טיפים עיצוביים לשילוב חלל הכניסה לתכנון גינה וסביבה ביתית

אין דבר יותר חשוב מרושם ראשוני. וכאשר מדובר בבית שלכם, הרושם הזה מתחיל להתגבש בשנייה שאנשים מגיעים לאזור הבית שלכם ורואים את הכניסה. זו הסיבה לכך שמומלץ מאוד להשקיע במראה החיצוני של הכניסה, עוד לפני שמגיעים לנושא של דלתות. חשוב מאוד ליצור עיצוב אחיד של כל אזור זה, שיהווה גם מעין הכנה לעיצוב שיהיה בתוך הבית.

עיצוב ופרקטיות – מה חשוב יותר?

חלל הכניסה מאפשר גם ליצור מרחב נוח מאוד לאחד הרגעים החשובים בחיי היומיום – הרגע שבו יוצאים מהבית, וכשחוזרים. זה אומר שכדאי להציב במקום שולחן קטן, שניתן להניח בו בצורה מסודרת את התיק ואת המפתחות (שנוטים להעלם בדיוק ברגע שבו הכי ממהרים!). אנשים מסוימים אוהבים להתקין במקום גם מתלים למעילים ומקומות ייעודיים לנעליים, על מנת לא ללכלך את הרצפות בבית בסוליות מזוהמות. השאלה הינה, כיצד לשלב את כל הצרכים האלה באזור המוגבל יחסית של דלתות? ואם יש גם גינה? הצורך ליצור איזון מושלם בין הפרקטיות ליופי גורם לרבים להתלבטויות רבות, אך אם עושים הפרדה בין עיקר לתפל בשתי הקטגוריות האלה – אפשר להגיע לפתרונות מעולים.

שימוש נכון במרחב סביב דלתות

באמצעות ניצול מעולה של האזור סביב הדלת, גם בכניסה וגם בתוך הבית, ניתן ליצור פיתרונות עיצוביים יפים ופרקטיים כאחד, שגם יעזרו ליצור תמונה אחידה עם העיצוב של שאר חלקי הבית.

רכישה של מוצרים תואמים לכניסה מבחוץ (מדף קטן להנחת מפתחות, שולחן וכיסא קטנים למעוניינים לחכות לכם, או עבור אנשים האוהבים לעשן בחוץ – אם בוחרים בקפידה את הריהוט ומתאימים את כל חלקי הבית בצורה חכמה, ניתן לנצל את השטח הזה באופן שיתרום לכל באי הבית. על מנת לעשות זאת, ניתן לפנות לשירותי עיצוב מקצועיים, או לנסות לחשוב על פתרונות באופן עצמאי, באמצעות אבזור מחנויות ריהוט או הזמנה מותאמת אישית.

אלו דלתות משתלבות יפה בעיצובים מושקעים?

אך כאשר חושבים על נושא עיצוב לפני התקנת דלתות בפועל, יש סיכון שהתוצאה הסופית לא תתאים כל כך לעיצוב הפרקטי והיפה שחשבתם עליו. לכן, מומלץ למצוא חברה המספקת דלתות בהתאמה אישית, או לחילופין – בעלת מראה שמתמזג היטב בכל עיצוב, למשל מראה עץ טבעי, שנראה טוב עם רוב הסגנונות, בשל היותו קלאסי ביותר.

כמו כן, אסור לשכוח את החשיבות העיקרית הדלת – הבטיחות. לכן, שימוש במוצרי איכות כמו דלתות של רב בריח מאפשר לנצל בצורה הטובה ביותר את השטח שסביב הכניסה לבית או לדירה שלכם, מבלי להתפשר על נושא הבטיחות, שכולנו רגישים אליו.

 

למעשה, על מנת לנצל את השטח הזה בצורה הטובה ביותר, יש למצוא את אנשי המקצוע המיומנים ביותר ליצור שילוב מנצח של יופי, פרקטיות ובטיחות. לפיכך, המטרה הראשונית שלכם הינה למצוא את הגורמים האלה ולשלב את עבודתם.