עיצוב פנים כעיצוב חוץ

התחום של עיצוב פנים הולך וצובר תאוצה רבה בשנים האחרונות ואנשים רבים מבינים שעל מנת שהבית יהיה מעוצב ומסודר בדרך הטובה ויעילה ביותר כדאי לפנות אל איש מקצוע אשר עוסק בתחום זה. יחד עם זאת בשנים האחרונות מחלחלת ההבנה שעיצוב של פנים הבית חשוב בדיוק באותה של עיצוב החוץ, כלומר עיצוב הגינה או החצר וגם עיצוב החלק החיצוני של הבית – הקירות, הגדר, המדרגות או שער הכניסה.

עד לפני כמה שנים היו אנשים משקיעים מחשבה, זמן ומשאבים בעיצוב הפנים של הבית ולא היו מעלים על דעתם להשקיע את אותם המשאבים, הזמן והמחשבה בעיצוב החוץ. היה מתקבל מצב שפנים הבית היה מעוצב בסגנון אחיד ומיוחד וכל מה שמחוץ לקירות כלל לא היה מקבל התייחסות. כיום כאור משתנה דעה זו ואנשים מבינים שעיצוב הפנים והחוץ חשובים באותה מידה.

מדוע להשקיע בעיצוב חוץ?

כאשר אנשים מחליטים על עיצוב פנים לבית שלהם זה מפני שהם מעוניינים להטביע את חותמם, את הסגנון המועדף עליהם ואת העיצוב החביב עליהם במיקום הרהיטים, בחירת גופי התאורה וחלוקת החדרים. כאשר מבינים שזה השיקול לעיצוב הבית – פתאום מבינים שהחלק החיצוני של הבית מהווה בעצם חלק בלתי נפרד ואם אדם מסוים רוצה להביע את הטעם שלו דרך עיצוב פנים הבית – הרי שגם דרך עיצוב החוץ הוא יכול לעשות זאת ואם לא יעשה כן – הרי שיתקבל ניגוד בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ.

לאחר שהושגה ההבנה שיש להשקיע רבות גם בעיצוב החוץ ניתן כיום למצוא אביזרים רבים לצורך זה ולא צריך להתפשר על סגנון עיצובי שפחות אוהבים או שלא יתאים לסגנון העיצובי שנבחר עבור פנים הבית. אפשר לבחור להתקין דשא אמיתי או סינטטי, להציב ספסלים או פריטי ריהוט חוץ אחרים, או אפילו לוותר על הדשא ולהתקין רצפת דק מעץ המייצרת גם אווירת חמימות נעימה. גם התחום של אביזרי הצללה מאד מגוון ורחב וניתן לבחור ממנו שלל פתרונות הצללה (פרגולות או סוככים) כדי להתגונן מפני השמש או הגשם.

עיצוב פנים ועיצוב חוץ – הולכים יד ביד ביחד!

כיום ניתן להשיג באותה נקודת מכירה גם אביזרים לעיצוב הבית וגם לעיצוב הגינה, החצר או החלק החיצוני של הבית. כאשר שני תחומים אלה מרוכזים ביחד במקום אחד ניתן לשלב ביניהם, להתאים את האביזרים של פנים הבית לאביזרים שיוצבו בחוץ, לשלב צבעים או בדרכים אחרות להתחשב בשני סוגי העיצובים.

עיצוב חוץ גם כולל טיפול בצמחיה של הגינה – עצים, שיחים או פרחים. סלילת שביל גישה מהחנייה אל הבית או מהרחוב נלקחים גם הם בחשבון וכבר לא מתאפשר יותר מצב שבו האזור החיצוני יהיה מוזנח או שגרתי בעוד שהבית מעוצב בטוב טעם על פי כללים ועקרונות מהתחום של עיצוב פנים. גם אנשי מקצוע מוכרים ומובילים בתחומים אל היודעים שלא ניתן להפריד ביניהם והם קשורים זה בזה, כרוכים זה בזה ולעיתים קרובות אפילו תלויים זה בעקרונותיו של זה.

 

מחוץ לבית אפשר להציב מבחר עצום ומגוון של רהיטי חוץ המתאימים לגינות וניתן להשיג אותם בגדלים שונים, דגמים שונים וכמובן עשויים מחומרי גלם המתאימים לשימוש בחוץ ולא ייפגמו מתנאים קיצוניים של מזג אוויר. רהיטים המיועדים לשימוש בחוץ עמידים בדרך כלל מפני גשם, כמות גדולה של מים או קרני שמש ישירות ולא אמור לקרות להם שום דבר כמו למשל דהיית צבע או הצטברות של חלודה ולכלוך.