כיצד לבחור ריהוט גן

תסכימו איתנו, שלפעמים הרבה יותר כיף לשבת בחוץ, בייחוד שיש מרפסת ומזג האוויר נעים ונוח. את המרפסת ניתן לעצב עם ריהוט הגן המתאים לצרכים שלנו. כמו כן, יש להתחשב בכל מיני פרמטרים שעשויים להשפיע על קניית רהיט כזה או אחר. המשיכו בקריאת המאמר שלנו ותקבלו טיפים מצוינים לבחירת ריהוט גן.

טיפ מספר 1התאימו את הרהיטים על פי צרכי המשפחה

כאן מומלץ מאוד להתחשב בכמות הצל שיש לכם במרפסת, במספר בני המשפחה, האם אתם אוהבים לארח אנשים, האם אתם עורכים ארוחות גם במרפסת וכן הלאה. בהתאם לכך, תדעו בוודאות באיזה ריהוט גן להשקיע – האם במערכת של שולחן וכיסאות או אולי בפינת קפה זוגית, שתהיה לשימוש האישי שלכם בלבד.

טיפ מספר 2בחירת חומרי הגלם של הריהוט

כיום, יש שלושה חומרים מרכזיים מהם מיוצר הריהוט: עץ, מתכת ופלסטיק. לכל אחד מהם את היתרונות והחסרונות שלו. לדוגמה, עם הזמן תצטרכו ללטש את העץ כדי להחזיר לו את המראה הטבעי, את המתכת תצטרכו לנקות מדי פעם מקורוזיה שסביר להניח שתצטבר עליה ואילו את הפלסטיק תצטרכו לנקות מלכלוך שיצטבר עליו וכמו כן לשמור עליו, כך שלא ישבר או יתעקם. אם מדובר על פלסטיק איכותי, אתם לא צריכים לחשוש.  

כאן גם נכון להזכיר את חומר הגלם של המושב. ישנו ראטן אמיתי, פלסטיק דמוי ראטן ויש כמובן את הריפוד הרגיל של המושב, שיכול להיות ממולא בכל מיני חומרים בהם משתמשים, כמו למילוי כריות או מזרונים. יש לבחור בדי ריפוד שיחזיקו מעמד בכל תנאי מזג האוויר – גם בגשמים וגם בשמש ישירה. כך תוכלו להיות בטוחים שהריהוט כולו לא ייהרס לכם עם הזמן.

טיפ מספר 3תחזוקה ואחסון

גם אם קניתם ריהוט איכותי באלפי שקלים, זה לא אומר שלא תצטרכו לתחזק אותו כראוי ולאחסן אותו בצורה המתאימה לו. במידה וקניתם ריהוט גן מעץ, מומלץ לשמן אותו אחת לרבעון, כדי שהעץ לא ישנה את צבעו. אחת לשנה, מומלץ לשמן וללטש את הריהוט. אם רכשתם ריהוט ראטן, מומלץ שתמקמו אותו במקומות מוצלים במרפסת. בערב, מומלץ לכסות את הריהוט, שכן הלחות שיש בערב, יכולה לפגוע בראטן עצמו. מבחינת ריהוט מתכת, רצוי לבחור כזה שיהיה עשוי מאלומיניום איכותי. אם אתם רוצים לשמור עליו כמו שצריך, רכשו גם כיסוי מתאים ותהיו מסודרים מהבחינה הזאת.

טיפ מספר 4בדיקת מחירים של ריהוט גן

המחירים עשויים להשתנות ואם תופתעו לגלות פערים משמעותיים, אם תרכשו את הריהוט ישירות בחנות או באינטרנט. על כן, רצוי לבצע סקר שוק. כך תוכלו לדעת מה המחיר הממוצע ולהיות בטוחים שאתם לא משלמים מחיר מופרז. יתרה מזאת, אם תזמינו מחנויות באינטרנט, סביר להניח שהמחיר יהיה כולל משלוח או שהמשלוח יהיה בחינם. כך תחסכו מעצמכם את ההתעסקות של הובלת הריהוט.