יתרונות גדר במבוק

חשבתם לחדש את הגינה שלכם? חשבתם על תיחום כלשהו לגינה? התלבטת בין גדר פלסטיק לברזל? הגיע הזמן שתחשבו פעמיים.

לדעת אנשי מקצוע רבים בתחום הגינון הגידור האיכותי ביותר לגינה שלכם הוא גדר הבמבוק, הן מבחינת תחזוקה והן מבחינת המחיר

במאמר זה נציג מספר יתרונות בולטים של הבמבוק על פני שיטות גידור אחרות:

במבוק הוא אחד מחומרי הגידור הטובים ביותר שתוכלו איי פעם להשתמש בו. חומר עמיד המשמש בבניית רהיטי גן ורהיטים פנימיים. למרות שזנים שונים של הבמבוק באים בצבעים שונים בוהק ומרקמים, באופן כללי, הצבע טבעי הבמבוק היבש הוא בצבע קרם צהוב; הבמבוק ידידותי לסביבה, נעים ואסתטי ומוסיף תחושת חמימות מסבירת פנים לכל גינה ובית. למרות שאנשים רבים משתמשים בבמבוק בכל רחבי ביתם ישנן סיבות רבות להתקנת גדר במבוק אך הסיבה העיקרית היא שהוא נותן מראה טרופי שמשדר סגנון ייחודי ומעמד. 

גדרות במבוק אינם מלכלכים, אינם דורשים תחזוקה, זולים באופן משמעותי יחסית לחלופות הקיימות, ובעיקר – יפים ומשדרגים את הגינה לאין ערוך, גדר הבמבוק קיימת במבחר של סוגי במבוקים אותם ניתן לרכוש, הם מגיעים בצבעים שונים, סוגים שונים, עובי שונה, בחוט המחבר אותם ועוד. המבחר הרב מעניק אפשרות ליצור את הגדר המושלמת, שתתאים בדיוק עבור הבית שלכם ובמיוחד עבור הגינה, אין מישהו שלא יתרשם כאשר הוא יכנס אל הגינה ויחוש במראה הנינוח והאסייתי של הבמבוק.  

גדר במבוק היא תוספת מאוד אלגנטית וקלאסית לכל תכנית גינון בחצר אחורית. לעתים קרובות הבמבוק הוא בחירה טובה למי שרוצה פרטיות בחצר ביתם על מנת ליצור את ההפרדה לה היינו זקוקים כל כך מהשכנים ומהסביבה, כמו גם שמירה על ריהוט גן יוקרתי מפני פורצים. גדרות במבוק עשויים ממסגרת מתכת או שישנם חוטי מתכת האוחזים אותם במקום, אך עיקר הגדר עשויה ממוטות במבוק השזורות אחת ליד השנייה ויוצרות קיר אטום שאינו מאפשר הצצה למה שקורה מאחוריו. אנשים רבים גם אוהבים את העובדה שגדר במבוק היא קלת משקל, מה שהופך אותה לקלה יותר להעברה ולהתקנה מחומרי גדרות אחרים.  

גדר במבוק הינה גדר מרובת יתרונות, כפי שצוין בחלקו הראשון של המאמר, היא משתלבת נפלא עם מגמת החזרה לטבע ושימוש בחומרים אורגניים מתכלים אשר אינם פוגעים בסביבה ומשאבי הקרקע. גדר במבוק יכולה אפילו להוות חיץ בין חללי הבית השונים, במיוחד כאשר מדובר על דירות שאינן גדולות, ולכן הרבה מעצבים בוחרים להשתמש בבמבוק כחומר גלם.