צמחייה מלאכותית ללובי הבניין - פתרון אמיתי!

הלובי בבניין המגורים שלנו נראה אפור ועצוב. כיצד נגרום לו להיראות מזמין ומשמח יותר? מעצבי הפנים, רובם ככולם, ימליצו לנו להוסיף צמחייה. גם בחלל לבן לחלוטין, וגם בחלל כהה יותר, מראה של פרחים צבעוניים או עציצים רעננים יעלה חיוך על שפתינו, יכניס את הטבע אלינו מבלי שנצטרך לצאת החוצה, וישרה רוגע.

אולם, במקרים מסוימים, שימוש בצמחייה אמיתית חיה, אינו הולם. ומה ניתן לעשות במקרים כאלה? חבל לוותר מראש. הכירו את הפתרון המושלם – צמחייה מלאכותית!

 

למעשה, קשה למצוא פתרון טוב יותר מצמחייה מלאכותית לקישוט הלובי. אז לפני שתתחילו בעיצוב מחדש של הלובי, כדאי שתרכשו קצת צמחייה מלאכותית – לא תצטערו. אז מהם בעצם היתרונות של צמחייה מלאכותית?

 

כשאין לנו מספיק זמן

כאשר אורח החיים המודרני הוא מירוץ אחד גדול נגד השעון, אין לנו באמת את הזמן הנדרש לתחזוקה שוטפת של צמחייה. אחזקת צמחייה דורשת תחזוקה שוטפת ויומיומית, ממש כמו שאנו דואגים לכלב שלנו לטיול יומי ואוכל טרי. בנוסף, צמחים מסוימים ידרשו תחזוקה מורכבת יותר, העלולה לגזול עוד זמן שאין. לכן, בהתאמה לאורח החיים המודרני, צמחייה חיה במשרדים, בתי מגורים, ועוד, וכמובן גם בלובי בבניינים מסוימים, מוחלפת בצמחייה מלאכותית, שלא דורשת תחזוקה.

 

כשאין לנו מספיק כסף

בהסתכלות מהפן הכלכלי, צמחייה מלאכותית בזול היא השקעה לטווח הארוך. אם נלך למשתלה הקרובה לביתנו ונבחר צמחייה קומפלט ללובי הבניין – לא בהכרח שנצא עם חור בכיס, גם אחרי שנקנה כלי קיבול דקורטיביים. ומה עם מוצרי תחזוקה שוטפת לצמחים, כמו דשן במקרה הטוב ותאורה מיוחדת במקרה הטוב פחות? לעומתם, קניית צמחייה מלאכותית הינה השקעה חד פעמית. כך שגם אם בסוף היום – מה שלא סביר – צמחייה מלאכותית לכל הלובי כולל עציצים וכלי קיבול, תעלה יותר מהקנייה המקבילה במשתלה, נחסכה לנו קניית ציוד התחזוקה וקניית צמחים חוזרת במקום כאלו שמתו.

 

כשיש לנו מגוון אלרגיות

לצערנו הרב, מסתובבים בינינו אנשים בעלי רגישויות ואלרגיות שונות. למעשה, רוב האלרגיות הנפוצות הינן מעולם הבוטניקה. יש מי שיהיו אלרגיים לפרחים מסויימים, יש מי שיתקשו לנשום בקרבת עצים, ויש את אלו שבעת חילופי עונות יתעטשו ללא הפסקה משאריות הצמחים והאבקנים באוויר. מנגד, האם ראיתם פעם מישהו שאלרגי לצמח מפלסטיק? צמחים מלאכותיים יבטיחו את בריאותנו לאורך כל השנה!

 

וכשאין לאף אחד חיי נצח

מחד, זה לא סוד שעדיין לא פוצחה הנוסחה לחיי נצח של אף אורגניזם חי או צומח. גם אם הצמח הגיע לתוחלת החיים המירבית שלו, מתישהו, גם הוא יחלוף מעולמנו. יתרה מכך, במידה ולא טיפלנו בצמח כראוי, מותו יהיה קרוב משחשבנו. מאידך, דווקא החומרים הפלסטיים יכולים לחיות חיי נצח (זה לפעמים יכול לבוא לרעתנו אך לא בזאת עסקינן כאן), ובפרט צמחים מלאכותיים, שתמיד ייראו רעננים ויפים, ואף ניתן יהיה להשיגם בצבעים אקזוטיים שהיו דוהים מהר במידה והיה זה צמח אמיתי.