עיצוב גינות בעזרת מתיחת פנים לחצר הבית

בתים פרטיים הינם מרובי מרחבים, כאשר הגינה בהם מהווה חלק אימננטי, החזית וכרטיס הביקור של דיירי הבית. חצר הבית היא למעשה המשכו הטבעי של הבית והבית הינו המשך החצר, כאשר עיצוב החללים החיצוניים והפנימיים משתלבים זה בזה באמצעות מיקום נכון ועיצוב חכם. אחת הערים בארץ שבה ניתן למצוא את החצרות הגדולות והיפות ביותר היא העיר הדרומית באר שבע. באמצעות שיפוצים בבאר שבע מיזוג בין הפנים לחוץ מתאפשר תוך מיקום פינות הישיבה, הצמחייה, שערים, חניה, אבני המדרך ועוד. על מנת לשלב בחצר את האלמנטים המתאימים ביותר חשוב לתכנן מראש את החללים השונים.

גינות נוי – גינות נוי הינן גינות הנותנות מענה מושלם לאלו המבקשים ליצור מחוץ לביתם סביבה מרהיבת עין שאינה מצריכה השקעה מרובה. גינות נוי מצריכות הבנה מעמיקה בתחום הבוטניקה וכן ידע מעמיק וניסיון בעיצוב ותכנון גינות. מאחר וגינות נוי מאפשרות שילוב של אלמנטים נוספים כגון סלעים, מזרקות מים, ריצוף ייחודי תאורה וכמובן ריהוט גן מודרני – אשר מקבלים פחות שטח בגינות בהן הפרחים מהווים את מרכז תשומת הלב.

שילוב סלעים – מגוון רחב של סלעים לגינה נמכרים כיום במגוון גימורים, מרקמים, סוגים וגדלים כך שניתן לעצב באמצעותם את גינת החלומות. בעיצוב וחידוש הגינה רצוי לבחור מראש את סוג הסלעים ואת מיקומם הספציפי. לשם כך ניתן להיעזר בתוכנות הדמיה שונות או לחילופין במעצב גינות מקצועי שיסייע בעיצוב הסופי. יש להימנע מבחירת אבנים קטנות מדי העלולות לסתום צינורות וכן מסלעים גדולים מדי העלולים להשתלט על המרחב.

בחירת תאורה – התאורה הינה חלק מהותי בעיצוב הגינה. תאורה נכונה יכולה ליצור אווירה ייחודית בהתאם לציפיות דיירי הבית. תאורה יכולה ליצור תחושה והרגשה מסוימת – כאשר השליטה בתאורה כוללת כיוונון של עוצמת האור, גוון האור, מרחק התאורה וצורת היטל האור, כיוון התאורה וכן תאורה נקודתית שמטרתה הארת שטחים קטנים יחסית. באמצעות תאורה מתאימה תוכלו ליצור את גינת חלומותיכם וליצור גינה בכל סגנון עליו חלמתם.

ריצוף ­– ריצוף מאפשר נוחות בדריכה ותנועה חופשית בגינה. תכנון הריצוף במהלך שיפוצים בבאר שבע צריך להתבצע בחוכמה ועל סמך ניסיון של שנים על מנת להבטיח כי הן העיצוב והן התנועה בגינה תתאפשר ללא בעיה. על הריצוף להשלים את עיצוב הגינה כאשר סוגי אבני המדרך המיוצרות ומשווקות כיום רק הולכים ומתרבים. ישנם סוגים שונים של ריצוף לגינה, ובכל מקרה חשוב להתבסס על שיקולים אסתטיים ופונקציונאליים גם יחד בבחירת ריצוף לגינה.

פרגולה – שילוב פרגולות הינו שלב מרכזי בגינה, ולו בשל מזג האוויר הים תיכוני הכולל ימי שמש מרובים. פרגולות מאפשרות ישיבה נינוחה בגינה, הזמנת אורחים ורגעי איכות רבים מבלי שהשמש תציק.

מפלי מים – מפלי מים הולכים וצוברים יותר ויותר תאוצה בשנים האחרונות. בין שהם משולבים בבריכות נוי קטנות ובין אם בבריכה מרכזית בגינה, הרי שמפלי מים מוסיפים חיות רבה לגינה, תחושת רוגע וקולות ההופכים את הגינה לכפר קטן. כיום ישנן מזרקות מים ומפלים בעלי מנגנון חסכוני במיוחד. אלו כוללים כלי קיבול נסתרים שאינם חשופים לשמש כך שאין תופעה של אידוי המים. על פי הפנג שואי, פיזור כיווני מזרקות המים והחלפת הכיוונים מדי פעם – פעולות המעצימות את האנרגיה החיובית בגינה.

גינון אקולוגי – גינון אקולוגי שומר על איכות הסביבה כך שלמעשה דיירי הבית זוכים לגינה מושקעת ויפהפייה התורמת רבות לשמירה על כדור הארץ ועל האנרגיות השונות. גינון אקולוגי הינו חסכוני בעלויות ההשקעה בו כגון כמויות מים מועטות וחסכון בחשמל, שימוש במשאבי טבע ועוד.