מה חשוב לדעת בבחירת כלי עבודה חשמליים

כאשר אתם רוצים לקנות כלי עבודה חשמליים, אתם עשויים לגלות שאתם טובעים בים השמות, הסוגים והאפשרויות. חכו, סיכמנו כאן בעבורכם את כל הדברים החשובים שאתם צריכים לדעת ולבדוק כאשר אתם בוחרים כלי עבודה חשמליים.

מה חשוב לדעת בבחירת כלי עבודה חשמליים?

התאמה

חשבו אלו עבודות אתם עומדים לבצע עם הכלים. כמובן שלא תקנו מקדחה כאשר אתם מתכננים להבריג… אך גם בין כלי העבודה המתאימים, ישנם סוגים שונים – עוביים שונים של מקדחות, סוגים שונים של ברגים המתאימים למברגה, אפשרויות שונות של ניסור במסור חשמלי וכן הלאה. לכן, לפני שרוכשים כלי עבודה חשמליים, חשוב לדעת בדיוק למה הם עומדים לשמש ועל פי זה לבחור את הסוג המתאים.

מחירים ומותגים

מומלץ מאד להשוות מחירים בין הכלים השונים. חנויות שונות עשויות למכור את אותו המכשיר במחירים אחרים, כך שסקר שוק יכול לעזור לכם לחסוך כסף. בנוסף, כל מכשיר מיוצר על ידי חברות שונות, כאשר המחירים בין החברות משתנים, לעיתים באופן משמעותי.

ישנם מותגים מוכרים של כלי עבודה חשמליים, והם לרוב מייצרים כלים איכותיים וחזקים. אך לא תמיד משתלם לשלם יותר עבור שם של מותג. ישנן חברות שאינן מוכרות כמותגים ידועים, אך מייצרות כלי עבודה חזקים ואיכותיים לא פחות.

עם זאת, מומלץ להתייעץ לפני הרכישה עם איש מקצוע, או עם מכרים אשר משתמשים במכשיר, משום שבמקרים מסוימים המחיר הזול וחסרון המותג מצביעים בהחלט על איכות נמוכה.

נוחות שימוש

חשוב לוודא שכלי העבודה שאתם רוכשים נוחים לשימוש באופן מעשי. קחו אותם ביד ודמו את העבודה בהם, על מנת לוודא שהם אכן נוחים.

בטיחות

כמובן, חשוב מאד לקנות כלי עבודה בעלי תו תקן, עם התקני בטיחות מתאימים בהתאם לצורך – על מנת למנוע אסונות, שהם מיותרים בהחלט.

כלים חשמליים מול כלים נטענים

כלים רבים ניתן לרכוש בשתי אופציות – כלים שמתחברים ישירות למערכת החשמל באמצעות תקע, וכלים שפועלים עם בטרייה, אשר נטענת בחשמל.

ההבדל בין שני הסוגים הוא הניידות – מכשירים נטענים ניתן לנייד לאן שרוצים, ולעבוד איתם גם בחוץ, במקום שאין בו נקודת חשמל זמינה. עם זאת, לרוב מכשירים נטענים פועלים זמן מועט יחסית, כך שאם אתם זקוקים לעבודה ארוכה מאד עם המכשיר, ייתכן שתעדיפו דווקא מכשירים חשמליים רגילים.

אם אתם צריכים עבודה ארוכה, אך גם חיצונית ולא נגישה, בדקו את אורך החיים של הסוללה שבמכשיר הנטען, ובחרו במכשיר שאורך החיים שלו ארוך ומתאים לעבודה שלכם. אם העבודה נעשית במקום אחד נגיש, מומלץ להעדיף מכשירים חשמליים רגילים אשר מתחברים לשקע ופועלים ללא הפסקות או תקלות.

 

אחרי שבדקתם את כל הנושאים האלה, תוכלו לקנות את הכלים שמתאימים לכם בדיוק, ולהשתמש בהם בהנאה ובהצלחה.