מעצבת פנים במרכז

מרבית רוכשי הדירות למגורים בארץ הם משפחות צעירות, המחפשות קן חמים למשפחתם, בתקציב כזה או אחר, פלח אוכלוסיה גדול נוסף הוא משפרי דיור מבוגרים דווקא אשר מבקשים להתאים את תנאי מגוריהם לסטטוס חייהם החדש.

בבואנו לרכוש דירה יש  להתחשב  בגורמים רבים המשפיעים על בחירתנו, כמו למשל מיקום, גודל הנכס ומצבו, מחירו, וכמובן גם העיצוב החיצוני והחלוקה הפנימית שלו. לא תמיד אנחנו מוצאים בדיוק את מה שחיפשנו – אנו עשויים בהחלט למצוא את עצמנו מתפשרים על מספר מרכיבים שהיוו חלק בתמהיל לזיהוי הנכס המושלם. דווקא העיצוב והחלוקה הפנימית הם בדרך כלל אלה שהכי קל להתפשר עליהם – ובצדק. רכישה של נכס שעונה היטב על כל הקריטריונים פרט לאדריכלות הפנים, ועבודה עם מעצב / מעצבת פנים מוכשרים לאחר הרכישה, יכולה להניב עבורכם תוצאה קרובה מאוד לבית החלומות שלכם.


מה יכולה מעצבת פנים לעשות עבורכם?

מבנה הבית ועיצובו הם משתנים שישפיעו הן על אופן השימוש בבית והן על המראה והאסתטיקה שלו. ההעדפות של דיירי הבית באות לידי ביטוי בדרך כלל במראה ובעיצוב של הבית, וכך נכון שיהיה. אם רכשתם בית או דירה שמישהו אחר עיצב, התחושה בבית תהיה שונה לגמרי ברגע שהבית ישתנה כך שישקף את אופיים של הדיירים החדשים שלו על העדפותיהם (למשל בגוונים השולטים), והצרכים שלהם.

בעבודה על פנים הבית, השמיים הם הגבול. ניתן לשנות, כמובן, את מראה הבית מן הקצה אל הקצה, תוך שימוש בצבעים וגוונים שונה, הכנסת פריטים עיצוביים וכדומה, אבל ניתן לבצע גם שינויים מרחיקי לכת עוד יותר, כמו תוספת של אלמנטים פונקציונאליים ו/או אסתטיים בבנייה בגבס או אפילו חלוקה מחודשת של החלל הפנימי לקבלת מבנה פנימי שונה לגמרי, יותר או פחות חדרים, אזורים משותפים בחלוקה שונה (כמו פינת אוכל, סלון, פינת טלוויזיה, וכדומה), ועוד.

עיצוב מחדש של דירות

אם רכשתם דירה ואתם מעוניינים להפוך אותה לדירת החלומות שלכם, תוכלו להיעזר במעצבת פנים או אדריכלית פנים מומחית בעיצוב דירות יוקרה, על מנת להעניק לדירה שלכם את הקסם והייחוד שאתם מחפשים. עיצוב הדירה יתחיל וודאי מתיאור שלכם את דירת החלומות שלכם, “סיעור מוחות” עם בעל המקצוע שבחרתם ויצירה של תכנית חדשה לדירה הקיימת, תוך ניצול מרבי של המתאר הקיים ושימוש בטכניקות יעילות וחכמות לביצוע שינויים על מנת להגיע לתכנון שישלב בצורה מקצועית בין מה שיש לבין מה שהייתם רוצים שיהיה.

עיצוב בתים פרטיים

באותו האופן, גם בתים פרטיים יכולים לעבור “מהפך”. בדרך כלל בתהליך של עיצוב בתים פרטיים הגמישות רבה יותר, מפני שבהתאם לאזור ולתכניות הבנייה ניתן לעיתים להוסיף או לשנות את המבנה ללא צורך בקבלת אישור מהשכנים וכדומה. לכן, שינויים חיצוניים כמו גם תוספות למבנה, ייעשו בקלות יתרה בעיצוב של בתים פרטיים.

אדריכלית פנים ו/או מעצבת פנים?

בדרך כלל, אדריכלים ומעצבים הם בעלי הסמכות ונקודות חוזק שונות. אדריכל עוסק פעמים רבות בתכנון מבנים, בעוד המעצב יודע לתת את ה”טאצ'” באמצעות עיצוב פנים, ריהוט, תכנון הצבעוניות הפנימית של הבית או הדירה, וכולי. אם אתם מתכננים מחדש את המבנה, ייתכן שהשירות האופטימאלי לכם יכלול גם תהליך של אדריכלות פנים וגם של עיצוב, לקבלת תוצאה מוגמרת ברמת הריהוט ולא רק ברמת חלוקת חללים וגוונים כלליים, לא תמיד השילוב בין אדריכלית למעצבת פנים הוא שילוב מוצלח, ומומלץ לחפש מישהי שיש לה ניסיון וידע עתיר בשני הנושאים – גם בעיצוב פנים של מבנה וגם באדריכלות פנים ועריכת שינויים מבניים פנימיים מוצלחים. אם אתם מתכננים לבנות באזור המרכז, נמליץ לכם לבחור מעצבת פנים במרכז, שתכיר את האזור, התוואים ואפשרויות הבנייה, כמו גם את ההליכים הבירוקראטיים הנדרשים לשם קבלת אישורי בנייה במידת הצורך, וכמובן, קבלני משנה (כמו חשמלאי, אינסטלאטור, צבעים וכדומה) שאולי יידרשו במהלך העבודה.

 

מומלץ שאשת המקצוע שתבחרו תתאפיין בהכרה נרחבת של התחום, אנשי מקצוע משלימים, חומרי גלם פונקציונאליים וטכניקות עבודה חדשניות, כמו גם בדקדקנות בפרטים הקטנים, על מנת לוודא שכל אלמנט פונקציונאלי או עיצובי שבחרנו ימוקם במדויק, הגוונים שישמשו ישתלבו באופן מושלם בתוכנית הכללית, וכדומה.
אחד ממשרדי האדריכלות ועיצוב הפנים המוכרים בגוש דן הוא זה של האדריכלית הפנים דלית לילינטל, בעלת ידע נרחב וניסיון עתיר באדריכלות ועיצוב פנים של מבנים במרכז.  לרכישת ריהוט גן למרפסת