מטבח גינה – הטרנד הכי חם בעיצוב בתים

בעבר רוב המשטחים שהיו בגינה היו מורכבים מדק עץ מלא או משטח בטון אפור ומשעמם. בני המשפחה היו נוהגים להוציא כסאות גינה ויושבים באוויר הצח בסופי שבוע כשהם עושים מנגל אחת לחודש. כיום הגינה עברה מהפך. כיום הגינה היא ממש מטבח שני לבית ולפעמים היא מטבח מרכזי כאשר יש אורחים רבים בבית.

מטבח גינה או מטבח רגיל?

מטבחי גינה בניגוד למטבחים הסטנדרטים הקיימים בבית נהנים מאוויר צח וקריר שגם לא משאיר ריחות לא נעימים בתוך הבית. הם מאפשרים להנאות בזמן הבישול מהנוף ומקרני שמש חמימות. דגמים חדשים של מטבחי גינה מגיעים עם אבזור מלא הכולל משטחי שיש, ארונות אחסון, תנור חשמלי וכמובן גריל על גז. אם לא תסתכלו סביבכם תרגישו שאתם נמצאים בתוך מטבח ביתי רגיל. אך כאמור מדובר על מטבחים יוקרתים מעוצבים המאובזרים במיטב הפרזול ומוצרי החשמל המשוכללים. אך גם מעמד הביניים יכול להרשות לעצמו מטבח גינה במחיר אטרקטיבי יותר.

איך בוחרים מטבח גינה?

כאמור ניתן להשקיע עשרות אלפי דולרים במטבח חיצוני בהתאם לחומרים והמכשירים שתשתמשו. הוספת אי למטבח, כיור ממותג מפורסם עם ברז יוקרתי ואפלו מקרר יכולים לייקר מאוד את העלויות. אין לשכוח כי מטבח גם אם מדובר במטבח חיצוני צריך אינסטלציה וחיווט חשמל מותאם, אז אל תשכחו את זה בזמן תכנון המטבח.

התאמה לצרכים האיישים שלכם

כאשר אתם בוחרים מטבח, חשוב שהוא יהיה מותאם לצרכים האיישים שלכם. מה זה אומר? הכוונה שאתם צריכים לבחור גוונים שתאהבו, ארונות מרווחים מספיק שיהיה לכם נוח להשתמש בהם. בחנויות בארה"ב החלו למכור מטבחי קומפלט שניתן לרכוש אותם כבר מוכנים ולא צריך להוסיף להם דבר. הם מכילים כיור, סט ברבקיו מקצועי, שולחן וכסאות אוכל. האופצייה הזו עוד לא הגיעה לארץ אך זה רק עניין של זמן כאשר טרנד מטבחי הגינה יכנסו לבתים רבים  בישראל.

אל תשכחו לבחור מנגל מקצועי

בנושא המנגל יש וויכוח ממושך איזה מנגל עדיף להשתמש. הישראלים כידוע אוהבים להשתמש עם גחלים ואי אפשר להתווכח שצליית בשר על גחלים מלווה בארומה טעימה וריח משגע. אך גם לארץ נכנסו ברבקיו מקצועיים המבוססים על גז וניתן להשתמש בהם במקצועיות רבה בלי שתצטרכו לדאוג האם הגחלים חמים או לא. אך חשוב שתבחרו בהם לפחות 4 להבות במנגל לשם ניצול איכותי של הברבקיו.

מה בנוגע לתאורה במטבחי גינה?

 

כאן צפויה לכם הפתעה. במטבחים הנמצאים בבית אתם מצומצמים מאוד ביכולת האבזור והוספת גופי תאורה לשטח המטבח. תוכלו להוסיף במטבח רגיל גופי תאורה שקועים בתוך הקירות, להוסיף תאורה מאחורי המקרר וגם להכניס גוף תאורה מרכזי. בניגוד לכך במטבחי גינה אתם יכולים להוסיף גופי תאורה גדולים בתוך הדשא, לשלב גופי תאורה חבויים. להוסיף פנסים צמודי קיר. במטבח גינה אתם נהנים משני עולמות שונים – גם עולם הבית עם עיצוב סולידי וגם מעיצוב פורץ גבולות ומשוחרר של עולם הגן. בגופי תאורה חיצוניים פשוט אין גבול לדמיון ותוכלו להרגיש בתוך גן אירועים מיוחד.