עיצוב רהיטים מעץ

אפשרויות העיצוב בעץ הן אינסופיות. פריטים בעלי סגנונות מזרחיים ומערביים, עשויים מעץ כזה או אחר, שצבעו, ריחו והתחושה העיצובית שהוא מקנה לבית ולגינה שלכם – ייחודית לו, ולו בלבד. חנויות וגלריות מקצועיות לעיצוב בעץ מציעות תפיסות עיצוביות עדכניות ופורצות דרך בתחומן; לכן, אם ברצונכם לרהט את ביתכם ברהיטי העץ המתאימים ביותר לכם, תוכלו לבחור מבין היצע ענק של רעיונות סגנוניים.

רהיט מעץ כתכשיט לבית

מובן שפריטי עיצוב שונים מקנים לכל חלל פנימי את אישיותו, ובעצם, משפיעים על כל מראה החדר. באמצעות פריט עיצובי נכון, ניתן להגיע להישגים אסתטיים יוצאים מדרך הרגיל, מבלי להיות חייבים בהשקעה כספית עצומה בכל אחד מחלקי החלל. חברות איכותיות לעיצוב רהיטים מעץ יתפסו את הקו העיצובי אליו אתם חותרים, ובמהלך הכנת או בחירת הרהיטים התואמים לכם, יהיו קשובים למשאלות לבכם.

מהם ההבדלים בין סוגי העץ?

ניתן להכין עץ מלא טבעי מעצים שונים (למשל עץ טיק, מייפל, אלון, מהגוני ועוד). הוא נחשב לחזק, העשיר ועל כן ליקר ביותר, ובצדקרהיטים מעץ מלא עמידים בפני תיקונים, בעוד שרהיטים מעץ מהונדס נוטים להישבר ביותר קלות. "פלטת סנדוויץ'" זה כינוי לפלטת העץ המורכבת משכבות מודבקות, בעוד ש-MDF (סיבית) מורכבת משאריות הנסורת שנוצרו במפעל, אשר נדחסו והודבקו לכדי רהיט. חפצי MDF יכולים להיות יפים, אבל הם לא עמידים כמו הסנדוויץ' והעץ המלא. עץ השבבית גם מורכב משאריותת ואמנם הוא פחות חזק ונאה מה-MDF.

שיקולים נוספים בבחירת רהיט

כאשר אתם רוכשים רהיטים מעץ, כדאי שתתייחסו לסעיפים הבאים
איכות וחוזק – עצים מסויימים מתאימים לפנים הבית (למשל, סקויה, ארז ואורן), משום שהם אינם עמידים בפני פגעי הסביבה ודורשים טיפולים מיוחדים מדי זמן
ציפוי וגימור – פעמים רבות, רהיטי עץ איכותיים ישויפו כהלכה, ויצופו בשכבה דקה של עץ טוב (למשל: אבוני), על מנת להגן מפני שריטות ואבק ולהעלות את כושר העמידות של הרהיט חיבורים – בבואכם לבחור רהיט עץ, עליכם לשים לב לחיבורים שבין כל חלקיהם.
רהיטים לא איכותיים יחוברו במהדקי סיכות, בעוד שרהיטים טובים יחוברו היטב על ידי ברגים או דבק חזק
.

דעו את הפרטים הקטנים

חשוב שתדעו להבחין בין סוגי העץ אשר שמשו לבניית הרהיט, כך שלא תרכשו חפץ שיישחק מהר מהרגיל. לכל סוג עץ יש את היתרונות המיוחדים לו. כך למשל, ישנם עצים חזקים כמו ליבנה, טיק, מהגוני ובוק, המשמשים לריהוט פנים וחוץ. עץ הארז דוחה עשים יעיל, עצי האורן והאלון קלים לעיצוב ולאורן ולאגוז ישנו מראה מייחד ואחר שמאפיין אותם. בדקו את התחום לפני שתקנו כל רהיט שהוא וכך תדעו את שוויו הממשי ולא תפלו בפח. רבים מעדיפים ריהוט לבן, שנחשב לטרנדי ביותר כרגע, וניתן להשיגו בפלטות מעץ מלא או גולמי.