כיצד קונים ריהוט גן בצורה חכמה

במהלך השנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות שינוי גדול בכל הקשור למוצרי ריהוט גן אשר נמכרים לצרכים פרטיים. אם בעבר היינו יכולים למצוא שתי רמות של ריהוט גן, מצד אחד ריהוט מפלסטיק ומצד שני, ריהוט זכוכית, הרי שכיום אנחנו יכולים למצוא וליהנות ממגוון רחב יותר.

השינוי נובע הן מתפיסות עיצוב חדשות והן מהעובדה שאנחנו יכולים למצוא הרבה יותר מבנים שמשתמשים בריהוט שכזה, בין אם מדובר בבתים פרטיים, ובין אם מדובר בבתי קרקע. כמו כן, אנחנו יכולים למצוא שימוש רחב בריהוט גן גם במרפסות פתוחות או בדירות גג. עצם זה שחלה עלייה של הביקושים, הביאה גם לעלייה בהיצע, לא רק מבחינת הכמות אלא גם באיכות ובסגנון.

כעת עולה השאלה, כיצד קונים ריהוט גן בצורה חכמה. לשם כך צריך להתייחס למספר נקודות אשר משפיעות על אופי הקנייה.
מה יכול להשפיע על תהליך הבחירה
כאמור ישנן מספר נקודות שמשפיעות על תהליך בחירת ריהוט גן, אנחנו נתייחס למספר נקודות עיקריות, בקצרה:

אופי ועיצוב הגינה – כאשר אנחנו בוחרים ריהוט לגינה שלנו, אנחנו צריכים לבחון כיצד היא מעוצבת, מה היא כוללת, וכיצד הריהוט אותו אנחנו רוצים לקנות יכול להשתלב בגינה. אם זו גינה בסגנון מודרני, אין היגיון שנקנה ריהוט קלאסי שמרני, אם זו גינה מרווחת וגדולה, יהיה נכון שנקנה ריהוט כגון ספות או פינות ישיבה שמתאימות יותר לגינה שכזו.

בריכה – לא מעט גינות כוללות היום גם בריכות פרטיות. לכן, לצד אביזרים שאנחנו צריכים לקנות לשם התחזוקה שלה, כמו למשל, משאבות חול לבריכה, רובוט לניקוי ועוד, הרי שאנחנו צריכים גם לקנות ריהוט שמתאים לישיבה ליד הבריכה, בין אם זה ריהוט שמתאים לעיצוב שלה ובין אם זה מתאים לתנאי השטח (לחות, רטיבות)

תנאי מזג אוויר – מאחר וריהוט גן נמצא מרבית הזמן בחוץ, הרי שעלינו לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר, בין אם זה שמש חזקה, לחות, גשם או כל דבר אחר

הצרכים שלנו – בסופו של דבר, אנחנו נקנה ריהוט גן על פי מה שאנחנו צריכים. אם המטרה שלנו היא להשתמש בגינה ליופי זה דבר אחד, אך אם אנחנו מתכוונים להשתמש בגינה לצורך אירוח חברים ובני משפחה, אז עלינו לרכוש ריהוט שיתאים לכך. זה נכון גם מבחינת תחזוקה הגינה ומה שהיא כוללת, כמו שציינו, אם הגינה כוללת בריכה, אז אנחנו צריכים לקנות משאבות חול לבריכה, רובוט, ואמצעים אחרים שיאפשרו לנו לתחזק אותה בצורה נכונה, כך נוכל לנצל את הגינה בצורה אופטימאלית לצרכים שלנו.

סגנונות ריהוט – אנחנו יכולים למצוא כיום סגנונות שונים של ריהוט גן. החל מהסגנון הישן והמוכר של ריהוט גן מפלסטיק, הסגנון הקלאסי של ריהוט גן מפורזל או מזכוכית, ריהוט גן מעץ (בדומה לכאלה שאנחנו יכולים למצוא ביערות קק”ל ובפארקים) וכן סגנון חדשני יותר של ספות וכורסאות בדיוק כמו בסלון הביתי.