עיצוב הפנים עם וילונות מעוצבים

תחום עיצוב הפנים כולל מס’ שלבים של מחשבה מקדימה עם תכנון ועשייה. בהסתכלות רחבה אפשר לחלק את כל השלבים לשניים עיקריים:

שלב בניית התשתית – תכנון חלוקת המבנים והחללים השונים של הבית , תכנון שכבות התשתיות השונים כגון אינסטלציה, נגרות ,חשמל, , גבס, מיזוג  ריצוף, ועוד.
שלב ריהוט הבית – בחירת הריהוט לכל חדרי הבית  הוילונות, ושאר חפצי הנוי אשר ישתלבו  בחדרים השונים. שלב זה הינו משמעותי ביותר אשר  יש לו השפעה רבה על התוצאה הסופית.

 

וילונות כדרך עיצוב הבית

בהגיענו להחלטה לעשות עיצוב פנים הבית עם וילונות  ראשית נחשוב  מהו השפה העיצובית  ואת האווירה שאנו רוצים לייצר בעזרתם. ראשית ניקח לתשומת ליבנו את כל החלונות והפתחים הרלוונטים אשר בהם אנו רוצים לטפל בעזרת וילונות. בשלב זה ניתן דגש נכבד יותר על הצבעוניות שבחרנו, סוגי המרקמים ווסוגי החומרים מהם עשויים המוצרים וכמובן בל נשכח את העיצובים שלהם.


איך מתבצעת הבחירה ?

לפניכם מספר דרכים מעניינות לשיפור ובחירה:

כאשר אנו מעוניינים לייצר אווירה נעימה המשרה קלילות מסויימת בחדר מומלץ מאוד לבחור וילון מבד שקוף או חצי שקוף בגוונים בהירים

את הדומיננטיות והצבע יש להכניס באופן מדוד. ניתן לקבל את האפקט על ידי הוילון וגם מהאביזרים הנוספים הפזורים בחלל.  חשוב מאוד לפני הכל  להחליט איזה פריט אנו רוצים שיהיה בעל ההשפעה הרבה יותר, והוא יהיה זה אשר מקבל את מירב תשומת הלב בחלל. יתר הפריטים ישמשו כתומכים בו וכדאי שיהיו בעיצובים רגועים וצבעיים משתלבים ונייטרלים.

על מנת לקבל מראה אחיד יש להשתמש במוצרים משלימים המדברים בסופו של דבר בשפה אחידה ומייצרים אווירה אחת.

בבתים המעוצבים בסגנון מודרני או בקווים נקיים, מומלץ לבחור בוילונות בסגנון רומי. וילונות אילו אינם מכילים כמות גדולה של בד והם בעלי ישרים ונקיים המתאימים מאוד לסגנון עיצוב הפנים המודרני.

לאורך כל התכנון העיצוב יש לקחת בחשבון תמיד, האם פרט לדגש היופי בעיצוב, יש צרכים נוספים  שימושיים בנוסף. כגון, כאשר אין בחלונות תריסים מאוד חשוב  גם לתת פתרון הצללה אשר ייצר  החשכה של החלל בעת הצורך. פתרון שכזה ניתן לעשות בעזרת שימוש במוצרי הצללה ולשלב שכבה נוספת עיצובית של וילון עשוי בד

לחלל העיקרי בבית קרי חדר השינה מומלץ להכניס את הפן הרומנטי והרך. אווירה זו נוצרת אם עושים שימוש בוילונות בעלי קפלים ובצורה של נופלת .

 

כאשר עושים שימוש בווילונות מעוצבים וגדולים כדאי מאוד לשלב איתם מסילות משיכה, המאפשרים את פתיחה וסגירה של הוילון באמצעות מנגנון מכני. לאו מאיתנו הרוצים פינוק יתר ניתן לעשות שימוש בבוילונות המחוברים למתג חשמלי.