איך ניתן לשלב מטבחים בגינה, כל החידושים של 2014

הגינה היא מקום המרגוע שלנו מתלאות היום יום, אך לא די בה בכדי להגיע באמת לפיסת גן העדן שאנו מבקשים לעצמנו ובשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לשדרג אותם במגוון צורות. אחת הדרכים הטובות ביותר לשדרג את הגינה הוא באמצעות שילוב ריהוט גן איכותי ויוקרתי, דבר המאפשר לנו להנות מכול העולמות במקום אחד. מטבח חוץ מאפשר לנו לשהות בגינה ובאותה עת לאכול ולבשל בה מה שכמובן מהווה תענוג הן לחך והן לעין. כך לדוגמא במקום לבצע את המנגל השבועי במקום ארעי, דבר המשפיע על איכותו של הבשר, אנו יכולים להשתמש במטבח החוץ ולהתענג על יתרונותיו הרבים.

באיזה סוג מטבח כדאי לבחור?

שאלה כבדת משקל עליה אנו צריכים לתת את הדעת היא איזה סוג מטבח כדאי לנו לשים בגינה ואיזה מטבח ישתלב עם הגינה בצורה הטובה ביותר. אכן, ישנם סוגים רבים של מטבחים וכעיקרון כל אחד יכול להתאים לגינה וזאת בהתאם לטעם האישי שלנו. אך נראה כי רבים דווקא יבחרו ללכת לכיוון המטבח הכפרי הבנוי מעץ מלא ועל כן נותן תחושה של שילוב מלא יותר עם הגינה וזאת לעומת המטבח המודרני אשר פעמים רבות נראה לא קשור לגינה ולסביבתה. בכדי להגיע להחלטה מושכלת הרי שעלינו לחשוב על העדפותינו האישיות ולצורך כך ניתן להתייעץ עם מומחים ומעצבי פנים למיניהם.

אילו חידושים נכנסו לתחום זה?

תחום המטבחים בגינות הינו חדש יחסית ועל כן אנו רואים כול הזמן יותר ויותר חידושים הנכנסים לתחום. חלק מהחידושים מגיעים מהמטבחים הביתיים בעוד אחרים מותאמים במיוחד למטבח החיצוני, אך שניהם גם יחד משפרים מאוד את איכות חיינו. דוגמא אחת מובהקת לכך היא מקומות האחסון של המטבח אשר הותאמו במיוחד להיותו בחוץ ונעשו מתוך מחשבה רבה על ההתנהלות מחוץ לבית. כמו בכל דבר גם כאשר מדובר על מטבחים הרי שהפרטים הקטנים הם שעושים את העבודה ואכן אנו רואים חומרים המגנים על המטבח מן השהייה בחוץ, מגירות מגע ועוד ועוד פונקציות המקלות על חיינו והופכות את המטבח החיצוני לחלק המהנה בבית.

שימו לב מדובר על מטבח בגינה!

אחד הדברים אותם אנו צריכים לקחת בחשבון הוא כי מטבח חיצוני דורש לא פעם ולא פעמיים תשתית רבה ותכנון נכון של הקמתו מכיוון שמדובר על הקמה מאפס של הפונקציות הקשורות אליו. בעקבות זאת הרי שעלינו להקפיד שבעתיים על בחירתו של איש המקצוע אשר ינהל את הקמת המטבח וכדאי לבחור אדם או חברה אשר צברו ניסיון רב בתחום ומבינים את ההבדל בין בנייה של מטבח חיצוני למטבח פנימי. מכיוון שמדובר על תחום צומח בו התחרות רבה יחסית הרי שאין זה אומר כי המחיר של מטבח חיצוני יהיה שונה ממחירו של המטבח הפנימי ואל לנו לפחד מנושא זה. 

למידע נוסף על מטבחים בקרו באתר: http://www.amitbachim.co.il/