כיצד להתאים את עיצוב החוץ לעיצוב הפנים של הבית?

הבית שלנו הוא מכלול של לא מעט אלמנטים. אנו מבלים בו שעות רבות בכל יום ומוצאים בו את המקום היחיד שבו אנו יכולים לחוש בנוח וליהנות יחד עם האחרים. עיצוב הבית, הן בחלקו החיצוני והן בחלקו הפנימי, מצריך התייחסות לפרמטרים רבים ולו כדי ליצור את ההרמוניה המתבקשת ואת האווירה שבה מעוניינים. שילוב של ריהוט גן, למשל, התואם את זה הקיים בחלקו הפנימי של הבית וגם בחירה של צבעים משלימים שמשתלבים נכון יכולים להפוך כל בית ליחיד ומיוחד ובעיקר לשוות לו מראה שאין כמותו. כיצד מתאימים בין עיצוב החוץ לעיצוב הפנים של הבית? הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון:

 

שפה עיצובית אחידה

 

 

כשמעצבים בית חדש, חשוב לשמור על שפה עיצובית אחידה, הן בחלקו הפנימי והן בחלקו החיצוני של הבית. למשל, במידה ומעוניינים בעיצוב בסגנון מודרני, כדאי לחפש רהיטים בסגנון כזה שישולבו בחדרים השונים בבית וגם ריהוט גן בעיצוב זהה. אלה, המעדיפים דווקא את הסגנון הכפרי הטבעי יותר, יוכלו לשלב ריהוט מעץ בתוך הבית וגם ריהוט גן המגיע בסגנון עיצובי דומה. שמירה על שפה עיצובית אחידה הכרחית לכל מי שחשוב לו להתאים בין עיצוב הפנים לעיצוב החוץ וניתן לעשות אותה על ידי בחירה נכונה של אלמנטים, המעוצבים באותו הסגנון.

 

 

בחירת גוונים דומים לחללי האירוח המרכזיים של הבית – המטבח והחלל החיצוני

 

צבע יכול להוסיף לא מעט למראה ולהפוך אותו למיוחד עוד יותר. אולם, כשבוחרים את הצבעים לבית ורוצים להתאים בין הפנים לחוץ, יש לוודא שבוחרים בצבעים בגוונים דומים. אלה לא מוכרחים להיות אותם הצבעים, אולם כן כדאי שיתאימו זה לזה או לכל הפחות שיהיו מאותה המשפחה. היות ובדומה למטבח, גם החלל החיצוני משמש לאירוח ולא פעם לבישול יש לוודא שהשניים מתכתבים זה עם זה מבחינה עיצובית. אפשר למשל לבחור מטבח צבעוני וגם ריהוט גן בצבעים זהים ואפשר גם למקם במטבח למשל שולחן אוכל גדול בצבע דומיננטי ולבחור לגינה בחוץ שולחן בצבע זהה או בעל אלמנטים עיצוביים דומים.

 

 

שימוש בחומרים זהים

 

 

גם לחומרים יש תפקיד חשוב מאד בעיצוב הבית והם תורמים לו לא מעט. מומלץ לבחור חומרים זהים הן לפנים והן לחוץ כדי ליצור את האווירה הנכונה והמראה המתבקש. אפשר לשלב בין סוגים שונים של חומרים ובתנאי שאלה מתאימים זה לזה. ניתן למשל לבחור לבית ריהוט מעץ וגם למרפסת או לחצר ריהוט מאותו החומר. אפשר לשלב בבית אלמנטים שונים מאבן וכך גם בחוץ. חובבי הבמבוק, יוכלו גם לשלב בתוך הבית אלמנטים עיצוביים נהדרים מבמבוק וימצאו גם לא מעט כאלה שמתאימים גם לחוץ.

 

אווירה מתאימה

 

 

מומלץ להגדיר מראש את האווירה שבה מעוניינים בבית ובחצר: האם מעוניינים באווירת שאנטי נעימה, כזו שאולי לוקחת אתכם להודו הרחוקה? האם מעוניינים באווירה חמימה ומשפחתית או דווקא בכזו שמזכירה לכם האנגר תעשייתי גדול? כך או כך, כדי ליצור אווירה מסוימת יש לבחור באלמנטים עיצוביים שונים המגדירים את החלל בצורה הנכונה. בחירתם הן לחלק הפנימי של הבית והן לחלקו החיצוני תאפשר לכם ליצור את האווירה המתבקשת הזהה לכל חלקי ושטחי הבית השונים.

 

 

להעז או לשמור על סולידיות

 

 

הרמוניה בין הסגנונות ובין האלמנטים שבהם בוחרים היא הכרחית, אולם אפשר גם להעז ולשלב גם כמה הפתעות בחצר או במרפסת, שיכולות לרמוז, במידה מסוימת, גם על הנעשה בפנים. אם בוחרים למשל ריהוט לגן בשילוב עם זכוכית, אפשר להניח בבית בפינות מסוימות פסלונים מזכוכית. אם לעצב את המטבח בסגנון כפרי, אפשר להניח בחצר מריצה שמשמשת כעציץ או אלמנטים חקלאיים שמזכירים את הכפר. זהו ללא ספק פתרון נהדר למי שרוצה לחדש ולהפתיע אך יחד עם זאת לשמור על סגנון עיצובי אחיד.

 

אין ספק שסגנון עיצובי אחיד בחלל הבית, מבפנים ומבחוץ תיצור אפקט מרשים. אם אינכם בטוחים כיצד לעשות זאת נכון, תמיד תוכלו להיוועץ במומחים.