דשא סינטטי מגוון אפשרויות

הרצון הטבעי שלנו ליהנות לאורך היום ממשטחים המסמלים עבורנו טבע וירוק מובנים הם. עבור רבים החשיפה לאלמנטים אלו מאוד מצומצמת. רוב תושבי ישראל חיים בערים, עבודתם כוללת שהייה ממושכת בחלל מבני במשך 8-10 שעות ביום ואף שישה ימים בשבוע.

את ההכרות של דשא סינטטי עשינו תחילה בגינות רבות אשר אימצו את הרעיון. היכולת כיום ליצור מרבד דשא הדומה במראה ובתחושה לדשא אמיתי וזאת מבלי לדאוג לתחזוקה מתמדת והוצאות כספיות נלוות וממושכות הביאו רבים לבחור בדשא סינטטי עבור הגינות שלהם, כשהסיבות לכך הן רבות.

אימוץ הדשא הסינטטי למרחבים ומקומות אחרים היה עניין של זמן. חברות רבות העוסקות בהתקנה של דשא סינטטי למדות מהר על המגמות המתפתחות בתחום ולא פעם מקבלים הם הזמנות להתקנה של דשא סינטטי לא רק בגינות ובחצרות בתים.

גגות

עבור רבים הגרים ברבי קומות וחולשים על הקומה האחרונה מהווה לא פעם הגג כחצר שלהם. היתרונות שמעניק הגג כחצר הינם רבים ואנשים רבים הגרים בצמוד לגג נהנים מאוויר נקי יותר, נוף מרהיב ועוצר נשימה וחשיפה לשמש. על מנת להעניק לגגות נופך של חצר בוחרים רבים באופציה של פרקט לא פעם. אפשרות נוספת שקמה לה בשנים האחרונות היא הדשא הסינטטי. היכולת כיום לקיים מרבד של דשא על גג בלא הצורך בטיפולו ובהתקנה של צינור ושאר עזרים נדרשים הופך את הדשא הסינטטי ללהיט ממש. בבנייני משרדים רבים אימצו את רעיון הדשא הסינטטי על גגות ועובדים רבים נהנים שם מריאה ירוקה של ממש בהפסקות הצהריים והקפה במסגרת עבודתם. הגג במקומות אלו הופך למקום מפגש נעים, ירוק ומלבב כאילו נמצא המשרד במושב.

מייצגים

מבני תערוכה רבים מכירים ברצון לשימור מתמיד של משטחי התצוגה שלהם. אופציית הדשא הסינטטי אותו ניתן להתקין במספר רחב של גדלים, ממטרים ספורים ועוד לשטחים רחבים יותר, הופכים עבור אלו העוסקים בהפקת תערוכות ומייצגים כאופציה מעניינת ושונה. מעבר לכך, במקרים רבים שימוש במרבדי דשא סינטטי בתערוכות ומייצגים שונים מוסיפה לאווירה ולנושא המייצג והתערוכה, כשיכולה היא לעסוק בנושאי ספורט, טבע, חקלאות, טיולים ועוד.

מגרשי ספורט ציבוריים

עבור רבים מאיתנו אשר עסקו בספורט בהיותם צעירים היה תמיד חלום של כולם לבנייה של מגרש דשא בו יוכלו כולם ליהנות כמו במגרש של הגדולים. במקומות רבים אכן קמו פרויקטים שבהם הוקמו מגרשי דשא. בשטח הדברים לא פעם נראו אחרת. תחזוקת מגרשים אלו לא הייתה מספקת ובתוך שנה ואף פחות נראו יותר קרחות מאשר דשא שעליו ניתן לשחק.

כיום הרצון להקים מגרשי ספורט ציבוריים וזולים בעלי משטחי דשא אשר יהיו זמינים וכשירים הוא אפשרי הרבה יותר. במקומות רבים ניתן להבחין במגרשי ספורט אשר בנויים מדשא סינטטי המיועד למשחק. משחקים אלו עמידים הרבה יותר מאלו שהכילו בעבר דשא רגיל ותחזוקתם קלה הרבה יותר.

 ניתן לומר כיום שלדשא הסינטטי יכולות רבות ומגוונות ולבטח ימצאו לו שימושים רבים ואחרים, זאת בשל יתרונותיו הרבים, הן בתחזוקה והן במחיר הזול והכדאי.