הארכת חיי הדק

בשנים האחרונות עלתה משמעותית התודעה לצריכה של דקים, יותר בעלי דירות מכניסים אליהם הביתה את הדק כחלק מעיצוב הבית, בין אם כשיפור חזות הבית הקיים או הכנסתו בעת הבנייה.

ישנם אינספור סוגים של דקים המתאימים לחללים שונים ואף ישנה חשיבות יתרה למיקום שלהם הכוונה לפנים הבית או לחוץ. ישנה חשיבות עליונה לדרך בה הקמנו את התשתית עבור הדקים היא חייבת להיות גבוהה ואיכותית שילוב של תשתית נכונה ודרך איכותי הינו המסלול הנכון לשמירה על המצב לאורך שנים ארוכות.

איכות העבודה והעץ

אך אל תטעו , לא הכל נופל רק על תשתית ואיכות הדק , עלינו כבעלי הבית גם לשמור על המרקם הקיים שלו. רוב מתקיני הדקים המקצועיים יעדכנו אותנו בכל התהליך ויתנו לנו את הטיפים הראויים לשם שמירה על הקיים ועל התחזוקה השוטפת אותה עלינו לבצע.

אם מדובר על דקים אשר מותקנים מחוץ לחללי הבית קרי בגינה או אזורים חשופים אחרי מומלת ביותר להשתמש בחומרים אשר יעודיים לכך , כגון שמן שקוף הנותן שכבת הגנה מסויימת מפני פגעי מזג אוויר לאורך זמן. כמו כל מוצר אחר שיש לנו בבית אשר דורש תחזוקה , גם הדקים מצריכים מאיתנו לחזור לאחר מסר שנים שוב על הפעולה ולמרוח שוב את השמן לשם שמירה על הקיים.

אל תטעו ולא לחשוב שכל דק שעשיתם דומה בהתנהגתו לדק אחר כמובן במידה ושמתם כמה סוגים באותו הבית, כל דק דורש תשומת לב שונה ויחס אחר מבחינת תחזוקה שוטפת.

תהליך חידוש עצמאי 

את חידוש הדק ניתן לעשות באופן עצמאי באמצעות כלים מיוחדים אשר ניתן להשכיר בחנויות היעודיות לכך. חומרי הניקוי השונים אף אותם ניתן להשיג בחנויות אלו או במחסני העצים השונים. כדאי לקרוא את ההוראות על גבי האריזות היטב ולבצע באדיקות את הוראות אלו מפני שהדק יכול להיפגע בשימוש לא נכון.

פעולת החידוש לא מחייבת בהכרח קריאה לאיש מקצוע , היא בהחלט ניתנת לעשייה באופן עצמאי בעזרת כמה כלים אשר ניתן לרכוש בכל חנות של חומרי ניקוי. חובה לעיין היטב בהוראות המופיעות על גבי כל כלי על מנת שבסופו של דבר לא נעשה נזק בלתי הפיך למרות שהמטרה הראשונית הייתה חיובית וחיונית.

 

משום שפעולה של חידוש דק לא מתרחשת באופן תדיר אלא אחד לתקופה ארוכה ישנה המלצה על ידי  הגורמים המקצויים לקרוא לאיש אמין אשר אתם סומכים עליו והינו מחזיק בידע הנכון. חידוש שמתבצע על ידי מישהו כזה לרוב נתמכת באחריות היות והוא בקיא בכל סוגי הדקים השונים