טיפים לבניית פרגולות בחורף

בשנים האחרונות יותר ויותר בתים מוסיפים הצללה לגינה,כתוצאה מכך מוצרי ההצללה הפכו להיות מוצר חובה כמעט בכל בית והם כבר לא נחשבים למוצרי מותרות. הרי לאכול בצהריים בקיץ בגינה כמעט בלתי אפשרי ללא ההצללה. ואם אנחנו בונים את ההצללה לקיץ אז מדוע לא לנצל אותה גם לחורף? וכך אנחנו רואים ביותר ויותר גינות וחצרות “סגירות לחורף”.

ישנן פרגולות עץ קלאסיות, כאשר על גג הפרגולה פורסים יריעות סנטף  – פוליקרבונט,  אשר מאפשרים מצד אחד את מעבר האור ומן הצד השני יוצרים הגנה מלאה מפני הגשם. אפשר לקרות אותה  גם ב”שינגלס” , יריעות ביטומניות שדומות מאוד לרעפים אך הרבה יותר קלות מהם ומגיעות במגוון רחב של צבעים. בנוסף הפרגולה שומרת על ריהוט גן מעץ שלא ינזק מפגעי מזג האויר.

פתרון נוסף לחורף הוא פרגולה מברזל מגולבן וצבוע, אשר מהווה קונסטרוקציה חזקה במיוחד, עם כיסוי שמשונית. פתרון זה חביב במיוחד על אנשי העיצוב מכיוון שניתן להחליט האם להוסיף בניית גג מעוצבת בצורות עגולות או גליות. בנוסף, קירוי השמשונית יכול להגיע במגוון עצום של גוונים וצבעים והוא אטום לחלוטין למים.

בשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה, החלו להשתמש לקירוי פרגולות הברזל בבדים מיוחדים בעלי מראה מעודן יותר והרבה יותר עיצובי מיריעות השמשונית ה”פלסטיות”, אשר גם נותנים הגנה מלאה בפני הרטיבות והגשם – למשל של חברת דיקסון הצרפתית.

עוד מוצר שהגיע רק בשנים האחרונות הוא מבני מתיחה. מבנה מתיחה מוחזק על ידי קונסטרוקציה של יריעת כיסוי ולא של ברזל, עץ או אלומיניום. אמנם ישנה קונסטרוקציה למבני המתיחה אבל היא נמצאת רק בהיקף, כאשר היא בדרך כלל מורכבת מעמודי ברזל או מחיבורים לקורות המבנה. ה”גג” עצמו הינו יריעת שמשונית מתוחה במיוחד אשר בהיקף שלה ישנו שרוול אשר בתוכו מושחל כבל פלדה מתוח והמתיחות של הכבל בהיקף היא אשר שומרת את צורתו של ה”מפרש”. הסיבה לכך שבעבר לא ראינו מוצרים מסוג זה היא בכך שיצורו של המבנה מחייב תכנון באמצעות מחשב. כמובן שלגינה אין שימוש במבנים כל כך גדולים ומרשימים שכאלה, אלא ב”אחים” הקטנים של המבנים שהוזכרו.

חידוש נוסף שהולך ותופס תאוצה הם פרגולות האלומיניום. הן מורכות בגינות וחצרות אשר בעליהן מעוניינים במראה מודרני ועדכני. למשל כאשר לסלון מראה נקי ומינימאלי, נוכחות של מבנה עץ ביציאה תגרום לשינוי אווירה ואילו פרגולת אלומיניום מהווה המשך ישיר של הסלון. הפרגולה מאלומיניום יכולה להגיע עם מנגנון חשמלי אשר מניע את שלבי הקירוי העליונים, וכך ניתן לווסת את כמות האור הנכנסת אל השטח המוצל – כמות מרבית בחורף כאשר מעוניינים בכל טיפת שמש, וכמות מינימאלית בקיץ כאשר השמש קופחת. כאשר הפרגולה סגורה היא נותנת הגנה מלאה מפני גשם ורטיבות. יתרון נוסף הוא שהמבנה אינו מצריך תחזוקה תקופתית כלשהי כפי שמבנה עץ מצריך והוא אינו מחליד גם לאורך שנים רבות.

בכל הנוגע להתאמת והתקנת הפרגולה הנכונה לגינה שלך כדאי להתייעץ עם חברה המתמחה בתחום, לדאוג לבדוק את כל האופציות ולבחור את הטובה ביותר עבורכם.