טיפים לעיצוב מושלם של גינה

הגינה הפרטית שלכם צריכה להיות מעוצבת כלבבכם על מנת שתוכלו ליהנות ממנה במראה ובשימוש, לפניכם טיפים לעיצוב גינה.

גינה עם טעם

הגינה שלכם צריכה להתאים לטעמכם האישי, אתם אלו שתראו אותה מחלון הבית , אתם אלו שתרצו לשבת ולנוח בה ואתם אלו שתרצו לדעת שהרצונות שלכם בנוגע לגינה התגשמו, כאשר אתם עומדים לתכנן גינה תחשבו על כל הפרטים הקטנים המרכיבים אותה כדי שבטוח תצאו מרוצים. תעשו הכול על מנת שהיא תשמש אתכם בהנאה. ולהיות הפינה שלכם.

נתונים משתנים לשיקולים משתנים

לפניכם רשימת משתנים הקיימים בין גינות היכולים להשפיע על עיצוב הגינה:

·         גודל – השטח אותו אתם צריכים לעצב גינה, כשיש גינה גדולה ניתן להכיל בתוכה דברים רבים, לנצל אותה כראוי, כמו להציב משטחי דשא, לשלב ריצוף, פינת ישיבה ואולי אפילו עצי פרי כדי ליהנות לאורך כל השנה מחדוות היצירה שיש במעקב ובהשקעה אחרי גידולי קרקע. כשמדובר בגינה קטנה האפשרויות מצומצמות והתכנון צריך להיות מדויק וממוקד הרבה יותר כי היא לא תוכל להכיל בתוכה פרטים רבים.

·         צרכים – גינה ביתית יכולה לשמש כמקום בילוי ומנוחה, אך היא יכולה גם להיות מקום ליופי, אתם צריכים להכיר את עצמכם ואת הצרכים שלכם, בהתייחס גם למיקום של הגינה, אינה דומה גינה דרכה עוברים כדי להיכנס לבית לגינה אחורית שנראית פחות לכל הנכנסים פנימה.

·         משתמשים – גיל המשתמשים, מבוגרים או ילדים, לעיתים גינה אכן נמצאת בבית של מבוגרים אבל מגיעים אורחים כמו נכדים שישתמשו בגינה ועשויים לחבל בגידולים, התאמה בין גיל המשתמשים לבין הגינה תהפוך את הבילוי בה לנוח ומותאם הרבה יותר.

·         כיווני שמש – כיווני האור והאוויר יכריעו במידה רבה על עיצב הגינה, גינה שיש בה שעות רבות בהן השמש זורחת עליה תצטרך להיות מסוככת  בפרגולת עץ או באמצעים אחרים, אחרת הגינה לא תהיה שימושית. לעומתה גינה הנמצאת במקום מוצל תוכל לוותר על הצללה או להצל רק שטח כקטן בשביל הפן האסתטי.

·         עיתוי השימוש – השעות בהן הגינה אמורה להיות שימושית. גינה שימושית ביום לא תצטרך תאורה רבה, לעומתה גינה שישתמשו בה בלילה ואולי בעיקר רק בשעות הלילה צריכה תאורה מספקת כדי שיוכלו ליהנות ממנה באמת, גינה מוארת תוכל לשמש לאורך כל שעות היממה.

היא שלכם תשקיעו בה

גינה מושקעת ומטופחת כראוי תוכל להוות מקום אטרקטיבי ואפילו פינת מרגוע בתוך המרחב האישי, ניתן לתמיד לשלב אלמנטים לנוי  או אלמנטים של נוחות כמו ספסל נדנדה, אדניות בצדדים, או פינת ישיבה מושקעת, ניתן לגוון ולשנות מעת לעת ולהתחדש כך, גם התאורה יכולה לשאת אופי מיוחד או אופי שמרני בהתאם לסגנון ולאופי האנשים, מה שחשוב זה שתאהבו את הגינה שלכם, שתתחברו למראה שלה כדי היא תוכל להיות הפינה שלכם.

 

נכתב בחסות פינה בצל: http://pinabatzel.co.il/