הקשר בין עיצוב גינות לעיצוב הבית

אם יש לכם בית פרטי עם גינה, ואתם רוצים להעביר את הבית כולו תהליך של עיצוב, שישפר את המראה האסתטי ויעניק לכם אווירה נעימה יותר בביתכם, חשוב מאוד שתקפידו לשמור על הקשר בין העיצוב בו אתם בוחרים ליישם בתוך הבית, ובין העיצוב אותו אתם בוחרים ליישם מחוץ לבית, בגינה. ככלל, עיצוב הבית יכול להתבצע במנותק לחלוטין מהנושא של עיצוב גינה, ועדיין לאפשר לכם הנאה רבה בתוך הבית ובגינה, ויחד עם זאת, אם אתם מתכוונים להשקיע כל כך הרבה כסף, מאמץ וזמן בעיצוב הבית שלכם, אתם רוצים בהחלט לעשות את זה מושלם, ותיאום בין עיצוב של פנים וחוץ הבית יכול לייצר עבורכם ערך מצטבר גבוה הרבה יותר מהעיצוב של כל אחד מן מהמרחבים.

יוצרים רצף של אווירה וזהות בין הבית ובין הגינה

בסופו של דבר, עיצוב הוא תחום שמיועד לסייע לנו לייצר אווירה, לייצר תחושה של אסתטיקה, ובנוסף לייצר תחושה של זהות. בתחום האופנה אנו בוחרים היטב את הבגדים אותם אנו לובשים מתוך הבנה ברורה שבגדים אלה מצביעים וקשורים באופן ישיר לזהות האישית שלנו ולמה שאנו רוצים לשדר החוצה. הדברים דומים מאוד גם כאשר מדובר על עיצוב הבית ובכלל זה על עיצוב גינה, כשאנחנו בהחלט רוצים להרגיש רצף של אופי אסתטי, של סגנון עיצוב, של אווירה, רצף שמלווה אותנו גם כשאנחנו בבית וגם כשאנחנו בגינה, רצף שמלווה אותנו כשאנחנו חוזרים הביתה מיום עבודה, או יוצאים אליו בשעות הבוקר.

יצירת קשר בין שני המרחבים באמצעות אלמנטים בולטים של עיצוב

את הקשר בין עיצוב הפנים של הבית ובין העיצוב של הגינה אפשר ליצור בכל אלמנט וכל מוטיב שאנו בוחרים ליישם בתהליך העיצוב, ובראש ובראשונה בסגנון העיצוב. אם בחרתם לעצב את הבית שלכם בסגנון עיצוב מודרני, תוכלו ליישם בגינה מגוון רחב של אלמנטים מודרניים כמו סוככים חשמליים, סוככי ברזנט עם קונסטרוקציה מתכתית, מערכות ישיבה בסגנון מודרני עם קווים אחידים וישרים, בגוונים בהירים הומוגניים וכדומה. אם בחרתם ליישם סגנון עיצוב כפרי, תוכלו לבחור להציב סוכך פרגולה מסורתי, פינת ישיבה מעץ מלא, סכך מענפי דקל יבשים, דק עץ מלא בגוון חום אדמה וכדומה.

קשר שיכול לבוא לידי ביטוי ברמות שונות

את הקשר בין עיצוב הבית ובין עיצוב גינה תוכלו ליצור גם באמצעות אלמנט אחד או שניים בלבד, שילוו את העיצוב מהחדר הפנימי ביותר בבית ועד קצה הגינה. זה יכול להיות חיפוי בסגנון מסויים שאתם מיישמים על קירות הבית ועושים בו שימוש לגידור הגינה, זה יכול להיות מכלול התאורה בבית ובגינה, זה יכול להיות גוון או שילוב גוונים, חומר גלם שאתם מיישמים בעיצוב של פנים הבית ומיישמים אותו גם בחוץ באופן בולט, ועוד שורה של אלמנטים שיכולים לבוא לידי ביטוי גם בצבע בלבד, ויוצרים קשר ישיר בין הגינה ובין פנים הבית.

חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע, ולדאוג לתיאום מושלם ביניהם

 

יחד עם זאת, על מנת להבטיח שאתם משיגים את המטרה הנדרשת, את הקשר בין העיצוב של שני המרחבים, חשוב מאוד שכל תהליך העיצוב יבוצע על ידי אנשי מקצוע בלבד. תוכלו להיעזר במעצב פנים שיקח אחריות גם על עיצוב הבית וגם על עיצוב גינה, וכן תוכלו לבחור מעצב פנים שיהיה אחראי על פנים הבית, ומעצב גינה מקצועי מומחה שיעצב עבורכם את הגינה, ובמקרה זה יהיה עליכם ליצור תיאום מושלם בין שני אנשי המקצוע ולוודא שהם עובדים בשיתוף פעולה, על בסיס אותה תכנית עיצוב, ויודעים היטב כיצד ליצור את הקשר הנדרש בין שני המרחבים.