איך מתאימים את גודל המחסן לחצר?

אם גם לכם יש גינה פרטית, אתם בוודאי יודעים כי טיפוח הגינה מצריך מכם משאבים יקרים ולא רק כלכליים. הזמן, ההשקעה, המחשבה והעלות הכספית הם חלק משגרת היומיום שלכם, כשכל פעם צריך להתחשב בהרבה גורמים מסביב, בין אם יש לכם דשא, דק או ריצוף.

יכול מאד להיות שגם אצלכם עולה הצורך ברכישת מחסן לגינה. צריך לקחת בחשבון כי התאמה של מחסן לגינה זה לא עניין של מה בכך. מעבר לשיקולי התקציב והמקום, מחסן גינה צריך להתאים למראה הכללי של הגינה ולא לפגום ביופיה או להמעיט בערכו של ריהוט גינה מעץ מלא המשתלב בגינה, אלא רק להוסיף לה חן ונוי. קיימים מספר דגמים של מחסנים שיכולים להתאים לכל גינה, כשכל מה שצריך לעשות זה לבחור מהו העיצוב המושלם עבורכם, תוך התחשבות בייעוד למחסן ובטעמכם האישי.

מעבר לכך, בבחירה של מחסן גינה חייבים להתאים את הגודל הנדרש על פי המקום הקיים המיועד לו כך שיהיה תואם לשטח האחסנה. קיימים גדלים שונים של מחסנים והם נעים מ 1.50 על 1.80 מטרים ועד ל-3.40 על 2.66 מטרים. זכרו כי לרוב, תפקידו של המחסן הוא לאחסן עבורכם ציוד שלא שמיש במיוחד במהלך היום יום ולשמש עבורכם פתרון אחסון קל ונח. לכן חשוב לבחור במחסן מרווח מצד אחד ומצד שני, לא ניתן להתעלם מהעובדה שהמחסן צריך להתאים לפינה מסוימת בגינה ולא לתפוס את כולה.

במסגרת קבלת ההחלטה על גודלו של המחסן המתאים לכם ביותר אותו תרצו לרכוש, כדאי שתבצעו מספר פעולות מקדימות על מנת שתוכלו לבצע את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם:

החליטו מראש על מקום למחסן: אמנם, חלק גדול מהמחסנים ניתן להזיז ממקום למקום, אך כל פעולה שכזאת תצריך מכם משאבים רבים נוספים. כדאי להחליט על מיקום פינתי בו המחסן לא יפריע למעבר השוטף שלכם בגינה. בנוסף, הקפידו על מעבר נגיש אל המחסן, בדקו כי אין מסלעה לפניו שעלולה להוות מכשול או כל דבר אחד היכול להפריע בגישה אליו.

מדדו את השטח הקיים: לאחר שהקצתם למחסן גינה את המיקום המיועד לו, מדדו מהו השטח הקיים. זכרו כי קיים גודל מינימלי של מחסן וכי אתם חייבים עוד מספר מטרים מצדדיו על מנת לבצע את ההתקנה. במידה ואין לכם את השטח הנדרש חשבו על פינה אחרת, או במידה ואתם יכולים, הגדילו את השטח על ידי הזזת מסלעה המפריעה בשטח, סלילת שטח נוסף או כל פעולה אחרת הנדרשת לכם.

הכינו את השטח: טרם רכישת המחסן, בדקו כי אין צינורות מים שעלולים להפריע בהתקנה, במידה ויש, מקמו אותם מחדש, במידה ויש דשא לידו או דק, בצעו פעולות נדרשות על מנת שלא יפגעו במהלך ההתקנה.

 

לסיכום, מחסן לגינה הוא פתרון איחסון מושלם. כיום קיימים מחסנים מעוצבים ויפים שיכולים להוסיף נוי ויופי לעיצוב הגינה שלכם. התאימו היטב את גודלו של המחסן לגודל הרצוי עבורכם ולמיקום הקיים.