כיצד בוחרים דשא סינטטי איכותי?

דשא סינטטי חוסך בהוצאות השקיה וגינון, והוא פופולארי במגזר הפרטי, העסקי והתעשייתי. השימוש בדשא סינטטי בא על חשבון צמחיה יקרה ומסורבלת, בעיקר בזכות האסתטיקה המרשימה, שהוא מעניק לחלל חוץ. הדשא מהווה חלופה ירוקה וחסכונית לשטחים בגדלים שונים, ואין צורך להשקות, לרסס, להדביר, לכסח או לטפל בו. הוא אינו מצמיח עשבים שוטים, ולא מושך אליו חרקים ונמלים. הדשא שומר על מרקם אחיד ובימי גשם הוא מנוקז במהירות וללא בוץ. מעבר לכך, ניתן לנקות אותו בעזרת כל צינור מים או מפוח.

הדרך לנצל את שלל היתרונות הללו היא לבחור דשא סינטטי איכותי. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא מספיק לרכוש דשא המוגדר סינטטי, על מנת ליהנות ממנו לאורך זמן. יש הרבה סוגים של דשא סינטטי, ורק דגם איכותי ומשובח יכול לענות על צרכי הלקוחות.

המאפיינים של דשא ברמה גבוהה

עלותו של דשא סינטטי איכותי עשויה להיות גבוהה יותר מסוגי דשא אחרים, אולם מדובר על השקעה משתלמת בטווח הקצר והארוך. המחיר של דשא איכותי צפוי להחזיר את עצמו תוך שלוש שנים, כאשר מאותו רגע מובטח חיסכון כספי של ממש.

כך תבחרו דשא סינטטי איכותי:

א. בדקו ממה הוא מיוצר – הדגמים החדשים של דשא סינטטי דומים מאוד במראה ובמגע שלהם לדשא טבעי. ההמלצה היא לבחור דגמים המיוצרים מפוליאטלין, העמיד נגד קרינת UV. תוכלו לבדוק ממה מיוצר הדשא באמצעות המפרט המופיע עליו, או בעזרת התייעצות עם אנשי מקצוע. מעבר לכך, ודאו שחומר נגד קרינה כבר מצוי בתוך הסיבים, ולא מרוסס עליהם.

ב. תקני איכות הסביבה – אין להקל ראש בתקני איכות הסביבה כאשר בוחרים דשא סינטטי. תקנים אלה הם אינדיקציה לאיכות הדשא, משום שהם קובעים האם הדשא עשוי חומרים שאינם רעילים. תוכלו לבקש מהמשווק לראות תעודות ומסמכים המעידים על התקנים הללו, ועל התוקף שלהם.

ג. בצעו הערכה לפי גובה וצפיפות – רוב הלקוחות בוחרים דשא סינטטי על פי הגובה בלבד, אך זהו לא הפרמטר היחיד לדגם איכותי. יש לשים לב לצפיפות הסיבים והדשא. ככל שהוא צפוף יותר, כך הוא יהיה עמיד בפני בלאי, וייראה טבעי יותר. דעו כי הצפיפות נמדדת לפי מספר תפרים למ”ר. צפיפות גבוהה נעה בטווח של 160-200 תפרים למ”ר. בנוסף, זכרו כי הדרך לדעת מה הצפיפות היא על פי משקל למטר רבוע שאמור לעמוד על 1-2 ק”ג.

ד. הכירו את מדד דטקס – זהו מדד הבודק את מרקם הדשא ורכותו. הנורמה של המדד היא 8,800, וככל שהוא גבוה יותר כך הדשא יהיה רך וקטיפתי. בכל מקרה, זכרו כי המגע של הדשא חשוב לא פחות מכל מסמך אחר. בדקו את התחושה, וודאו כי הדשא הסינטטי מדמה ככל האפשר את החלופה הטבעית. במקרה שאתם משפצים את הגינה ומסירים צינורות השקיה שיועדו לדשא הרגיל שהיה שם קודם, רצוי להזמין אינסטלטור לביצוע העבודה בצורה הטובה ביותר מבלי שיגרם נזק לשאר הצנרת בגינה.

לסיכום, תוכלו לבחור בקלות דשא סינטטי, במידה ותכירו את המאפיינים שלו. אל תתביישו להתעניין לגבי המפרט של הדשא ולבקש תעודת אחריות מקיפה.