מדרגות מעץ מחירים

כמו כל מוצר שאנו רוכשים או שירות בו אנו בוחרים, המחיר מושפע מקריטריונים שונים התלויים במוצר עצמו ובחומרי הגלם ממנו הוא עשוי. במקרה שלנו אנו עוסקים במחירים של מדרגות עץ לבית או לחצר , ולכן נתאר לכם את הקריטריונים המשפיעים עליהם

 

1. סוג העץ – לסוג העץ השפעה בלתי רגילה על המחיר הסופי של המדרגות. כמובן שיש עצים יקרים ועצים זולים יותר, אך בכל מקרה שלא יהיה חשוב לבחור בעץ שיהיה מתאים באופן ספיציפי לבניית מדרגות, שכן אנו זקוקים לעץ חזק, עמיד ויציב שלא רק יחזיק לנו מעמד לאורך שנים ויהיה פשוט לתחזק אותו, אלא גם יעמוד בעומסים הנקבעים על פי התקן. עצים כאלה הם עץ האורן, עץ האלון, עץ מהגוני, עץ דובדבן כאשר עץ האורן והאלון נחשבים לעצים זולים יותר בעוד עץ מהגוני ועץ דובדבן נחשבים לעצים מעט יקרים יותר.

2.  כמות העץ שבה אנו משתמשים – יש אנשים שבוחרים לחפות את המדרגות הקיימות בעץ בכדי לשדרג את המראה העיצובי הן של המדרגות עצמן והן של החלל כולו. במקרה שכזה כמות העץ לה נזדקק תהיה פחותה בהרבה אם נבחר לבנות מדרגות חדשות שכל הבסיס והחלק העליון שלהן עשוי מעץ ולכן ככל שיש יותר עץ בתהליך הבנייה, כך מחיר המדרגות יעלה בהתאמה.

3. המקום שבו אנו רוכשים את העץ – אם אתם מעוניינים להוזיל עלויות ועדיין לקבל מדרגות איכותיות, עשויות עץ מלא, כדאי לגשת למחסן העצים הקרוב לביתכם, כך תקבלו את העץ אותו אתם רוכשים למדרגות במחיר נוח יותר, מאשר תקנו את זה דרך המשווקים השונים.

4.  בונים לכם או אתם בונים בעצמכם?- בבניית המדרגות חשוב ללכת לפי תכנית סופר מדוייקת של אדריכל, לכן גם על התכניות עצמן אנו משלמים כסף. יש אנשים שנולדו לבנות ולכן אם אתם הנדמנים, אולי שווה לכם לנסות להוזיל עלויות בבניית המדרגות מעץ בעצמכם.

לסיכום, מחיר מדרגות עץ לבית מושפע מגורמים שונים ואם תשקיעו בביצוע שיעורי בית, תוכלו בהחלט להוזיל עלויות ולהנות ממדרגות עץ דקורטיביות שישמשו אתכם לאורך שנים רבות.

מדרגות עץ גושני

עץ גושני בא מהמילה גוש והכוונה כאן לרוב הינה לעץ מלא. העץ הגושני מאופיין בחתכים גדולים והוא מסוגל להגיע לאורך של עד 9 מטרים. יש לו מראה מסיבי, עוצמתי, פראי ועשיר המעניק לכל חלל בו הוא נמצא אווירה כפרית וייחודית עד מאוד. מהעץ הגושני נהוג לבנות שלל של מוצרי עץ החל מפרגולות, ספסלים, פרקטים, רהיטים ואפילו ניתן לבנות מדרגות עץ גושני. את העץ הגושני חותכים לרוב בחתכים עבים ובארץ העץ הגושני הפופלארי ביותר הוא העץ הגושני הלבן. אם אתם מחפשים לבנות מדרגות מעץ, העץ הגושני יכול להיות פתרון מושלם עבורכם הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פרקטית, שכן מצד אחד יש לו מראה ייחודי

ומצב שני הוא חזק, יציב ועמיד שאלו תכונות מאוד חשובות כאשר בונים מדרגות מעץ. תוכלו לבחור בין כמה אופציות כיצד לבנות את המדרגות עץ שלכם לדוגמא יש מדרגות בנויות, מדרגות קלות או מדרגות זיזיות. כאשר בונים מדרגות עץ גושני או כל מדרגות עץ, חשוב להחשיב את הגובה הסופי של המדרגות ואת בין כל מדרגה למדרגה.

 

מדרגות מעץ גושני – המלצות

הדבר החשוב ביותר לפני שאתם בכלל מתחילים בתהליך תכנון המדרגות הוא קודם כל לרכוש את העץ במקום איכותי, מקצועי עם שם ומוניטין. ברחבי הארץ פזורים להם מחסני עצים שמספקים פלטות של גושני בהתאם לצרכים ולמידות שלכם. ברגע שבחרתם מחסן עצים בדקו שהעץ עבר את כל התהליכים בכדי שתוכלו להנות ממדרגות לטווח ארוך. בשלב הבא חשוב מאוד לתכנן את המדרגות כמו שצריך על פי כל תקני הבטיחות ולהיעזק בבעל מקצוע הן לתהליך התכנון והן לתהליך הבנייה.

 

מדרגות עץ גושני יתרונות

1.       מעניקות לבית מראה כפרי ומיוחד ומשתלבות בצורה יוצאת דופן עם כל חומר גלם ולכן בקלות אפשר לשלבן עם רצפת פרקט, רצפת קרמיקה או שיש. את המעקה ניתן לבנות ממתכת ואז להנות ממראה עוד יותר יוקרתי.

2.       חזקות ויציבות לכן  בטוחות לבית עם ילדים שכן העץ הגושני גם לא מחליק.

3.       עמידות ולכן מחזיקות מעמד לאורך שנים ולא דורשות תחזוקה מסורבלת.