עיצוב גינות: איך ובעזרת מי?

     עיצוב גינות איך עושים זאת? 

תחזוקה של גינה היא לא דבר קל בכלל. למעשה, ישנם אנשים שבעת שהם קונים בית פרטי או דירה עם יציאה לחצר, יעדיפו להסב אותה למעין מרפסת מרוצפת גדולה עם פינת ישיבה על מנת לחסוך את העבודה השוטפת הכרוכה בגינה ועיצובה, או לחילופין יבנו חדר/מחסן במקום.

אך לרבים אחרים התחזוקה והעבודה הרבה שווה את המאמצים. מבחינתם, עצם קיומה של גינה בבית משרה בהם אווירה של נעימות, יופי, ועוד מקום בבית לבלות בו את הבוקר עם הקפה כשיש בוקר אביבי ושמשי.

כמו כן, להבדיל בעבר בו גינה בדרך כלל כללה דשא, כמה צמחים ושיחים לצד פינות ישיבה סטנדרטיות, כיום ניתן לבחור עיצוב גינה מבין מבחר אפשרויות כמו למשל שילוב ג’קוז בגינה. לשם כך, ניעזר בדרך כלל בחברות הגינון או נעשה זאת בעצמנו, בעזרת כישורי הידיים וקצת עזרה חיצונית מהאינטרנט, המגזינים וכן מאנשי המקצוע.

      מעוניינים בגנן לעיצוב גינות?

ישנם את אלו שמעדיפים ויכולים לעצב את גינתם בעצמם, אך הרוב יעשו זאת בעזרת חברות הגינון או הגננים העצמאיים. זאת מכיוון שנדרש כאן תכנון רב, השקעה, ירידה לפרטים הקטנים וכן יש צורך בידע ואף ניסיון בתחום.

המומחים לעיצוב גינות הם הגננים והמשתלות הפזורות ברחבי הארץ, כאשר לתכנון הגינה ניעזר בגננים, על מנת לבדוק את תנאי האדמה, גודל הגינה ושאר פרמטרים אחרים הזקוקים ליצירתה. לאחר מכן, תוכלו תמיד להצטייד בשתילים ופרטי נוי חדשים באחת המשתלות ולא בהכרח להזמין איש מקצוע לשם כך.

טרם יצירת ועיצוב הגינה, וודאי שנצטרך לחשוב על רעיון. לשם כך, נוכל לקרוא מידע רב באינטרנט, על תהליך יצירת הגינה וסוגי הגינות האפשריות, ומכאן לקבל לא מעט רעיונות. אם כבר יש לכם רעיון בראש, תוכלו לחסוך את הזמן הזה ולבקש זאת מבעל המקצוע, אשר יבדוק האם תנאי החצר שלכם מתאימים לכך.

וכמו בפרויקטים אחרים, גם כאן תהיה תחילה פגישת ייעוץ עם בעל המקצוע, אשר חלקם יגבו עלות של כ – 250 שקלים בממוצע באם הזמנתם אותו לביתכם. בפגישה זו תדונו בין היתר ברעיון העיצוב הכללי, ותקבלו הצעת מחיר לתכנון ולביצוע. לאחר מכן תתבצע פגישה נוספת, בה תוצג תוכנית העיצוב של הגינה והמחיר הסופי לכל העבודה.

על מנת למצוא מומחה בתחום עיצוב גינות, נוכל לעשות זאת בכמה דרכים. נוכל לפנות לכל אלו דרך האינטרנט, על ידי מנועי החיפוש, שם נוכל למצוא את כל התוצאות האפשריות והרלוונטיות לנו. דרך נוספת היא על ידי המודעות בסוף העיתונים, שם סיכוי רב כי נוכל למצוא מודעות בתחום הגינון או ספקים המוכרים ריהוט גן. כמו כן, נוכל לגשת ישירות למשתלות אשר רובן מתעסקות גם בעיצוב והקמת גינות.

וכמו שידוע לכולם, נוכל להיעזר בחברות הגינון לא רק לעיצוב גינות, אלא גם לתחזוקתן. כמו בעיצוב גינה, גם כאן נוכל להיעזר בהם באם אין לנו את הזמן או הכישורים לכך. לכל גינה באופן כללי, וכן בפרט לשתילים מסוימים, ישנה תחזוקה ספציפית וכן הדרישה לתחזוקה שוטפת לכל אורך ימות השנה. מכיוון שמדובר בהתחייבות גדולה לצד רצון לגינה מתוחזקת ויפה, רבים יעדיפו לשלם על שירות זה.