עיצוב הבית ועיצוב הגינה - חשוב באותה מידה

כל מי שיצא לו לעסוק בתחום של עיצוב הבית שלו יודע שלא פעם ישנם אנשים אשר מרימים גבה כאשר עיצוב הבית עצמו בא על חשבון עיצוב הגינה, או להיפך. על פי העדפות אישיות או תכונות ואופי אנשים מחליטים למשל, שאם הם טיפוסים ביתיים שיותר נעים ונוח להם לשהות בתוך הבית פנימה, אזי אין צורך להשקיע הרבה מחשבה בעיצוב הגינה, ואם הם רואים את עצמם יושבים הרבה בחוץ ומארחים חברים בגינה, אין טעם לעצב את הבית בצורה מוקפדת.

כיום ישנה דעה רווחת כי עיצוב הבית ועיצוב הגינה חד הם, כלומר שייכים בדיוק לאותו התחום ולא מומלץ להעדיף את האחד על פני האחר. כאשר אדם מסוים משקיע בעיצוב הבית, הוא בעצם מכניס את האופי והטעם האישי שלו לכל פרט ופרט ולכן עליו לעשות זאת גם עבור הגינה. כאשר אנשים משקיעים זמן, מרץ, כסף ומחשבה בעיצוב חשוב להם שהטעם שלהם יבוא לידי ביטוי במיקום רהיטים, חפצים ואביזרים ולכן אין הגינה יוצאת דופן מבחינה זו.

איך מחליטים על עיצוב הבית?

הבית של אדם הוא הבסיס שלו והמקום שאמור לשמש לו מפלט ומקום נוח ונעים לשהות בו. עיצוב של הבית צריך להתחשב בדיוק בשיקולים האלה – מה אותו אדם אוהב? איך היה רוצה לארגן את החדרים, את הרהיטים ואת כל הצרכים שדרושים לו בבית? הוא צריך ורוצה שיהיה לו נוח ונעים לצד פרקטי ויעיל. על אלה מתבסס הענף של עיצוב הבית. יחד עם זאת, כיום העיצוב של הבית הולך יד ביד עם התחום של עיצוב הגינה כדי שאותם שיקולים יילקחו בחשבון כאשר אדם מסוים מעצב את הגינה או החצר שלו.

איך מעצבים את הבית?

 

לא חייבים להשקיע זמן או כסף רבים בעיצוב הבית. אפשר לבחור לבד את הצבע, הרהיטים, החפצים והפריטים ולנסות ככל האפשר למקם אותם באופן שינצל באופן יעיל ונכון את החלל והשטח של כל חדר. אין ספק שהתוצאה תהיה מספקת, מתגמלת ומהנה למשך זמן רב.