ריהוט גן לחצר: פרגולה או אלומיניום? מה כדאי?

אחת ההתלבטויות הגדולות של בעלי הגינות היא בחירת הפרגולה, ההתלבטות בין פרגולה לאלומיניום. ובכן, בין שתי האופציות האלו, יש לא מעט משתנים שצריך לקחת בחשבון. במאמר זה ננסה לענות על השאלה הקשה הזו, ונציג בפניכם מספר השוואות מנקודות מבט שונות. בסוף המאמר, ניתן לכם את התשובה הגורלית שאתם מחפשים.

עמידות למזג האוויר: אלומיניום מול עץ


מזג האוויר בישראל משתנה, בהתאם למצבי העונות הישראליות. בתכלס? מזג האוויר משתנה משנה לשנה, וכלל לא יציב. כלומר, עמידות העץ נוטה ללקות בחסר, לעומת האלומיניום. ריהוט מסוג עץ נספג, נשחק, משתנה, ואף עלול להירקב עם השנים. מה עוד, שגם צבעו עלול לדהות. לעומתו, האלומיניום מסוגל לשרוד שנים רבות, ללא כל דעיכה בתחזוקה די מינימלית ביחס לעץ.

תחזוקה: עץ מול אלומיניום


מוצרי האלומיניום דורשים תחזוקה מינימלית, אם בכלל. לעומתו, העץ תמיד מצריך תחזוקה שוטפת. לרוב, באופן קבוע. דוגמה לתחזוקה טיפוסית: אחת לכמה חודשים, תיאלצו לצבוע את העץ בצבע "שמן", או צבע מיוחד המתאים לסוג העץ הספציפי שברשותכם.

נושא ההדברה: עוד נושא שחשוב לדבר עליו בהקשר זה, הוא נושא ההדברה. פרגולה או כל ריהוט אחר המבוסס אלומיניום לא נפגע ממזיקים, ואין צורך לבצע הדברה עליו. מצד שני, לעץ סיכויים גבוהים יותר להידבק ממזיקים. במילים אחרות, חרקים ומזיקים שונים נוטים להימשך יותר לעץ, מאשר לכל חומר אחר. יש חרקים מסוימים שאפילו מכרסמים את העץ וגורמים לכל הריהוט להינזק. מה זה אומר בפן הכלכלי? בהחלט לא חדשות טובות עבורכם.

עיצוב ומראה


עיצוב, סגנון והתאמתם לסביבת החצר הנם פרמטרים שאף אדם לא ירצה לזלזל בהם. ישנן פרגולות מעץ הנראות יפה מאוד ומרהיבות ביופיין. עם זאת, מוכרחים להודות שפרגולות מאלומיניום נראות, גם הן, לא פחות טוב, למשל: פרגולה לבנה תשתלב ותהיה ידידותית כמעט לכל סוג עיצוב שתוכלו למצוא. לטעמנו, והעדפה זו משתנה מאדם לאדם, האלומיניום בהחלט מעניק מראה נקי וייחודי, בייחוד עם שילובי האקססוריז שנמצאים בגינה.

גם שילובו של עץ האלון היפה מספק מראה טבעי ואלגנטי לא פחות, כזה המתאים מאוד לבית קרקע או מגורים.

אז מה עדיף?


ובכן, בכנות, היינו הולכים על פרגולה מאלומיניום. מצד שני, גם עץ בהחלט יכול להתאים, ועדיין, הכל תלוי בשלל מצבים שונים, למשל: לסגירת חורף, העץ איננו פתרון טוב לעומת האלומיניום.

התחזוקה המינימלית שמגיעה יחד עם האלומיניום עדיפה בהרבה לטעמנו. בשיא הכנות, אין להרבה אנשים זמן מספק לתחזוקת פרגולה מעץ, וזהו חיסרון משמעותי בפרגולות מעץ. לכן, הבחירה שלנו, ללא שום ספק, היא בפרגולה מאלומיניום.

https://www.rgf.co.il/

לסיום: במאמר זה הצגנו השוואה, בקצה המזלג, כפי שאומרים. חשוב להבהיר: השוואה זו אינה מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, המתקבל בחנות ו/או באופן טלפוני. בכל אופן, הדברים הכתובים במאמר נבדקו, אומתו לאורך השנים, ומיושמים בהמון פרויקטים בישראל. בסופו של דבר, הכל עניין של התרגלות וטעם אישיים.