איך מתאימים טרמפולינה לחצר?

אם גם לכם יש ילדים, אתם בוודאי מכירים את העובדה שלאחר שהם חזרו מבית הספר, או מכל מסגרת שהיא המצריכה מהם לשבת למשך שעות רבות ולהתרכז, שברגע שהם חזרו הביתה, הם מתחילים לרוץ ולהשתולל בתוך הבית. במידה ויש לכם גינה בחוץ חלקכם יחליט לאפשר להם לצאת החוצה ולפרוק את האנרגיה בחוץ או להתפנק על ריהוט גן יוקרתי מעץ מלא שנמצא בגינה. במידה ויש לכם גם טרמפולינה בחוץ, הרווח שלכם ושל הילדים שלכם הוא מושלם.

למי מכם שאין עדיין טרמפולינה לחצר, כדאי לו לדעת כי מעבר לשיפור הכושר הגופני, קפיצה על טרמפולינה עוזרת בבעיות קשב וריכוז, ולמספר נוסף של בעיות נוספות, כמו הגברת חילוף החומרים של הגוף, חיזוק העצמות ועוד.

במידה ואין לכם טרמפולינה ויתכן ואתם שוקלים לרכוש, צריך לדעת כי מעבר לשיקולי התקציב, חייבים להתאים את גודל הטרמפולינה אל גודל החצר שלכם. במידה ותרכשו טרמפולינה גדולה מידי יתכן והיא לא תתאים ותמצאו את עצמכם מתקשים לעבור לידה, או שלא יהיה לכם מקום לריהוט הגינה. במידה ותרכשו טרמפוילנה קטנה מידי יתכן ותרגישו אחר כך תחושת החמצה כי יכלתם לרכוש טרמפולינה גדולה יותר.

קיימים מספר גדלים של טרמפולינות המותאמות לכל צורך. הטרמפולינה הקטנה ביותר, קוטרה 1.40 מטר, מתאימה לבית, אך מתאימה גם לגינות, במיוחד לקטנות שבהן. הטרמפולינה הגדולה ביותר מגיעה לקוטר של 4.60 מטר והיא מתאימה לגינות מאד גדולות.

במסגרת קבלת ההחלטה על גודלה של הטרמפולינה אותה אתם רוצים לרכוש, עליכם לבצע מספר פעולות כמו בכל רכישה של ריהוט גן על מנת שתוכלו לבצע את ההחלטה המושכלת ביותר:

הקצו לטרמפולינה את המקום המיועד: טרמפולינה אמנם ניתן להזיז ממקום למקום, אך כדאי להקצות לה מקום ייעודי טרם הקניה. יש לקחת בחשבון כי טרמפולינה מחזיקה מעמד שנים רבות, לכן הקצו לה מראש את המקום שבו היא מיועדת לעמוד. במידה והגינה שלכם כבר מעוצבת עם ריהוט גן יוקרתי, נסו שלא לפגוע בעיצוב הקיים, והשתמשו בחלקים הלא מנוצלים של הגינה. קחו בחשבון שכל שינוי אחר כך שתרצו לעשות, עלול שלא להתאים או לדרוש מכם לבצע שינויים בגינה.

מדדו את השטח שהוקצה: בשלב הזה, לאחר שהקצתם את השטח לטרמפולינה, מדדו מהו השטח שעליה תעמידו את הטרמפולינה. זכרו כי עליכם להשאיר מרווח סביב הטרמפולינה המיועד למעבר. בדקו כי במרווח הזה אין אבנים, סלעים, או כל דבר אחר שיכול להוות סכנה לילדים כאשר הם עוברים שם.

הבינו את הצורך שלכם: לאחר שאתם יודעים מהו הגודל הקיים שאותו אתם יכולים לייעד לטרמפולינה, בדקו עם עצמכם מהו הצורך שלכם. מה ייעודה של הטרמפולינה. נסו לרכוש טרמפולינה גדולה ככל האפשר, מאחר וככל שגודלה של הטרמפולינה גדל, כך קיימות יותר אפשרויות למימוש בעזרתה ויותר ילדים ומבוגרים יכולים להיות עליה בו זמנית. זכרו כי טרמפולינה היא אטרקציה והיא למעשה משמשת כריהוט גן לכל דבר, אפשר לעשות עליה המון פעילויות משותפות כמו משחקים, קפיצה, גלגולים ועוד, לכן רכשו אחת שתענה על מירב הצרכים שלכם.

לסיכום, התאמתה של טרמפולינה אל גודלה של הגינה היא חשובה מאד. מאחר וטרמפולינה מחזיקה מעמד שנים רבות, בדקו היטב את כל הנדרש לפני הרכישה.

 

תהנו.