הכל על פרקטים

מיהו הפרקט?

פרקטים הם לוחות עץ או לוחות דמויי עץ שמשמשים כחיפוי המותקן על הרצפה. נכון להיום היצע הפרקטים גדול ביותר וכולל סוגים שונים של פרקטים, צבעים, דוגמאות וגדלים. מקור הפרקטים הוא ממדינות יבשת אירופה שם שלטה מגמת בתי העץ ששידרו מראה ביתי ותחושה חמימה. נכון להיום, ניתן לחוות פרקטים בבתים רבים במדינות המזרח התיכון וכן במשרדים רבים. המראה שלהם יוקרתי, מרשים וניתן לקנות סוגים מסוימים של פרקטים במחירים לא גבוהים.

פרקטים- סוגים שונים

חשוב לדעת כי יש סוגים שונים של פרקטים ולכל סוג יש את היתרונות והחסרונות שלו. הסוגים העיקריים הם:

פרקט עץ מלא– כאן מדובר על פרקט שעשוי אך ורק מעץ מלא ובדרך כלל מיובא מאירופה. סוג זה של פרקט הוא היקר ביותר אך רבים טוענים כי הוא גם המרשים ביותר. העץ של פרקט זה אינו מעובד.

פרקט עץ שכבתי– כאן מדובר על פרקט העשוי ממספר שכבות. השכבה הראשונה והעליונה עשויה מעץ מלא מישראל או מכל מדינה אחרת ברחבי העולם, השכבה האמצעית תהיה מורכבת מעץ אורן או כל עץ ישראלי לבן אחר והשכבה התחתונה תהיה עשויה מעץ עם נסורת ודבק.

פרקט למינציה– ניתן לקרוא לפרקט זה גם פרקט דמויי עץ. כאן מדובר על פרקט שעלותו נמוכה יותר משאר סוגי הפרקטים. הפרקט סינטטי ומודבק עליו טפט של עץ מסוג מסוים (ניתן להזמין אותו במגוון הדפסים). חשוב לקחת בחשבון כי יש פרקטים למינציה מסוגים שונים ואיכויות שונות ולכן חשוב מאוד להגדיר מראש את התקציב לקניית הפרקט, את דפוס השימוש שלו ופרמטרים חשובים נוספים. פרקט למינציה הוא הפתרון המושלם למי שמחפש מראה יוקרתי של פרקט בבית או במשרד, אך בתקציב ידידותי.

כמה טיפים על בחירת פרקטים

אין ספק שפרקט מעניק אווירה מיוחדת ויוקרתית – בין אם זה לחדר ילדים, סלון, בטח או כל חלל אחר בבית. כמובן שחשוב להתאים את סוג וצבע הפרקט לאופי החדר או האזור בבית. פרקט לבן למשל, יישדר אווירה נעימה ומזמינה אבל גם מודרנית ואופנתית. פרקט לבן מתחבר עם מראה מינימליסטי וצובר פופולאריות רבה בשנים האחרונות – גם בקרב הקהל הפרט וגם בקרב הקהל העסקי. פרקטים בגוונים כהים יותר כמו חום, עץ טבעי וכו’ – נותנים אווירה עמוקה ועשירה יותר, ומעניקים חום ואופי מיוחד לבית. כמובן שקיימים עשרות דגמים וצבעים של פרקטים ויש להתאים באופן אישי לכל לקוח ובית.

התקנת פרקטים

התקנת פרקטים דורשת ידיים מיומנות ומקצועיות שיודעות את העבודה. להתקין פרקט אינו דבר של מה בכך וחובה להיעזר בבעל מקצוע מנוסה שיידע להתקין את הפרקט על הצד הטוב ביותר על מנת למנוע תקלות בהמשך הדרך. חשוב להבין שסוגי פרקטים שונים דורשים גם התקנה שונה, וכן גם חדר והאתגרים הייחודיים שלו.

תחזוקת פרקטים

דבר ראשון, חשוב להבין שבאופן כללי פרקט לא דורש כמעט תחזוקה, במיוחד אם מדובר בפרקט “מבית טוב”, באיכות גבוהה וגימורים ללא פשרות. פרקט העשוי מחומרי גלם מעולים ידרוש תחזוקה בסיסית בלבד הכוללת נקיונות תקופתיים. מדובר בעיקר על טאטוא של הפרקט מפעם לפעם ונקיון באמצעות סמרטוט לח (ולא רטוב לחלוטין). בנוסף, יש מגוון חומרים וכלים מיוחדים המקלים על פעולת נקיון הפרקטים וניתן לרכוש אותם על מנת לשמור על מראה איכותי של הפרקטים בבית לאורך זמן.

למידע נוסף ופרטים לחצו כאן