מטבחי גינה מעצובים

 

האם מטבחי גינה סוף כל סוף ראויים לשמם ותופסים חלק נכבד יותר בבית הישראלי? נראה שהתשובה חיובית. בעבר המטבחים מחוץ לבית היו מאובזרים בפשטות, עם גריל פשוט ולכל היותר שולחן גינה וכסאות נלויים. אך מאז עברו מספר שנים והשולחן עבר משולחן נייד לשולחן קבוע, הגריל על גחלים הפך להיות גריל גז עוצמתי שמותאם לשטח המטבח הקיים בגינה. שינויים אלו גרמו ליצרני מוצרי החשמל להתאים את עצמם לשוק המשתנה.

 

מוצרי חשמל למטבח גינה

 

המפכה שהייתה צריכה לעבור במטבח מבחינת עיצוב לא הפסיקה שם אלא גם מוצרי חשמל כמו תנור, מקרר, מכונת קרח, מדיח ובעצם כל כלי חשמלי במטבחי גינה היה צריך לעבור תהליך התאמה לשהות ממושכת בתנאים מזג אוויר משתנים. מוצרי חשמל כאלו צריכים להיות עמידים מפני לחות ושמש חזקה. הצבע שלהם צריך להיות עמיד מפני התקלפות וכמובן חיבורי הגז והחשמל צריכים להיות עמידים מפני סדקים ושינויים בלחות ובחום.

 

גופי תאורה מותאמים למטבח חוץ

 

תהליך נוסף שמטבחי גינה עברו היה הוספת גג מתקפל כדאי לאפשר לאורחים להנאות מהנוחות של הגינה. אך במזג אוויר גשום או  במזג אוויר עם רוח חזקה גג מאפשר הגנה מסוימת. גופי תאורה במטבחי גינה היו צריכים לעבור התאמות מיוחדות ובהתאם לטרנדים משתנים היה ניתן לבחור בין גופי תאורה חיצוניים לבין תאורה פנימית ששולבה בתוך המטבח ובין מוצרי החשמל.

 

אך עם כל הכבוד למוצרי הנלווים כמו גופי תאורה ומוצרי חשמל העיצוב הוא מה שמצליח להוביל את המהפכה האמיתית במטבחי גינה. כפי שציינו תחילה מטבחים חיצוניים היו בעלי עיצוב פשוט ולא מחמיא ובטח שלא מזמין. כיום מטבחי גינה הם מטבחים מעוצבים ברמת גימור גבוהה אשר מקנים לבעלים  שלהם בישול מושלם בתנאים דומים מאוד לבישול בתוך הבית. העיצוב בא לידי ביטוי בארונות מטבח מותאמים, מוצרי חשמל עמידים, רהיטים חזקים ועמידים וכמובן כסאות בעיצוב מודרני שגם מותאמים לגינה.

 

התאמות מיוחדות לצרכים שלכם

 

שנת 2016 הביאה מהפכה אמיתית בישראל לכל המשתמע למטבחי גינה חיצוניים. ממש כמו בארה”ב אפשר לעשות מנגל ואפילו לאפות עוגה, הכל בגינה שלכם. אך חשוב לזכור, שאם כל התוספות והחידושים המגיעים לאחרונה למטבחים עדיין חשוב שתתמקדו במה אתם באמת צריכים. אם אתם משפחה גדולה, תצטרכו שטח גדול יותר בגינה וריהוט נוסף לאירוח בני משפחה וחברים. האם אתם צפויים לארוח מסיבות גדולות תצטרכו לרכוש גריל גז גדול ומשטח עבודה נוח שתוכלו לעבוד בו ולארח אורחים רבים בפרק זמן קצר. ומעל כל ההצעות הללו אתם צריכים לענות לאיזה עיצוב מטבח תרצו שתהיהי בגינה שלכם שגם תאהבו וגם תתאים למטבח שלכם לשנים ארוכות. ייתכן שבעתיד המטבח בגינה יהיה מרכזי יותר בבית ישראלי ממטבח בתוך הבית עד אז צפוי המטבח לעבור שינויים רבים.