על עצים, דקים ומה שבינהם

דק עץ גדול ורחב ידיים בחצר הפרטית שלנו נשמע תמיד כמו השקעה שלא נוכל לעמוד בה ועלינו להשאיר את המחשבות עליו לשעות הלילה המאוחרת. אבל, לא כך הדבר, למעשה כל אחד מאתנו יכול, בהשקעה לא גדולה בכלל להפוך את החצר הביתית למרכז האירוח של הבית בעזרת ריהוט גן מעץ מלא או ריהוט העשוי מחומרים אחרים.

אז איך מתקינים דק ? באיזה סוגי עץ מומלץ להשתמש וכמובן למה צריך לשים לב ? כדי לענות על השאלות פנינו לצוות המומחים של http://www.noyagarden.co.il/ המתמחים בבניית דקים ועיצוב גינות ייחודי. על סמך העצות הנפלאות שקיבלנו כתבנו בעבורכם את המאמר הבא.

אז איך מתקינים דק ?

הליך התקנת דק מעץ הוא תהליך פשוט יחסית, אך בכדי להגיע לתוצאה הרצויה עלינו לשים לב לפרטים השונים ולמרווח בין לוחות העץ. השלב הראשוני הוא כמובן סימון השטח בו עתיד לקום הדק, לאחר מכן עלינו להתחיל בבניית תשתית עץ אשר תורכב לרוב מעץ אורן פיני ועליה יונח הדק.

התשתית תכלול מסגרת התוחמת את הדק עצמו ועליה יונחו קורות במרחק של 45-60 סנטימטרים. תפקידה של התשתית הוא להוות בסיס ישר ונוח להתקנת לוחות העץ העליונים ולכן עליה להיות מדודה בפלס וללא שיפועים.

לאחר שהכנו את התשתית נוכל לעבור לשלב ההתקנה של לוחות העץ העליונים. עלינו למדוד את המרווחים בין לוחות העץ העליונים ולוודא כי המרחק נע בין 3-6 מילימטרים. כדי למדוד את המרווח נוכל להשתמש בבורג, לוח מתכת או בספייסר ייעודי.

לאחר מיקום הקורות נוכל להתחיל בקיבועם לתשתית על ידי שימוש בברגים 70X6 וכך נחבר את לוחות העץ אלא התשתית עצמה. באופן זה נוכל לבנות דק ייעודי בתוך כמה שעות וליהנות כבר באותו הערב מהתוצאה הסופית

באיזה סוג עץ לבחור ?

מתקיני דקים רבים יציעו לכם מגוון רחב של סוגי עץ שונים לבניית הדק ובניהן גם חלופות סינטטיות. כמובן שהחלופות הסינטטיות עמידות יותר לתנאי מזג האוויר אך הן מונעות את החום הטבעי של העץ והתחושה הכפרית.

בין סוגי העץ השונים תגלו וודאי עץ אורן פיני הוא הבחירה הזולה ביותר. מחירו של האורן נמוך כל כך יחסית לעצים אחרים בשל זמינותו הגבוהה ועלות הייבוא הנמוכה. למרות מחירו הזול מדובר בבחירה הטובה ביותר לדק, בשל העמידות הגבוהה בתנאי מזג האוויר ורכות העץ.

על מה צריך לשים דגש בבניית דק?

הנקודה המכרעת בבניית דק ביתי היא בראש ובראשונה שלב התיכנון. הקפידו לבנות דק המותאם לסביבתו מבחינת גובה בכדי לאפשר נגישות גבוהה אליו או התאימו מדרגות במידה והדק מוגבה משטח הרצפה.

בחרו באפשרות של שימוש בקורות עץ ארוכות אשר יעניקו לדק מראה מרשים יותר ובחרו בעץ איכותי שיעמוד בתנאי מזג האוויר לאורך שנים. אם הדק שלכם נבנה סביב בריכה או ג'קוזי חיצוני הקפידו לבחור בעץ בעל עמידות גבוהה למים וודאו כי הוא נמרח בחומרי הגנה מתאימים.

אל תשאירו את חלומכם על דק פרטי רק לשעות הלילה. התעוררו ובואו לעשות את השינוי במרחב הפרטי שלכם, כבר בערב תוכלו ליהנות מישיבה בחוץ על דק עץ איכותי ומרהיב.