק המותאם בצורתו להעמדה של מספר מיטות שיזוף, שמשייה ושידה קטנה להנחת שתייה וכיבוד קל. מה יכול להיות מהנה יותר משעה-שעתיים של התרגעות בשמש בגינה הפרטית שלכם, בעודכם נהנים מהריחות הרעננים של הצמחייה?

2.      מקום להופעות – באמצעות בניית דק במפלס כפול ניתן ליצור מעין במה במקום המתאים לכך בגינה שלכם. מול הבמה ניתן לבנות דק שידמה אולם קטן, להעמיד שולחנות ולהזמין אנשים להופעות הפרטיות אצלכם בגינה. בימים רגילים אפשר לנצל את המקום המוגבה לברביקיו.

3.      פינוק בבריכה – למרות שיש פתרונות רבים עבור האזורים שמסביב לבריכה, דק עץ הינו אחד הגימורים הנעימים ביותר להשתכשכות בבריכה. ניתן גם לפרוס מגבת וליהנות מימי שמש מפנקים. רצפת אבן או בטון לעולם לא תספק תחושה נעימה כל כך.

4.      שילוב עם פרגולה – ניתן להשלים את מראה העץ עם פרגולה שגם תסוכך על מקום הבילוי שלכם. תחת הפרגולה ניתן להעמיד ספסל או נדנדת חצר ולהפוך את הפינה הזאת למפלט מחיי היומיום הלחוצים. ניתן לשלב בפינה זו דשא סינטטי להוספת קצת “ירוק בעיניים”.

דקויות נוספות של דק בגינה

על מנת לקבל את גינת חלומותיכם, חשוב לתכנן את מיקום הדק ביחד עם שאר אלמנטים חשובים: מערכות השקייה, שבילים, מטבח חיצוני, ג’קוזי או בריכה, מזרקות או כל דבר אחר. ניתן לשלב כל רעיון שיש לכם בנוגע לעיצוב ואבזור הגינה עם רצפת דקים איכותית שתוסיף פרקטיות ויופי לכל תמהיל שתבחרו עבור הגינה שלכם.

 

עבודה בשיתוף עם מעצבי גן מומחים תעזור לכם ליצור את גינת חלומותיכם – מקושטת בכל מרכיב שתרצו ובעלת רצפת דק עץ נוחה ופרקטית.