כל מה שחשוב לדעת על גדרות

אין ספק כי גדרות הנן חלק חשוב לכל מבנה. גדר מעניקה הגנה למבנה, וליושבים בו, הן בפני פולשים בלתי רצויים והן בפני בעלי חיים או מזיקים שונים. לכן, כיום רבים מחפשים אופציות איכותיות ומיוחדות של גדרות אשר לא רק ישמרו על המבנה ועל היושבים בו אלא גם יעניקו לו מראה מרשים ומיוחד יותר. כמובן, עם הביקוש הרב בתחום, גדל גם ההיצע וכיום ניתן לראות מגוון רחב מאוד של גדרות, עם מאפיינים שונים וקשת רחבה של עיצובים. לכן, לפני שאתם מבצעים רכישה של גדר, כדאי שתכירו קצת יותר טוב את התחום, וכך תוכלו לבצע רכישה הרבה יותר חכמה והרבה יותר נכונה.

 

החומר ממנו עשויות הגדרות

אחד המאפיינים המבדילים בין גדר אחת לחברתה הנו החומר ממנו עשויה כל גדר. כיום ניתן למצוא גדרות ממגוון רחב של חומרים – ברזל, מתכת, עץ, זכוכית, במבוק ועוד. כמובן, לחומר ממנו עשויה הגדר יש השפעות רבות עליה. החומר יכול להשפיע על העמידות של הגדר לאורך זמן, על היכולת שלה לעמוד מול מזג אוויר קיצוני כמו רוחות חזקות, המראה שלה, עבודות התחזוקה שיש לבצע בה ועוד. לכן, לפני שבוחרים גדר מסוימת חשוב להכיר היטב את החומר ממנו היא עשויה, ולדעת מה היתרונות והחסרונות שלו, והאם יהיה עליכם לבצע עבודות תחזוקה שונות עם הזמן בכדי לשמור על הגדר שרכשתם.

 

חשוב לבחון היטב את החומר, לעיתים הבחירה בגדר שנראית מעוצבת ומרשימה עלולה להגרום לחרטות בהמשך, לאחר שרואים כמה עבודות תחזוקה דרושות בגדר כזה. (כמו לדוגמא, גדר זכוכית בה יש לבצע עבודות ניקיון תכופות בכדי להעניק לה מראה נקי ונעים ולמנוע הצטברות של אבק שתשחיר את הזכוכית ותפגום במראה של השטח כולו). מסיבה זו גדר פלסטיק ( פי וי סי ) נחשבת לפופולרית מאוד כיוון שאינה דורשת תחזוק רב, קלה להתקנה ומחירה זול יחסית ביחס לסוגי הגדרות האחרים. יתרונות גדר פי וי סי הם : שמירה על מראה חדש ועמידות לקרינת השמש uv ולמעשה לכל תנאי מזג האוויר, היא אינה  דורשת תחזוקה שוטפת ובמקרה ויש צורך בתחזוקה ניתן לתקן בכל לוח בנפרד מבלי לפרק את כל הגדר. 

עיצוב גדרות

לאחר שהחלטתם על החומר ממנו אתם רוצים שהגדר שלכם תהיה עשויה, הגיע הזמן להחליט על העיצוב. מכל חומר ניתן למצוא מגוון רחב של עיצובים, כאשר יש חומרים בהם קל יותר לעצב, וכאלו שפחות. לדוגמא, אם תבחרו בגדר מתכת, יעמדו בפניכם אפשרויות רבות מאוד של סגנונות עיצוב, ואפילו אפשרות לעצב אותה באופן אישי. לעומת זאת, גדר העשויה מזכוכית הינה גדר מוגבלת מבחינת עיצוב, שכן מדובר בחומר שלא ניתן ליצור ממנו מגוון צורות רחב או לבצע בו חיתוכים שונים, כפי שניתן לעשות במתכת.

 

גובה הגדר

עוד דבר שחשוב לבחון ולהחליט לגביו הוא הגובה של הגדר. הגובה יכול להשפיע על יכולת ההגנה של הגדר ועל יצירת הפרטיות בתוך השטח שלכם ולכן כדאי לקחת זאת מראש בחשבון. יחד עם זאת, לא כדאי להזמין גדר אטומה לחלוטין וגבוהה מידי אשר תמנע מעבר אוויר אל הבית בצורה נוחה. במידה ואתם בוחרים גדרות גבוהות, כדאי לבחור בגדרות בעלות עיצוב מחורר, או עם פתחי אוויר במקומות שונים, אשר ימנעו איטום מוחלט של החלק החיצוני של הבית.

 

התאמת שער לגדר

לרוב, כשרוכשים גדרות חדשות, רוכשים גם שער בעיצוב ובצורה דומה אשר יתאים לגדר בצורה מושלמת. יחד עם זאת, במידה וכבר יש לכם שער שאתם מרוצים ממנו, אין הכרח להחליף אותו. ניתן לבצע עבודות התאמה אשר יסייעו לחיבור של השער והגדר ויעניקו להם מראה אחיד כאילו רכשתם אותם יחד. כמובן, בכדי לבצע עבודה שכזו יש לפנות אל בעל מקצוע מומחה בתחום ולרוב כדאי לבצע זאת לפני ההתקנה של הגדר החדשה בכדי למנוע מצב בו העבודות על השער יפגעו בגדר שזה עתה התקנתם.