ניסור שביל בטון בגינה – מידע והמלצות

שבילים העשויים מבטון הם מראה נפוץ בכניסה של בתים פרטיים רבים וכן בחצרות ובניינים משותפים.

לשבילים הללו יתרונות עיצוביים ופרקטיים, כיוון שהם מאפשרים גישה נוחה למקומות שונים במרחב החיצוני של הבתים – במיוחד בסביבה שקשה לדרוך בה או שלא מעוניינים להרוס אותה על ידי דריכה, כמו במקרה של גינות מעוצבות בהן יש רצון להימנע מרמיסת פרחים וצמחים. לעיתים יש צורך בשינוי של השבילים – אם למטרות עיצוב מחדש של החצר ואפילו על מנת לתקן ולשפץ את השביל עצמו, לאחר שנים של בלאי.

ניסור שביל העשוי בטון חייב להיעשות על ידי מומחים, תוך נקיטת מלוא אמצעי הזהירות ושימוש במכשור ייעודי.

 

מתי יש צורך לבצע ניסור שביל בטון ומהם הסיכונים הכרוכים בכך?

כאשר יציקת שביל בטון נעשתה בצורה רשלנית, או לחילופין כאשר חלפו שנים רבות מרגע היציקה, ייתכן שיהיה צורך לשנות את גבולות השביל או להסירו לחלוטין על מנת לצקת אותו מחדש.

גם כשאדם מחליט לעשות שינוי עיצובי בגינה שלו, ולמקם באופן שונה את שבילי הגישה למקומות השונים בתוכה- צריך לנסר את השבילים הקיימים או להסיר חלק מהם, והדבר דורש מיומנות רבה של מקצוענים על מנת שיופיה של הגינה יישמר והשבילים ינוסרו בצורה מדויקת לפי העיצוב המבוקש החדש של הגינה.

אחד מהסיכונים המרכזיים העלולים להתרחש בשל פעולת ניסור של בטון, הוא פגיעה בתשתיות המונחות מתחתיו, כמו למשל צינור מים או חוטים של חשמל, ולכן העבודה צריכה להיעשות על ידי אנשים המתמחים בכך, שיידעו לקחת בחשבון את כל הנתונים הספציפיים של הבית ויימנעו מפגיעה בתשתיות.

סיכון נוסף הוא סיכון בטיחותי לפועלים עצמם, אשר צריכים להגיע בלבוש ואבזור מתאים לעבודה, ולהשתמש במכשירים מתאימים שגם יצליחו לנסר את הבטון, כמו למשל מסור יהלום הנמצא בשימוש בחברות אלו- וכמובן גם להימנע מפציעות ומפגיעה בסביבה שבה נעשית העבודה.

 

ניסור שביל בגינה- כמה זה אמור לעלות?

כל חברה המתמחה בניסור בטון עשויה להציע את שירותיה במחירים שונים, אבל הממוצע של עלות עבודת ניסור שבילים נעה סביב 200 עד 300 שקלים לערך, למטר מרובע של שביל בטון.

במידה ויש צורך בניסור שביל בטון בגינה פרטית ובעבודה מורכבת ומעוצבת יותר, ייתכן שהמחיר יעלה, לעומת ניסור פשוט של שבילים בקו ישר בחצר של בניין ציבורי. העלות הסופית מושפעת הן ממורכבות העבודה עצמה, כלומר אורך ועומק השביל שיש לנסרו, והן מהצורך בפינוי הפסולת וליטוש הבטון או יציקה חדשה שנעשתה, אשר יהוו תוספת לתשלום.

 

איך בוחרים חברה אמינה לביצוע ניסור שבילים?

 

כמו כל בחירה של בעל מקצוע, גם לחברה לניסור שבילי בטון כדאי שתמצאו המלצות, במיוחד מאנשים שיוכלו להראות לכם בגינתם את התוצאה של העבודה. היעזרו באתרי האינטרנט שבהם תוכלו לקרוא על התמחותן של החברות השונות, ועל העבודות שהיא יכולה לבצע בביתכם.