למה דווקא פרקטים

כשאנחנו מעצבים בית חדש, או רוצים לעצב מחדש בית קיים, יש פרמטרים רבים שעלינו להתחשב בהם.אחד הדברים המהותיים ביותר- הבסיס של הבית שלנו, גם באופן מטאפורי וגם במציאות- הוא סוג הריצוף שנבחר לכל אחד מהחדרים. הריצוף שנבחר יהווה אלמנט חשוב בעיצוב הכולל של הבית שלנו ויקבע במידה רבה את האווירה בבית. לכן מומלץ להקדיש מחשבה רבה לבחירתו.

במיוחד כשמדובר בחדרי שינה, אבל למעשה לא משנה באיזה חדר בבית מדובר- פרקט הוא סוג הריצוף המומלץ ביותר, כמעט תמיד.

אז למה בעצם?

קודם כל, חשוב להבין עד כמה ריצוף מסוג כזה מעלה את ערך הבית שלכם. לא תאמינו עד כמה עצם העובדה שיש לכם פרקטים ודקים איכותיים בבית מעלה את ערכו הכספי, בסכום של כמה אלפי דולרים. אמנם כאשר אנחנו עוסקים בעיצוב הבית שלנו, הסיבה היא מן הסתם מפני שאנחנו רואים את עצמנו נשארים לגור בו לעוד שנים רבות. אבל אף פעם לא מזיק לחשוב קדימה ולדמיין מצב שבו נרצה או נצטרך למכור את הבית שלנו. במצב כזה, נרצה שערכו הכספי יהיה כמה שיותר גבוה.

מעבר לכך, עץ הוא חומר ידידותי בכל המובנים:

מבחינת העיצוב- הוא יהווה תוספת מופלאה לעיצוב הבית שלכם ויתן לכל חדר טאצ' חמים וטבעי. הוא מתאים לכל סגנון עיצוב שתבחרו, ותמיד רק ישדרג את מראה הבית שלכם- ולעולם לא להיפך. הוא לא יכול "להתנגש" עם שום צבע שתבחרו. ניתן לשלב אותו עם כל הצבעים.

מבחינת ניקיון ותחזוקה- העץ הוא חומר שלא נוטה להתלכלך או להישחק יתר על המידה בהשוואה לחומרים אחרים. הוא חומר טבעי ונעים, שקל לתחזק אותו והניקוי שלו לא דורש עבודה רבה מדי. בנוסף הוא גם היפו אלרגני, מה שיכול למנוע הרבה בעיות שחומרים אחרים יגרמו לכם.

מבחינת עמידות- העץ הוא חומר עמיד באופן יוצא דופן, ויכול להחזיק שנים רבות- אפילו מאה שנה. אם אתם מחפשים ריצוף עמיד שלא תצטרכו להחליף, מדובר בבחירה הנכונה עבורכם.

הפרקטים מתחלקים לשני סוגים:

הסוג הראשון הוא פרקט עץ טבעי- עשוי מלוחות עץ אמיתי. היתרון של העץ הטבעי הוא במראה האותנטי שהוא מעניק לחדר שאותו אתם מעצבים. הוא נותן תחושה של חמימות וביתיות ותורם לאווירת החדר.

הסוג השני הוא פרקט סינתטי, או פרקט למינציה- סוג זה הוא אמנם תעשייתי ולא טבעי, אבל יש לו יתרונות אחרים. היתרון העיקרי של הסוג הזה הוא המחיר- שהוא זול משמעותית ממחיר של עץ טבעי. כך, אתם יכולים להשיג מראה עיצובי מאוד דומה למראה שנותן לכם פרקט עץ טבעי- אבל במחיר נמוך הרבה יותר. הדבר הופך את ההשקעה שלכם להרבה פחות משמעותית אבל כמעט ולא מוריד מערך התוצאה הסופית. למי שמעוניין להוציא פחות ולהשיג תוצאה נהדרת- מדובר באפשרות אידיאלית.

 

למידע ופרטים נוספים היכנסו לאתר מעודד צבעים.