דק במבוק

בשנים האחרונות מתרחבת המגמה בעולם בכלל ובישראל בפרט להתקין דק עץ בחללים שונים ברחבי הבית או מחוצה לו.

התקנת דק עץ היא כבר לא בגדר פנטזיה או חלום, היום ניתן בקלות, במהירות ובמחיר סביר לכל כיס להתקין דק ולשדרג את מראה הבית או החצר ולהקנות תחושת חמימות ואלגנטיות לחלל שנבחר.

ישנם סוגים שונים של עצים מהם מכינים דק עץ טבעי, בין הנפוצים בארץ קיימים דק אורן, דק איפאה, דק טיק, דק במבוק ועוד…

אחד העצים אשר ממנו מכינים דק עץ ותופס תאוצה בשנים האחרונות ברמה הגלובאלית הינו עץ הבמבוק אשר טומן בחובו יתרונות רבים על פני העצים האחרים ולכן כמות האנשים אשר בוחרים בעץ הבמבוק עולה משנה לשנה.

אודות עץ הבמבוק

עץ הבמבוק בעברית נקרא חזרן והוא נפוץ בסוגי אקלים שונים, גם באזורים טרופיים חמים וגם בהרים הקרים. ניתן למצוא אותו ביבשת אוסטרליה, אירופה, אמריקה, אפריקה ואף אנטרקטיקה.

גובהו של גזע הבמבוק נע בין סנטימטרים ספורים ועד כ 40 מטר וקוטרו בין מילימטר ל30 סנטימטר. הגזע בנוי ממפרקים שכל אחד מהם נושא ענף בודד או כמה ענפים והוא נחשב לצמח בין המהירים בגדילתו ומגיע לגובהו המרבי תוך שנה.

על יתרונותיו הרבים של עץ הבמבוק נמנים חוזקו הרב, מראהו המיוחד, גידולו הפשוט וצמיחתו המהירה.  אחת התכונות הבולטות אשר מקדמות את הפופולאריות שלו בשוק כיום נובעת מהעובדה שעבודה בעץ הבמבוק נחשבת ל”ירוקה” ובעולם ששוחר לשמור על איכות הסביבה העובדה שהוא דורש מעט מאוד משאבים לגידולו ויחד עם זאת תרומתו היא גבוהה כיוון שהוא משחרר 35% יותר חמצן לעומת שאר העצים. כמו כן, כריתה נכונה של הבמבוק אינה הורגת את עץ הבמבוק והוא ממשיך להצמיח קנים חדשים בכל שנה ושימושו כתחליף לעץ מציל את יערות הגשם ההולכים ונכחדים.

תהליך עיבודו של דק הבמבוק הינו טיפול בחום לאורכו ולעומקו על מנת להגן עליו מפני מזיקים ומחלות, לאחר תהליך זה והפיכת עץ הבמבוק בתהליך תעשייתי למשטח שאפשר ליצור ממנו משטח דק במבוק, הדק נמרח בחומר איטום דוחה מים ושכבת הגנה נוספת על מנת לשמור על רמת הגימור ומראה אחיד לדק.

לאחר שמנינו את יתרונותיו של עץ הבמבוק נעבור ליתרונות של שימוש  בדק הבמבוק לעומת מתחריו ונבין הלכה למעשה מה הופך אותו לפופולארי יותר משנה לשנה בארץ ובעולם.

דק הבמבוק הינו דק קשיח ביותר לעומת מתחריו ואין כל חשש להרכיבו במשטחים ציבוריים ותחת משקל כבד פן הדק ישנה צורתו. כמו כן, משקלו הקל של דק הבמבוק מהווה יתרון בתפעול חומר הגלם גם למקומות המאתגרים ביותר.

עיצוב דק הבמבוק הינו מיוחד ביותר, עיבוד העץ מעניק לו גוון עמוק ומרשים וניתן לקבלו במגוון גדלים ופרופילים בעלי גוון אחיד לאורך כל הפרופיל, יתרון אשר מעניק לבעלי המקצוע יכולת לעצב משטחים צרים ורחבים כאחד. כמו כן, דק הבמבוק ניתן ביכולת “לקבל” הברגות וחיתוכים בצורה נקייה ואסתטית המקנה למראהו רמת גימור גבוהה והטקסטורה שלו הינה מחוספסת, כך שהיא מעניקה יתרון כמשטח “אנטי סליפ” האידיאלי לעיצוב משטחי דק סביב אזורים רטובים כמו בריכות שחייה וכן הגנה מפני החלקה בגרמי מדרגות.

וכפי שכבר ציינו עץ הבמבוק ידידותי לסביבה כך גם שהדק ממנו הוא עשוי ידידותי לסביבה לעומת הדקים האחרים. כמו כן, דק הבמבוק עובר תהליך אשר שומר עליו מפני מזיקים ומחלות והוא נקי מחומרים כימיקלים ואין חשש שיפלטו כאלה במשך הזמן, כך שהוא ידידותי גם לבני אדם.

 

אז אחרי שאתם מודעים לכל יתרונותיו של דק הבמבוק נישאר רק ליצור קשר עם מומחה להתקנות דק במבוק ולתאם פגישת ייעוץ ללא התחייבות.