עיצוב הגינה עם מטבח חיצוני

מטבחי חוץ המוצבים מחוץ לסביבת המטבח המקורית בסביבת המגורים, הפכו בשנים האחרונות לאחד מהטרדנים הנפוצים ביותר בקרב בעלי בתים פרטיים, חובבי בישול ואירוח המעוניינים להציב מטבח מאובזר בשטח החצר או הגינה העומדת לרשותם.

מטבחים חיצוניים לגינה מיועדים בעיקר למטרות בישול וצלייה אך הם יכולים לשמש אתכם גם למטרות אפייה במסגרתה תפיצו את ניחוחות האפייה שלכם לכל עבר. מטבחים אלו מחייבים אתכם בהליך תכנון מוקפד במסגרתו תדרשו לשקלל את כל התנאים הנדרשים לצרכי בישול, צלייה ואפייה בסביבת חוץ, לרבות, היבטי הבטיחות, תשתיות גז, מים, חשמל וביוב, הקצאת שטח לצורכי הצבת המטבח, אבזור המטבח בחומרים עמידים לתנאי חוץ ועיצוב הגינה או החצר באמצעות מערכות ריהוט המשתלבות בסביבת המטבח החיצוני אותם הקמתם.

מטבח חיצוני- למי הוא מיועד?

מטבח חיצוני לגינה מיועד בעיקר לבעלי גינות ולכל אילו מביניהם הנמנים על חובבי הבישול, האפייה והבישול אשר מעוניינים לארח ולקיים תהליכי בישול תחת כיפת השמיים ובאוויר הפתוח.

מטבחים חיצוניים – הליכי התכנון

כאמור לעיל, מטבח חיצוני מחייב אתכם בהליך תכנון מופקד במסגרתו תדרשו לשים דגש על כל הפרמטרים הנדרשים לצרכי הצבה ותפעול מטבחים בחצר או בגינה. ברוב המקרים, מומלץ להקצות שטח של 2.5 עד 3 מטרים לצרכי הצבת המטבח, כאשר משטח העבודה הינו באורך של מטר עד 1.5 מתוכו. את המטבח מומלץ לתכנן במיקום פונקציונאלי בהתאם לגודל החצר או הגינה העומדת לרשותכם וכמו כן מומלץ להרחיקו מפתחי כניסה לבית (חלונות או דלתות) וזאת על מנת למנוע כניסת ריחות לחלל המגורים. את תשתיות המטבח (גז, מים, חשמל וביוב) יש לתכנן באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים ולהפקיד על כללי הבטיחות הנדרשים ומחייבים בחוק.

מטבחים חיצוניים לגינה מחירים נעים בין אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים וזאת בהתאם לגודל המטבח הנדרש לכם ורמת האבזור הנדרשת לכם. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע מרשים של פתרונות לצרכי תכנון, עיצוב וייצור מטבחי חוץ. על מנת ליהנות מסביבת בישול, אפייה וצלייה מושלמת לתנאי חוץ, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם יועצי מטבחים המתמחים בהליכי תכנון, ייצור והתקנה של מטבחי חוץ.

פרמטרים נוספים לתכנון מטבחי חוץ כוללים את נושא תחזוקת המטבח ברמה השוטפת, דבר המחייב אתכם לאבזר את המבטח בחומרים עמידים למים ורטיבות ומותאמים לתנאי מזג האוויר לאורך כל ימות השנה. משטחי עבודה המיוצרים מנירוסטה, בטון, אריחי קרמיקה איכותיים ומשטח דק, יסייעו לכם בתחזוקה השוטפת של סביבת המטבח החיצוני ויקלו עליכם (עד מאוד) את הליכי שטיפת המטבח וניקוי כתמי השמן וכדומה.

 

כמו כן, חשוב לשים דגש על מקורות הצללה ותאורה מלאכותית. ברוב המקרים מומלץ להסתייע גם במאווררים המיועדים לצרכי תחלופת אוויר בסביבת הבישול, האפייה או הצלייה החיצונית.