קניית ריהוט גן לפי סוג החומר

אחד מן ההתלבטויות הקשות ביותר בהן נתקל הקונה הממוצע היא, כמובן, סוג החומר שתספק יצרנית הריהוט. ישנם שני סוגים ריהוט גן המוכרים לכולנו (או לפחות לרובנו): אלומיניום ועץ. אך הם לא מספיקים, ולפני הכל, חשוב שנעסוק בשלל לסוגי החומרים. חומרים המעניקים את הגוון, הסגנון העיצוב המתאימים ביותר עבורנו. בכל אופן, הנה לכם רשימה צנועה של כמה מהחומרים הנפוצים ביותר בעולם ריהוט הגן:

1. אלומיניום: אלומיניום הנו חומר העמיד כמעט בכל. מחיר האלומיניום איננו זול, אך בהחלט לא יקר, בהתחשב בתכונות הייחודיות שלו. עמידות האלומיניום ועיצובו מספקים לקונה שלל יתרונות נחשקים ביותר. מהם? האלומיניום עמיד בפני רטיבות, לחות, ולרוב, זמין הרבה יותר בחנויות ריהוט הגן. מן הסתם, ריהוט מוגמר תלוי, בסופו של יום, באיכות חומר האלומיניום ובשילוב של מגוון חומרים נוספים עם יתרונות בפני עצמם. אלומיניום הוא מתכת איכותית, ולעומת חומרים אחרים, נחשב למקל ביותר ועמיד.

2. ראטן: ראטן הוא סוג עץ הנמצא בלא מעט רהיטים בימינו. עם זאת, הראטן נחשב ליקר מפני שסוג העץ עצמו נתון בסכנת הכחדה. משמע, אין הרבה ממנו -> עלות ייצור רהיטים ממנו יקרה יותר. שילובו יחד עם הראטן הסינטטי מקנה לו תכונות נוספות, העוזרות לו להתמצות בסביבה חיצונית, למשל: החצר / הגינה שלכם. בנוסף לכך, חשוב לדעת שלראטן ברוב המקרים, בניגוד לעץ, עמידות טובה יותר.

3. זכוכית: השימוש העיקרי של זכוכית הוא, לרוב, בשולחנות: הן לקפה והן לבית. אולם, העיצוב שהזכוכית מקנה לריהוט הנו ייחודי בהחלט. לרוב, שולחנות מיוצרים מזכוכית עם עובי של מ"מ. למה? כפי שכנראה ניחשתם, מסיבות בטיחותיות.

4. טקסטילן ואקריל: שילוב שני סוגי החומרים הללו נמצא, לרוב, בכיסאות וריפודים שונים, המגיעים בריהוט. חומר הטקסטילן מספק עיצוב נקי. יחד עם זאת, אקריל מעניק לרהיט מעין עמידות למים. מה זאת אומרת? המים לא יעברו מהבד לריהוט עצמו, והזמן שייקח לבד להתייבש יתקצר בהרבה.

5. טיק: סוג העץ העמיד ביותר, אך בו זמנית, נראה מיושן ובסיסי. בהתאם למטרות, עיצוב עץ הטיק עלול להתאים לכם, אל חשש. כיום, מורכבים ממנו מאות רהיטים, והוא אחד החומרים המומלצים ביותר, בקרב חנויות הריהוט. אפילו מעצבי הפנים המובילים ממליצים עליו. למה? בשל עמידותו וחוזקו. עם זאת, הוא דורש לא מעט תחזוקה מפעם לפעם.

לפני קניית ריהוט לגינה המהממת שלכם, חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים: העיצוב, האסתטיקה, העמידות החיצונית שלו, התאמתו לתנאי המזג האוויר, נוחות וכמובן תחזוקה.

לסיכום: במה לבחור, אתם שואלים? הכל כאן הוא עניין של טעם וניסיון. בסופו של דבר, זו בחירה שלכם.
אם אתם שואלים אותנו, הנה ההמלצה שלנו: בחרו בריהוט גן שמעניק לכם תחזוקה מינימלית, אך עם זאת, גם ריהוט המשתלב בצורה טובה עם מראה ו־
עיצוביות הגינה.

https://www.la-gan.co.il/