הקשר בין ריהוט גן למטבחים כפריים

בעולם העיצוב ניתן ליצור מגוון רחב של קשרים והקשרים, הן בין סגנונות עיצוב, הן סביב פריטי עיצוב והן סביב מרחבי ומתחמי עיצוב, וסביב נושא זה של קשרים ורצפי עיצוב ישנו תחום שלם של תאוריות, פרקטיקות מקצועיות ועקרונות מקצועיים שיש ללמוד ולהכיר לעומק. מטבחים כפריים הם מטבחים שיש להם שורה של מאפיינים, הרבה מעבר לשימוש בעץ מלא, אם כי יישום עץ מלא לבניית המבטח הוא בהחלט חלק מרכזי ומאפיין של מטבחים המעוצבים בסגנון הכפרי. השימוש בעץ מלא נובע מהצורך והרצון ליצור תחושה עצית הכוללת מגע עצי, מראה עצי, מרקם עצי ואפילו ריח עצי המציף את חלל המטבח.

תחושת הטבע והתחושה העצית בסגנון העיצוב הכפרי

כשחושבים על זה, החלק הבא בדירה בו היינו רוצים להרגיש את אותה תחושה כפרית עצית הוא הגינה. מטרתה של הגינה מלכתחילה היא ליצור עבורנו מעין פינה של טבע במרחב העירוני בו אנו גרים, פינה בה אנו יכולים להיות מוקפים בצמחיה, בריח של טבע, בירוק של טבע ובריח האדמה, וזה בדיוק מה שאמור סגנון העיצוב הכפרי לספק לנו בתוך מרחב הפנים של הבית. מעבר לנושא של עיצוב הגינה בהיבט של צמחיה, סוככים ופתרונות הצללה, מתקני גינה ואולי אפילו בריכת מים, אחד הפריטים החשובים ביותר בתחום זה הוא ריהוט גן.

יצירת קשר ורצף עיצובי בין עיצוב הפנים ועיצוב הגינה

ריהוט הגן שלכם אינו אמור להיות בסגנון עיצוב כפרי על מנת להתאים למטבח, והוא אינו אמור להיות בסגנון כפרי על מנת להעניק לכם את אווירת הטבע הנדרשת. אתם יכולים בהחלט לבחור בריהוט גן בסגנון עיצוב מודרני, קלאסי או יוקרתי, ועדיין ליצור את הקשר העיצובי אל מול המטבח הכפרי שבחרתם. את הקשר הזה אפשר ליצור באמצעות חומר גלם מסויים ויוצא דופן במרחב העיצוב, כדוגמת חיפוי אלומיניום בוהק או בגוון אחיד, שימוש בגווני חום אדמה, יישום של פינות ישיבה בעלות מאפיינים דומים וגוונים דומים הן במטבח והן בגינה וכדומה.

תהליך מקצועי המבוסס על עקרונות עיצוב מקצועיים

רצף עיצובי בין מטבחים כפריים ובין ריהוט גן הוא רצף שחשוב ליצור כמו רצף בין עיצוב הפנים של הדירה ובין עיצוב הגינה, וכדי ליצור את הרצף הזה יש לבצע את עבודת העיצוב בסיוע אנשי מקצוע מתאימים, בעלי ההכשרה וההסמכה הנדרשות. כך למשל, יצירת הקשר על ידי יישום סגנון עיצוב כפרי של ריהוט גן, רק בגלל שהמטבח הוא כפרי הוא מהלך מעט חובבני, ישיר וגורף מדי, וסביר להניח שאיש מקצוע מוסמך לא ייתן לכם המלצה כזאת אם כין לכך סיבה מספיק טובה.

אווירה של טבע בתוך הבית ומחוצה לו

 

אחרי שאמרנו את זה, אם אנחנו אכן רוצים לאפיין את הקשר המובהק בין ריהוט גן ובין מטבחים כפריים, קשר שלא חייב להיות נוכח בכל פרויקט עיצוב, אך בהחלט יכול להוסיף, הרי שמדובר בטבע ובמראה העצי. במרבית המקרים, בתים בהם המטבח מעוצב על פי הסגנון הכפרי, יתאים להם ריהוט גן שאינו עשוי פלסטיק, פולימר מוקשח או מתכת, אלא ריהוט עץ. אין זה אומר שריהוט הגן צריך להיות עשוי עץ מלא, או בסגנון כפרי מובהק, וניתן ליישם גם ריהוט המבוסס כולו על סגנון הריהוט המודרני, כשהמוטיב המרכזי בו הוא מרכיב העץ. העניין הוא שלהבין את הקשר וליישם אותו הם שני דברים שונים לחלוטין, ולשם כך יהיה עליכם לשכור את שירותיו של איש מקצוע שייצור את הקשר בצורה מקצועית.