ריהוט גן מעוצב מראטן - איכות נוחות ושיק

ריהוט גן מראטן, עיצוב יוקרתי מעצים בסגנון טרופי המתאים במיוחד לאקלים ולנוף המדברי משהו בארצנו, ידוע כסגנון בעל פנים רבות, אפשרויות צבע, עיצוב והתאמה לחצרות, גינות ושטחי מנוחה חיצוניים לצרכים פרטיים ועסקיים.  הראטן גמיש מאוד מבחינה עיצובים וצבעו הטבעי הוא חום-שחור  קלאסי.

בדרך כלל, יתפקד הראטן בתחום עיצוב הגינות ויבוא לידי ביטוי כריהוט בעל שני חלקים לפחות מאחר שאינו יכול ואינו מומלץ לעיצוב כפריט העומד בפני עצמו, כתוצאה מקשיחותי.

אפשרויות הייצור והעיצוב מחומרי ראטן

אחד המאפיינים העיקריים של ריהוט גן מראטן הוא הדקות שלו. הראטן הוא צמח בין הצמחים הבודדים אשר אינם עצים ומשמשים לבניית ועיצוב רהיטים. הוא דומה מאוד לעץ הדקל ולמעשה שייך למשפחת הדקליים. קיימים עיצובי ראטן אמיתיים וכמו בעולם העץ גם עיצוב סינטטי או דמוי ראטן. כדי להבין את טבעות של הראטן, נקדים ונבאר כי תצורתו הטבעית של הראטן מזכירה מאוד צמחים וגבעולים של עלי גפן ועל כך לא ניתן לבלבל אותם עם העץ. עיצוב ריהוט גן מיוצר בסגנון ארוג המשתמש בענפים רבים בצפיפות גבוהה, ראטן משולב או דמוי, שני הסגנונות האחרונים שצוינו כאן מאפשרים גם עיצובים בגימור חלק ואחיד יותר בשונה מעיצוב הראטן ה”מסורג” הקלאסי.

עיצוב גינות “זולה” – באמצעות עץ עמיד וגמיש

כאמור, הראטן הוא המבנה והבסיס של הרהיט, מתאים במיוחד לעיצוב ריהוט גן וריהוט חיצוני עקב המבנה הקליל והפשטני שלו. המבנה הקלאסי מאפשר למעצב או ללקוח לבחור בין סגנונות רבים, כמו סגנונות הזולה למשל, סגנון המאופיין הריהוט בתוספת כרים גדולים ובסיס ישיבה קשיח המאפיין את סגנון הזולות ופינות הישבה במזרח הרחוק. אפשרויות ההתרווחות והנינוחות מערכות ישיבה אלה הופכות אותן לאהובת במיוחד הן בקרב אדריכלי הנוף והן בקרב הלקוחות הסופיים.

מעבר לעיצוב הגינות הביתיות, ניתן לשלב ריהוט גן ראטן בפינות ישיבה, פינות מנוחה ופינות המתנה חיצוניות בעסקים. בזכות המראה המשרה נינוחות, העלות של הראטן הוא חסכוני יחסית אל מול ריהוט העץ ומשתלם לכל מי שמעוניין להשקיע בעיצוב ובאווירה בשטחי החוץ ו/או בעיצוב הנוף בבית ו/או בעסק.

 השכרת ריהוט ראטן לאירועים ואירועי הפנינג עיצוב רומנטי-שיקי-כפרי

המחיר והמשקל הנמוכים יחסית של הראטן, קיימות מאפשרות הנגשת ריהוט מסוג זה גם לצרכים כמו השכרת ריהוט לאירועים פרטיים ואירועי הפנינג  עסקיים. בזכות העיצוב הקליל אך היוקרתי למראה,  נהוג לראות אירועי חוץ רבים המעוצבים בסגנון ראטני טהור. זאת ועוד, עיצוב הראטן אינו מתחיל ונגמר בפינות ישיבה בלבד, פריטי עיצוב משלימים חיפויים, כמו גזיבו מתקפלים, פתרונות הצללה מעוצבים, ספות מעוצבות, ערסלים ונדנדות דקורטיביות נכנסות גם הן אל סגנונות ריהוט גן מראטן ומאפשרים יכולת עיצוב ואיבזור בהתאם לסגנון האישי.

 לסיכום: בעזרת ריהוט מעוצב לגן מראטן האפשרויות פשוט בלתי מוגבלות, להפוך את עיצוב הגינה הפרטית שלנו למפואר ובעל מראה יוקרתי יותר, תוך שילוב הנוחות והנינוחות, מעולם לא היה נגיש וחסכוני יותר.