מחזור פסולת עם שק ענק

העולם שלנו לא מושלם, אך בכדי לקוות לשלמות חשוב לנהוג בהתאם, להגן על הסביבה ולאפשר לה להיות היא עצמה, טבעית וחפויה מנזקים שנוצרים על ידנו, בני האדם. במידה ונמשיך רק לקוות אך לא לפעול, האדמה עלינו אנחנו דורכים לא תשרוד לעד והילדים שלנו ימשיכו לנשום אוויר מזוהם ואף יותר מזוהם מההווה. בכדי להביא לשינוי, כל אחד צריך לקחת יוזמה ולעשות את החלק שלו, כך שביחד נהיה מקשה אחת, חזקים יותר מהכול. אחד הצעדים החשובים ביותר שיאפשרו לכדור הארץ להישמר הוא מחזור פסולת. משמע, מחזור של אשפה שמקורה בצמחים או חיות כגון שאריות מזון ופסולת מהגינה. הייחודיות של המחזור הספציפי הזה נובעת מתהליך טבעי ומאוד חכם, שנעשה על ידי בקטריות וחרקים, כך שאם חשבתם שהייעוד היחיד של אותם יצורים קטנים הוא רק לעצבן אתכם, טעיתם. יחד עם זאת יש לעשות מחזור אלקטרוניקה ומחזור פלסטיק.

מה קורה שלא ממחזרים?

חשוב לדעת כי אי מחזור פסולת אורגנית גורם לנזקים גדולים עבור הסביבה שלנו וכן עבור כדור הארץ. לפני הכול חשוב להמעיט בזריקת אוכל, לכן יש לרכוש בכל שבוע את מוצרי המכלת, הירקות והפירות בהתאם לשימוש רלוונטי לכל שבוע. שימו לב כי כאשר אתם עושים קנייה מרוכזת פעם בחודש, אתם קונים הרבה מעבר לצריכה שלכם, מה שגורם לכם לזרוק הרבה יותר לפח. פסולת אורגנית מהווה יותר מארבעים אחוז מכל הפסולת בישראל, אותה פסולת מוטמנת במטמנה יחד עם סוגי פסולת נוספים והנזקים הם זיהומי קרקע ומים, גזים, שקיעת אזורים ופגיעה מאוד גדולה באיכות הסביבה. באמצעות שק ענק ניתן לאגור את הפסולת ולמחזר בצורה הרבה יותר קלה ונוחה.  האטימות של הסביבה לנושא המחזור יוצרת את הפגיעה במשאבי הטבע ועם השנים נוכל לשכוח מנופים טבעיים. בכדי להגן על הטבע יש לאפשר לו לנהוג בצורה הטבעית ביותר, הרי מחזור פסולת אורגנית נעשה על ידי פעולות של אורגניזמים.

כיצד ממחזרים?

 

מחזור פסולת אורגנית הוא בעצם שימוש בפסולת וייצור דשן טבעי שמחליף את הדשן הכימי שגורם גם הוא לנזק סביבתי. הדשן הטבעי משפר את הקרקע החקלאית ומאפשר לה להסתמך על משאבים טבעיים ולא כימיים, מה שמונע נזקים בטבע ויחד עם זאת מוצא פתרון מוצלח לשימוש בפסולת. בישראל יש רצון גדול ליצור שינוי, מה ששכנע את המשרד להגנת הסביבה להשקיע 200 מיליון שקלים לקמפיין ענק להפרדת פסולת. כיום ניתן לראות בבתים פרטיים מספר פחים, כאשר כל פח משמש לסוג פסולת שונה. אין ספק כי בכדי לעשות שינוי האוכלוסייה היא זו שצריכה לפעול ולהשקיע מאמץ. יחד עם זאת, מלבד הפרט, גם המפעלים הגדולים זקוקים לשינוי משמעותי ביחס שלהם אל הסביבה. המפעלים עושים שימוש עם שק ענק בכדי לאגור את הפסולת השונה, אם פסולת אלקטרונית, פלסטיק ועוד. אם כל אחד מהמפעלים הקיימים ידאג לשמור על איכות הסביבה, למיין את הפסולת ולתמוך במחזור, הארץ שלנו תיראה הרבה יותר נקייה וכלה בכך עם פחות זיהומי אוויר ופחות מחלות.