ריהוט גן לגינות גג


 
אחד הטרנדים הפופולאריים בשנים האחרונות הוא עיצוב גינות בגג או במרפסות, המעניק לנו את תחושת היציאה לגינה בדומה לגינות קרקע. כך שגם אלה שאינם זכו לגינה קרקעית יכולים ליהנות מגינה מפוארת ביציאה לגג או למרפסת.

ניתן לעצב את גינת הגג והמרפסת ב-2 אופנים: האחד הוא באמצעות הקמת גינה כך שתעניק לה מראה הזהה לגינת קרקע ע"י שימוש בדשא, דקים, עץ וכדומה. כאשר האופציה השנייה היא עיצוב הגינה כגינת נוי הכוללת הכנה וסידור של אביזרי נוי שונים כעציצים וכדים.

הקמת הגינה דורשת תכנון מקדים אשר לוקח בחשבון את האלמנטים והמשתנים השונים הקשורים למיקום המיוחד. מכיוון שמדובר בגינה שאינה על הקרקע יש לבצע את ההתאמות הנדרשות לכך. הכנה זו כוללת הקמת תשתית, עבודת איטום, תאורת גן, דשא סינטתי איכותי, שימוש בצמחייה חזקה העמידה בפני תנאי מזג האוויר השונים להן גינות הגג והמפרסות חשופות יותר.

ריהוט גן שימושי לגינת גג

ניתן להשתמש בכלים שונים של ריהוט גן לשם עיצוב גינות גג, בכדי להעניק לגינות מראה מושך ומזמין. מבחינת הקרקע – במידה ואנו בוחרים לעצב את הגינה כך שתידמה לגינת קרקע ניתן להשתמש בדשא סינטטי איכותי. בנוסף, ניתן להתקין דק מעץ או סינטטי כשגם כאן חשוב להקפיד על האיכות כיוון שגינת הגג והמרפסת חשופות לכיפת השמיים ולתנאי מזג אוויר שונים – שמש, גשם ורוחות חזקות.

כמו כן חשוב להקפיד על סוגי הצמחייה אותם אנו שותלים בגינה. צמחייה לא מתאימה לא תחזיק מעמד זמן רב וזה יהיה בזבוז מיותר של כסף ואנרגיה. יש להשתמש בצמחים עמידים במיוחד לתנאי המיקום של הגינה וכן להקפיד להשקותם במועד המתאים.

כלים נוספים הם אדניות מיוחדות וכדים מעוצבים שיכולים לשוות לגינה מראה עשיר יותר וצבעוני. וכמו בגינת הקרקע ניתן ליישם כמעט כל אלמנט גם על הגג והמפרסת – אם זו פרגולות, גזיבו, שמשיות, בריכות נוי עם מפל מים זורם המעניק תחושת שלווה ורוגע, פסלים מעוצבים, פינות ישיבה,  ועוד.

גינת גג – מקום בו ניתן לתפוס שקט ושלווה

הגינה נועדה לתת קצת טעם של טבע וכן לשמש כמקום של "בריחה" מטרדות החיים היומיומיות שלנו בכך שהיא מעניקה לנו תחושות שלווה ושקט. לשם כך יש ריהוט גינה מגוון מאוד שיסייע לכם להגיע אל השקט הזה בצורה האופטימלית. אם בא לכם לנוח קצת אחרי יום מתיש בעבודה אתם יכולים לנוח בכיף על כיסא נח או ערסלים, לשבת בפינות זולה מדליקות, לרבוץ על פופים ומזרנים נוחים ואף להתנדנד בנדנדה. אתם יכולים גם לנצל את הגג או המרפסת למטרות שיזוף, ישנם מיטות שיזוף יפות המגיעות עם מזרן, באמצעותן תוכלו לתפוס קצת צבע בכיף שלכם. כמו כן, אם יש לכם בריכה או ג'קוזי מקלחון לגינה יכול להיות פתרון למקלחת זריקה לפני או/ו אחרי הטבילה.

 כל אלה הם רק חלק מהאלמנטים שיכולים לשמש את הגינה שלנו. ריהוט גינה זה עולם ומלואו וכל אחד יכול להפוך את הגג או המרפסת שלו לאחד מהאזורים היפים בבית. מומלץ להתייעץ עם אדריכלי נוף ומעצבי גינות מקצועיים על מנת שהקמת הגינה תבוצע כראוי תוך כדי התחשבות בסוג הגינה, מיקומה ובאלמנטים העיצוביים השונים.

257